- Org.nr.
- 925 077 682
- Adresse
- Haakon VII's gate 19, 7041 Trondheim
Driftsresultat63 8030,8 % margin
Årsresultat−3 726−0,0 % margin
Egenkapital37 9383,0 % av eiendelene
Ansatte6i Aa‑registeret
Fargehuset Østerlie AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 077 682
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 07.05.2020
- Registrert
- 15.05.2020
- Adresse
- Haakon VII's gate 19, 7041 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glassDetaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Trondheim (34)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fargehuset Østerlie AS971 794 089 · TRONDHEIM6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Malingsbutikk, butikkhandel med fargevarer, salg av maling, tapet, gulvbelegg m/tilbehør.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 8 018 828 | 7 858 779 | 8 093 449 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 28 695 | 3 753 | 29 543 |
| Sum driftsinntekter | 8 381 643 | 8 363 851 | 8 047 523 | 7 862 532 | 8 122 991 |
| Varekostnad | - | 4 520 026 | 4 373 997 | 4 278 337 | 4 410 742 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 1 708 282 | 1 866 987 | 2 172 841 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 52 073 | - | - | 49 801 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 52 073 | 52 073 | - |
| Annen driftskostnad | - | 1 535 238 | 1 549 197 | 1 220 241 | 1 416 080 |
| Sum driftskostnader | 8 317 840 | 7 818 113 | 7 683 550 | 7 417 639 | 8 049 464 |
| Driftsresultat | 63 803 | 545 738 | 363 973 | 444 893 | 73 527 |
| Annen renteinntekt | - | - | 432 | 506 | 584 |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 44 | - |
| Sum finansinntekter | 388 | 490 | 432 | 550 | 584 |
| Annen rentekostnad | - | - | 47 024 | 47 332 | 42 053 |
| Sum finanskostnader | 32 487 | 39 699 | 47 024 | 47 332 | 42 053 |
| Netto finans | −32 099 | −39 209 | −46 592 | −46 782 | −41 469 |
| Resultat før skatt | 31 704 | 506 529 | - | - | 32 058 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 122 837 | - | - | 7 253 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 24 805 |
| Resultat før skattekostnad | - | - | 317 381 | 398 110 | - |
| Skattekostnad | - | - | 80 586 | 87 657 | - |
| Årsresultat | −3 726 | 383 692 | 236 795 | 310 453 | 24 805 |
| Ordinært utbytte | - | - | 300 000 | 300 000 | - |
| Annen egenkapital | - | - | −63 205 | 10 453 | 24 805 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 236 795 | 310 453 | 24 805 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | 56 796 | 84 058 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 40 409 | 65 220 | 201 351 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 97 205 | - | 201 351 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 2 272 | 45 132 | 97 205 | 149 278 | 201 351 |
| Varer | - | - | 838 711 | 837 443 | 807 900 |
| Sum varer | - | - | 838 711 | 837 443 | 807 900 |
| Kundefordringer | - | - | 16 810 | 65 398 | 154 441 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 11 303 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 397 670 | 53 744 | - |
| Sum fordringer | - | - | 414 480 | 119 142 | 165 743 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 377 773 | 812 791 | 647 345 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 377 773 | 812 791 | 647 345 |
| Sum omløpsmidler | 1 281 851 | 1 871 569 | 1 630 965 | 1 769 377 | 1 620 988 |
| Sum eiendeler | 1 284 123 | 1 916 701 | 1 728 169 | 1 918 655 | 1 822 339 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | 113 543 | 176 747 | 166 294 |
| Sum opptjent egenkapital | 13 508 | 197 235 | 113 543 | - | 166 294 |
| Sum egenkapital | 37 938 | 221 665 | 137 973 | 201 177 | 190 724 |
| Utsatt skatt | - | - | 0 | 229 | 1 960 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 229 | 1 960 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 229 | 1 960 |
| Leverandørgjeld | - | - | 225 375 | 245 558 | 325 628 |
| Betalbar skatt | - | - | 80 815 | 89 388 | 11 454 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 95 951 | 122 309 | 172 998 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 690 000 |
| Utbytte | - | - | 300 000 | 300 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 888 056 | 959 994 | 429 575 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 246 185 | 1 695 036 | 1 590 197 | 1 717 248 | 1 629 655 |
| Sum gjeld | 1 246 185 | 1 695 036 | 1 590 197 | 1 717 477 | 1 631 615 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 1 728 169 | 1 918 655 | 1 822 339 |
| å kr 300,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,03▼ | 1,10 | 1,03 | 1,03 | 0,99 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 32,85▲ | 7,65 | 11,53 | 8,54 | 8,55 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,0 %▼ | 30,0 % | 20,0 % | 23,8 % | 4,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,8 %▼ | 6,5 % | 4,5 % | 5,7 % | 0,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,0 %▼ | 4,6 % | 2,9 % | 3,9 % | 0,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 3,0 %▼ | 11,6 % | 8,0 % | 10,5 % | 10,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 396 941
- Resultat per ansatt, kroner
- 10 634
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fargehuset Østerlie AS0,8 %
8,4 mill. 6 ansatte 2025
−10 %−50510
MAXBO AS−5,2 % 4 451,3 mill.1 209 ansatte 2025
Fargehuset Østerlie AS0,8 % 8,4 mill.6 ansatte 2025
JULA NORGE AS4,1 % 3 364,0 mill.990 ansatte 2025
BILTEMA NORGE AS5,0 % 5 644,1 mill.2 199 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.520.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Camilla Jakobsen | 1985 |
| Styrets leder | Eirik Løw-Hansen | 1964 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GOLH HOLDING AS50,0 %Trondheim · 50 ordinære aksjer
- Camilla Jakobsen50,0 %f. 1985 · Trondheim · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.