- Org.nr.
- 921 074 808
- Adresse
- Abelnes 16A, 4404 Flekkefjord
Driftsresultat−202 728
EBITDA−41 828før av- og nedskrivninger
Årsresultat47 91238,7 % margin
Egenkapital230 65818,7 % av eiendelene
Fangsten Holding AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 074 808
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.05.2018
- Registrert
- 28.06.2018
- Adresse
- Abelnes 16A, 4404 Flekkefjord
- Kommune
- Flekkefjord
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Flekkefjord (169)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fangsten Holding AS934 506 316 · FLEKKEFJORD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Holding selskap, og invester i aksjer og eiendommer. Samt annet som naturlig hører til under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 39 104 | - | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 84 589 | - | - | 54 340 | 35 085 |
| Sum driftsinntekter | 123 693 | 77 124 | 61 695 | 54 340 | 35 085 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 160 900 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 165 521 | - | - | 5 144 | 5 391 |
| Sum driftskostnader | 326 421 | 177 706 | 23 988 | 5 144 | 5 391 |
| Driftsresultat | −202 728 | −100 583 | 37 707 | 49 197 | 29 694 |
| Resultat før skatt | - | 109 462 | 37 653 | 49 197 | 29 694 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 4 291 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 44 906 | 29 694 |
| Annen renteinntekt | 156 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 250 484 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 250 640 | 210 141 | - | - | - |
| Netto finans | 250 640 | 210 045 | −54 | - | - |
| Resultat før skattekostnad | 47 912 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 47 912 | 109 462 | 29 269 | 44 906 | 29 694 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 47 912 | - | - | 44 906 | - |
| Totalresultat | 47 912 | - | - | 44 906 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 25 321 | 29 694 |
| Avsatt til annen egenkapital | 47 912 | - | - | 19 585 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 47 912 | - | - | 44 906 | 29 694 |
| Sum finanskostnader | - | 96 | 54 | - | - |
| Skip og flytende installasjoner | 514 789 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 514 789 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 125 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 125 000 | - | - | 125 001 | 125 001 |
| Sum anleggsmidler | 639 789 | 800 689 | 178 250 | 125 001 | 125 001 |
| Andre kortsiktige fordringer | 503 775 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 503 775 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 88 765 | - | - | 59 975 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 88 765 | - | - | 59 975 | 35 778 |
| Sum omløpsmidler | 592 540 | 82 057 | 47 538 | 59 975 | 35 778 |
| Sum eiendeler | 1 232 328 | 882 746 | 225 788 | 184 976 | 160 779 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 0 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | - | 1 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 125 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 206 228 | - | - | 19 585 | −25 321 |
| Sum opptjent egenkapital | 206 228 | 158 316 | 48 854 | 19 585 | −25 321 |
| Sum egenkapital | 230 658 | 182 746 | 73 284 | 44 015 | −891 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 95 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 95 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 95 000 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 4 291 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 001 670 | - | - | 136 670 | 66 670 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 001 670 | 700 000 | 152 504 | 140 961 | 66 670 |
| Sum gjeld | 1 001 670 | 700 000 | 152 504 | 140 961 | 161 670 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 232 328 | - | - | 184 976 | 160 779 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,59▲ | 0,12 | 0,31 | 0,43 | 0,54 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,34▲ | 3,83 | 2,08 | 3,20 | −181,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,5 %▼ | 19,8 % | 18,4 % | 28,5 % | 18,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −163,9 %▼ | −130,4 % | 61,1 % | 90,5 % | 84,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 38,7 %▼ | 141,9 % | 47,4 % | 82,6 % | 84,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 18,7 %▼ | 20,7 % | 32,5 % | 23,8 % | −0,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tom Steffen Thomsen | 1985 |
| Varamedlem | Silje Tonette Flodquist | 1985 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TOM STEFFEN THOMSEN100,0 %f. 1985 · Flekkefjord · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Rovpartner AS25,0 %815 667 352 · 250 ordinære aksjer
- Brannpartner AS25,0 %921 186 568 · 250 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.