- Org.nr.
- 920 924 557
- Adresse
- Løkkeveien 19, 9510 Alta
- Hovedeier
- Innopro AS, 100 %
Driftsresultat−576 589
EBITDA−418 689før av- og nedskrivninger
Årsresultat−571 381
Egenkapital−467 214−3,6 % av eiendelene
FAR NORTH AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 924 557
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 02.05.2018
- Registrert
- 09.08.2018
- Adresse
- Løkkeveien 19, 9510 Alta
- Postadresse
- Postboks 1256
- Kommune
- Alta
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Alta (370)
- Aksjekapital
- 130 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FAR NORTH AS932 504 545 · ALTA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, utleie, og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 16 000 | 260 176 | 235 578 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 16 000 | 260 176 | 235 578 | - | 0 |
| Varekostnad | 227 | - | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 157 900 | 122 400 | 119 100 | 89 400 | - |
| Annen driftskostnad | 434 463 | 531 346 | 153 000 | 150 704 | 55 510 |
| Sum driftskostnader | 592 589 | 653 746 | 272 100 | 240 104 | 55 510 |
| Driftsresultat | −576 589 | −393 570 | −36 522 | −240 104 | −55 510 |
| Resultat før skatt | - | - | −36 522 | −240 104 | −55 510 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | −1 973 | 1 973 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −34 549 | −242 077 | - |
| Annen finansinntekt | 5 208 | 1 524 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 5 208 | 1 524 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | - | 51 230 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 51 230 | - | - | - |
| Netto finans | 5 208 | −49 706 | - | - | 0 |
| Resultat før skattekostnad | −571 381 | −443 276 | - | - | - |
| Årsresultat | −571 381 | −443 276 | −34 549 | −242 077 | −55 510 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −571 381 | −443 276 | −34 549 | −242 077 | - |
| Totalresultat | −571 381 | −443 276 | −34 549 | −242 077 | - |
| Udekket tap | −571 381 | −25 832 | −34 549 | −242 077 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −417 444 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −571 381 | −443 276 | −34 549 | −242 077 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 12 756 701 | 12 914 601 | 2 775 422 | 2 146 270 | - |
| Sum varige driftsmidler | 12 756 701 | 12 914 601 | 2 775 422 | 2 146 270 | - |
| Sum anleggsmidler | 12 756 701 | 12 914 601 | 2 775 422 | 2 146 270 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | 49 079 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 15 454 | - | - |
| Konsernfordringer | - | 444 996 | 371 594 | 371 594 | - |
| Sum fordringer | - | 444 996 | 436 127 | 371 594 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 109 207 | 125 940 | 72 201 | 64 908 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 109 207 | 125 940 | 72 201 | 64 908 | - |
| Sum omløpsmidler | 109 207 | 570 936 | 508 328 | 436 502 | 7 480 |
| Sum eiendeler | 12 865 908 | 13 485 537 | 3 283 750 | 2 582 772 | 7 480 |
| Aksjekapital | 130 000 | 130 000 | 130 000 | 130 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 371 594 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 130 000 | 130 000 | 130 000 | 501 594 | 130 000 |
| Udekket tap | 597 214 | 25 832 | 27 552 | 364 597 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −597 214 | −25 832 | −27 552 | −364 597 | −122 520 |
| Sum egenkapital | −467 214 | 104 168 | 102 448 | 136 997 | 7 480 |
| Utsatt skatt | - | - | 3 | 1 973 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 1 973 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 13 331 369 | 13 381 369 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 13 331 369 | 13 381 369 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 13 331 369 | 13 381 369 | 0 | 1 973 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 753 | - | 12 500 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 3 168 802 | 2 443 802 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 753 | - | 3 181 302 | 2 443 802 | - |
| Sum gjeld | 13 333 122 | 13 381 369 | 3 181 302 | 2 445 775 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 865 908 | 13 485 537 | 3 283 750 | 2 582 772 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 62,30 | - | 0,16 | 0,18 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −28,54▼ | 128,46 | 31,05 | 17,85 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,3 %▲ | −4,7 % | −1,2 % | −18,5 % | −742,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3 603,7 %▼ | −151,3 % | −15,5 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −3 571,1 %▼ | −170,4 % | −14,7 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −3,6 %▼ | 0,8 % | 3,1 % | 5,3 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jonas Aalstad Haugen | 1986 |
| Regnskapsfører | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Innopro AS100,0 %Alta · 130 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Innopro AS
- LYNGEN TANK AS100,0 %
- Nordlysbyen Holding AS100,0 %
- CATAPULT START AS100,0 %
- CATAPULT BOLIG AS100,0 %
- Aparts AS100,0 %
- Catapult AS100,0 %
- Sentrumsparken Eiendom AS96,6 %
- 2TAL AS67,3 %
- FAR NORTH AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.