- Org.nr.
- 918 424 164
- Adresse
- c/o Henrik Gustav Faller, Skaujordveien 7A, 1357 Bekkestua
Driftsresultat−11 942ikke oppgitt
Årsresultat3 957 546ikke oppgitt
Egenkapital670 391100,0 % av eiendelene
Faller Holding AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 424 164
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 21.09.2026
- Stiftet
- 20.12.2016
- Registrert
- 21.01.2017
- Adresse
- c/o Henrik Gustav Faller, Skaujordveien 7A, 1357 Bekkestua
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i annen virksomhet, i hovedsak innen teknologi og IT, samt omsette aksjer og andre verdipapirer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | - | - | 8 684 | 5 942 |
| Sum driftskostnader | 11 942 | 9 304 | 10 983 | 8 684 | 5 942 |
| Driftsresultat | −11 942 | −9 304 | −10 983 | −8 684 | −5 942 |
| Resultat før skatt | 3 957 546 | −9 304 | −10 983 | - | −5 942 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −5 942 |
| Sum finansinntekter | 3 969 489 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finanskostnader | - | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 3 969 488 | 0 | 0 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | - | - | - | −8 684 | - |
| Skattekostnad Il, | - | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | 3 957 546 | −9 304 | −10 983 | −8 684 | −5 942 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −5 942 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −5 942 |
| Udekket tap | - | - | - | 0 | - |
| Annen egenkapital | - | - | - | −8 684 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −8 684 | −5 942 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Utsatt skattefordel Il, | - | - | - | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 212 320 | 212 320 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 212 320 | 212 320 |
| Sum anleggsmidler | 203 823 | 212 320 | 212 320 | 212 320 | 212 320 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 495 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | - | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 311 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 311 | 495 |
| Sum omløpsmidler | 466 569 | 525 | 2 328 | 311 | 495 |
| Sum eiendeler | 670 391 | 212 845 | 214 648 | 212 631 | 212 815 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 | - |
| Overkurs | - | - | - | 0 | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | - | - | - | 0 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Fond | - | - | - | 0 | - |
| Annen egenkapital | - | - | - | 38 419 | 47 103 |
| Udekket tap | - | - | - | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 640 391 | 18 132 | 27 436 | 38 419 | 47 103 |
| Sum egenkapital | 670 391 | 48 132 | 57 436 | 68 419 | 77 103 |
| Utsatt skatt Il, | - | - | - | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 164 713 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt Il, | - | - | - | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 144 213 | 135 713 |
| Sum kortsiktig gjeld | - | 0 | 157 213 | 144 213 | 135 713 |
| Sum gjeld | - | 164 713 | 157 213 | 144 213 | 135 713 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 212 631 | 212 815 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | 0,01 | 0,00 | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | - | 3,42 | 2,74 | 2,11 | 1,76 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 896,1 %▲ | −4,4 % | −5,1 % | −4,1 % | −2,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 %▲ | 22,6 % | 26,8 % | 32,2 % | 36,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Henrik Gustav Faller | 1984 |
| Styrets leder | Henrik Gustav Faller | 1984 |
| Regnskapsfører | SANNA REGNSKAP AS935 989 493 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Henrik Gustav Faller100,0 %f. 1984 · Bekkestua · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Remarkable Holding AS0,89 %921 496 346 · 64 889 ordinære aksjer
- HEAT PARTNERS AS0,08 %922 413 789 · 1 000 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.