- Org.nr.
- 931 809 490
- Adresse
- Veverbakken 8F, 1536 Moss
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat34 46571,8 % margin
Årsresultat249 974
Egenkapital683 01144,6 % av eiendelene
Farmax Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 809 490
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 30.06.2023
- Registrert
- 01.08.2023
- Adresse
- Veverbakken 8F, 1536 Moss
- Kommune
- Moss
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Moss (418)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Farmax Holding AS931 929 038 · MOSS · Detaljhandel med apotekvarer
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i selskaper, apotek relaterte bedrifter og eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 48 000 | 0 | - |
| Sum driftsinntekter | 48 000 | 0 | 0 |
| Lønnskostnad | 0 | 5 000 | - |
| Annen driftskostnad | 13 535 | 7 364 | 5 599 |
| Sum driftskostnader | 13 535 | 12 364 | 5 599 |
| Driftsresultat | 34 465 | −12 364 | −5 599 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 0 | 421 000 | - |
| Annen finansinntekt | 220 713 | - | - |
| Sum finansinntekter | 220 713 | 421 000 | 0 |
| Annen rentekostnad | 133 | - | - |
| Sum finanskostnader | 133 | 0 | 0 |
| Netto finans | 220 580 | 421 000 | 0 |
| Resultat før skatt | 255 045 | 408 637 | −5 599 |
| Skattekostnad | 5 071 | 0 | - |
| Årsresultat | 249 974 | 408 637 | −5 599 |
| Udekket tap | 0 | 5 599 | - |
| Annen egenkapital | 249 974 | 403 038 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 242 500 | 242 500 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 834 134 | 305 713 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 076 634 | 548 213 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 076 634 | 548 213 | 594 013 |
| Konsernfordringer | 447 900 | 779 900 | - |
| Sum fordringer | 447 900 | 779 900 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 448 | 46 825 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 448 | 46 825 | - |
| Sum omløpsmidler | 453 348 | 826 725 | 388 |
| Sum eiendeler | 1 529 982 | 1 374 938 | 594 401 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 653 011 | 403 038 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 653 011 | 403 038 | −5 599 |
| Sum egenkapital | 683 011 | 433 038 | 24 401 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 841 900 | 941 900 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 841 900 | 941 900 | - |
| Betalbar skatt | 5 071 | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 071 | 0 | 0 |
| Sum gjeld | 846 971 | 941 900 | 570 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 529 982 | 1 374 938 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 570 000 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 89,40 | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,24▼ | 2,18 | 23,36 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,6 %▼ | 41,5 % | −0,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 71,8 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 520,8 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 44,6 %▲ | 31,5 % | 4,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Farmax Holding AS71,8 %
0,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Farmax Holding AS71,8 % 0,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Muhammad Sadiq | 1987 |
| Regnskapsfører | ABC ACCOUNTING AS913 960 750 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MUHAMMAD SADIQ100,0 %f. 1987 · Moss · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- TUNE APOTEK AS42,0 %932 111 853 · 42 ordinære aksjer
- 933 171 280 · 35 ordinære aksjer
- Vitusapotek Langhus AS35,0 %933 820 572 · 35 ordinære aksjer
- Melløs Apotek AS25,0 %833 853 112 · 25 ordinære aksjer
- JELØY APOTEK AS18,0 %926 959 999 · 18 ordinære aksjer
- APOTEK SØM AS17,0 %927 164 272 · 141 100 ordinære aksjer
- Knapstad Apotek AS11,0 %924 812 524 · 11 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.