- Org.nr.
- 967 228 311
- Adresse
- Englekorveien 69, 1783 Halden
Driftsresultat−44 250ikke oppgitt
Årsresultat365 252ikke oppgitt
Egenkapital20 064 33584,0 % av eiendelene
Far-Ship AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 1993.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 967 228 311
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 02.08.1993
- Registrert
- 20.02.1995
- Adresse
- Englekorveien 69, 1783 Halden
- Kommune
- Halden
- Aksjekapital
- 106 920
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Drive investeringsvirksomhet, samt ved aksje- tegning eller på hvilken som helst måte gjøre seg interessert i andre foretagender av enhver art.
Tidligere navn
- Betula AS20.02.1995 til 06.10.2004
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Honorarer | 44 250 | - | - | 44 500 | 43 000 |
| Andre driftskostnader | - | - | - | −1 | - |
| Sum driftskostnader | 44 250 | 46 875 | 49 875 | 44 499 | 45 000 |
| Driftsresultat | −44 250 | −46 875 | −49 875 | −44 499 | −45 000 |
| Aksjeutbytte | - | - | - | 657 410 | 657 410 |
| Annen renteinntekt | 659 524 | - | - | 248 149 | 85 653 |
| Netto gevinst (tap) aksjer | - | - | - | - | 799 675 |
| Sum finansinntekter | 659 524 | 706 063 | 1 264 732 | 905 559 | 1 542 739 |
| Annen rentekostnad | 146 242 | - | - | 63 390 | 15 270 |
| Andre finanskostnader | 400 | - | - | 400 | 1 339 |
| Sum finanskostnader | 146 642 | 180 151 | 185 692 | 63 790 | 16 609 |
| Netto finans | 512 882 | 525 912 | 1 079 040 | 841 769 | 1 526 130 |
| Resultat før skatt | - | 479 037 | 1 029 165 | 797 270 | 1 481 130 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 797 270 | 1 481 130 |
| Resultat før skattekostnad | 468 632 | - | - | - | - |
| Betalbare skatter | 103 380 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 365 252 | 417 261 | 1 029 165 | 797 270 | 1 481 130 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 365 252 | - | - | 797 270 | 1 481 130 |
| Totalresultat | 365 252 | - | - | 797 270 | 1 481 130 |
| Avsatt til annen egenkapital | 365 252 | - | - | 797 270 | 1 481 130 |
| Sum overføringer og disponeringer | 365 252 | - | - | 797 270 | 1 481 130 |
| Pensjonskostnader | - | - | - | - | 2 000 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Anleggsaksjer | 8 648 404 | - | - | 8 577 124 | 8 577 124 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 648 404 | - | - | 8 577 124 | 8 577 124 |
| Sum anleggsmidler | 8 648 404 | 8 648 404 | 8 577 124 | 8 577 124 | 8 577 124 |
| Andre kortsiktige fordringer | 15 235 278 | - | - | 15 087 014 | 11 729 240 |
| Sum fordringer | 15 235 278 | - | - | 15 087 014 | 11 729 240 |
| Bankinnskudd | - | - | - | 26 467 | 25 965 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 26 467 | 25 965 |
| Sum omløpsmidler | 15 235 278 | 14 343 200 | 14 876 392 | 15 113 481 | 11 755 205 |
| Sum eiendeler | 23 883 681 | 22 991 604 | 23 453 516 | 23 690 605 | 20 332 328 |
| Aksjekapital 1.188 a' | 106 920 | - | - | - | 106 920 |
| Sum innskutt egenkapital | 106 920 | 106 920 | 106 920 | 106 920 | 106 920 |
| Annen egenkapital | 19 957 415 | - | - | 18 145 737 | 17 348 467 |
| Sum opptjent egenkapital | 19 957 415 | 19 592 163 | 19 174 902 | 18 145 737 | 17 348 467 |
| Sum egenkapital | 20 064 335 | 19 699 083 | 19 281 822 | 18 252 657 | 17 455 387 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 103 380 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 715 966 | - | - | 5 437 948 | 2 876 941 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 819 346 | 3 292 520 | 4 171 694 | 5 437 948 | 2 876 941 |
| Sum gjeld | 3 819 346 | 3 292 520 | 4 171 694 | 5 437 948 | 2 876 941 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 883 681 | - | - | 23 690 605 | 20 332 328 |
| Aksjekapital 1.188 a' 90 l, | - | - | - | 106 920 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,99▼ | 4,36 | 3,57 | 2,78 | 4,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,19▲ | 0,17 | 0,22 | 0,30 | 0,16 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,6 %▼ | 2,8 % | 5,2 % | 3,9 % | 7,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 84,0 %▼ | 85,7 % | 82,2 % | 77,0 % | 85,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Karin Anker-Rasch Heide | 1954 |
| Varamedlem | Harald Georg Heide | 1950 |
| Revisor | NITSCHKE AS914 658 314 | - |
| Regnskapsfører | NSV INVEST AS945 186 259 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KARIN ANKER-RASCH HEIDE87,9 %f. 1954 · Halden · 1 044 A-aksjer
- JØRGEN ANKER-RASCH HEIDE4,04 %f. 1986 · Halden · 48 B-aksjer
- Aleksander Langhei4,04 %f. 1980 · Tistedal · 48 B-aksjer
- Caroline Anker-Rasch4,04 %f. 1977 · Halden · 48 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- NSV Invest AS6,38 %945 186 259 · 55 174 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.