- Org.nr.
- 921 161 530
- Adresse
- Sageneset 3, 5244 Fana
- Bransje
- Murerarbeid
Driftsresultat−373 940−7,3 % margin
Årsresultat−550 227−10,8 % margin
Egenkapital−1 719 144−207,6 % av eiendelene
Ansatte8i Aa‑registeret
FANA MUR AS er et aksjeselskap innen murerarbeid, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 161 530
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 04.07.2018
- Registrert
- 13.07.2018
- Adresse
- Sageneset 3, 5244 Fana
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 43.910 MurerarbeidMurerarbeid i Bergen (69)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FANA MUR AS921 174 578 · BERGEN8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Murmesterforretning med spesialitet innen mur, naturstein, piper og flisearbeid som samt alt annet som faller naturlig innunder dette.
Tidligere navn
- MURMESTER TORE SALBU AS13.07.2018 til 26.06.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 5 665 855 | 4 885 703 | - |
| Sum driftsinntekter | 5 117 619 | 4 860 957 | 5 665 855 | 4 885 703 | 4 927 895 |
| Varekostnad | - | 1 154 483 | 1 378 301 | 915 534 | 1 328 035 |
| Lønnskostnad | - | 3 476 226 | 3 115 592 | 3 258 708 | 2 887 900 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 24 000 | 43 000 | 28 000 | 34 832 |
| Annen driftskostnad | - | 828 944 | 1 060 672 | 590 876 | 895 639 |
| Sum driftskostnader | 5 491 560 | 5 483 653 | 5 597 565 | 4 793 118 | 5 146 406 |
| Driftsresultat | −373 940 | −622 696 | 68 290 | 92 585 | −218 511 |
| Annen renteinntekt | - | - | 175 | - | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 754 | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 274 | 571 | 929 | - | 61 |
| Annen rentekostnad | - | - | 47 791 | 81 572 | - |
| Sum finanskostnader | 177 561 | 25 509 | 47 791 | 81 572 | 20 702 |
| Netto finans | −176 287 | −24 938 | −46 862 | −81 572 | −20 641 |
| Resultat før skatt | −550 227 | −647 635 | 21 428 | 11 013 | −239 152 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 21 428 | 11 013 | - |
| Årsresultat | −550 227 | −647 635 | 21 428 | 11 013 | −239 152 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 21 428 | 11 013 | - |
| Totalresultat | - | - | 21 428 | 11 013 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 11 013 | - |
| Udekket tap | - | - | 21 428 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 21 428 | 11 013 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 43 000 | 86 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 43 000 | 86 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 19 000 | 43 000 | 86 000 | 114 000 |
| Kundefordringer | - | - | 860 999 | 442 865 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 27 549 | - |
| Sum fordringer | - | - | 860 999 | 470 413 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 389 011 | 495 492 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 389 011 | 495 492 | - |
| Sum omløpsmidler | 828 215 | 502 298 | 1 250 011 | 965 905 | 1 113 754 |
| Sum eiendeler | 828 215 | 521 298 | 1 293 011 | 1 051 905 | 1 227 754 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | 551 282 | 572 710 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 749 144 | −1 198 917 | −551 282 | −572 710 | −583 723 |
| Sum egenkapital | −1 719 144 | −1 168 917 | −521 282 | −542 710 | −553 723 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 228 129 | 105 659 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 840 424 | 867 851 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 745 740 | 621 105 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 547 360 | 1 690 215 | 1 814 293 | 1 594 616 | 1 781 477 |
| Sum gjeld | 2 547 360 | 1 690 215 | 1 814 293 | 1 594 616 | 1 781 477 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 1 293 011 | 1 051 905 | - |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,33▲ | 0,30 | 0,69 | 0,61 | 0,63 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,48▼ | −1,45 | −3,48 | −2,94 | −3,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −55,2 %▲ | −68,6 % | 5,9 % | 8,1 % | −17,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −7,3 %▲ | −12,8 % | 1,2 % | 1,9 % | −4,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −10,8 %▲ | −13,3 % | 0,4 % | 0,2 % | −4,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −207,6 %▲ | −224,2 % | −40,3 % | −51,6 % | −45,1 % |
Per ansatt 2024
- Omsetning per ansatt, kroner
- 639 702
- Resultat per ansatt, kroner
- −46 743
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FANA MUR AS−7,3 %
5,1 mill. 8 ansatte 2024
−10 %−5051015
SL Stenlegging AS−7,8 % 172,0 mill.89 ansatte 2025
FANA MUR AS−7,3 % 5,1 mill.8 ansatte 2024
MJØNDALEN MUR OG PUSS AS1,3 % 213,6 mill.109 ansatte 2025
FRONT ENTREPRENØR AS10,0 % 189,0 mill.50 ansatte 2025
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.910.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tore Salbu | 1954 |
| Styrets leder | Tore Salbu | 1954 |
| Regnskapsfører | STORETVEDT REGNSKAPSBYRÅ AS952 151 533 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TORE SALBU100,0 %f. 1954 · Fana · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.