- Org.nr.
- 957 827 829
- Telefon
- 38 39 11 22
- Adresse
- Barbrosgate 5, 4550 Farsund
- Hovedeier
- Gåseholmen Invest AS, 100 %
Driftsresultat1 665 22016,1 % margin
EBITDA1 754 851før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 352 92513,1 % margin
Egenkapital1 240 75927,5 % av eiendelene
Farsund Optikk AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler, stiftet 1990.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 957 827 829
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.04.1990
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Barbrosgate 5, 4550 Farsund
- Telefon
- 38 39 11 22
- Kommune
- Farsund
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 10
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Farsund Optikk AS972 222 542 · FARSUND10 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Optikervirksomhet og hva som naturlig hører inn under slik virksomhet, samt deltakelse i andre selskaper med samme formål.
Tidligere navn
- BRILLER OG KONTAKTLINSER AS Optiker NOF Arild Larsen20.02.1995 til 20.12.1996
- Interoptik Farsund AS20.12.1996 til 23.03.2006
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 10 362 809 | 11 027 599 | 10 832 418 | 9 766 935 | 9 661 202 |
| Sum driftsinntekter | 10 362 809 | 11 027 599 | 10 832 418 | 9 766 935 | 9 661 202 |
| Vareforbruk | 3 724 072 | 3 152 224 | 3 000 031 | 2 925 280 | 2 838 569 |
| Lønn og sosiale kostnader | 2 576 591 | 2 306 270 | 2 371 747 | 2 237 957 | 2 170 086 |
| Ordinære avskrivninger | 89 631 | 84 000 | 71 345 | 70 000 | 70 000 |
| Andre driftskostnader | 2 307 296 | 2 318 648 | 2 267 589 | 2 066 102 | 2 079 934 |
| Sum driftskostnader | 8 697 589 | 7 861 142 | 7 710 712 | 7 299 339 | 7 158 589 |
| Driftsresultat | 1 665 220 | 3 166 457 | 3 121 706 | 2 467 597 | 2 502 612 |
| Annen renteinntekt | 64 087 | 93 256 | 58 192 | 12 764 | 7 115 |
| Andre finansinntekter | 7 000 | 7 200 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 71 087 | 100 456 | 58 192 | 12 764 | 7 115 |
| Annen rentekostnad | 559 | 6 068 | 4 606 | 1 239 | 386 |
| Andre finanskostnader | - | - | - | 101 | - |
| Sum finanskostnader | 559 | 6 068 | 4 606 | 1 340 | 386 |
| Netto finans | 70 528 | 94 388 | 53 587 | 11 424 | 6 728 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 175 293 | 2 479 021 | 2 509 341 |
| Resultat før skattekostnad | 1 735 748 | 3 260 845 | - | - | - |
| Skattekostnad | 382 823 | 721 126 | 698 564 | 545 475 | 552 812 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 476 729 | 1 933 546 | 1 956 529 |
| Årsresultat | 1 352 925 | 2 539 719 | 2 476 729 | 1 933 546 | 1 956 529 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 352 925 | 2 539 719 | 2 476 729 | 1 933 546 | 1 956 529 |
| Totalresultat | 1 352 925 | 2 539 719 | 2 476 729 | 1 933 546 | 1 956 529 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 1 939 557 |
| Avgitt konsernbidrag | 1 382 595 | 2 574 806 | 2 356 085 | 2 045 550 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 120 644 | - | 16 972 |
| Overført fra annen egenkapital | −29 670 | −35 087 | - | −112 004 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 352 925 | 2 539 719 | 2 476 729 | 1 933 546 | 1 956 529 |
| Utsatt skattefordel | 19 515 | 12 375 | 7 274 | 41 301 | 9 826 |
| Sum immaterielle eiendeler | 19 515 | 12 375 | 7 274 | 41 301 | 9 826 |
| Inventar, maskiner mv. | 230 000 | 277 000 | 361 000 | 360 000 | 430 000 |
| Sum varige driftsmidler | 230 000 | 277 000 | 361 000 | 360 000 | 430 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 3 180 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 3 180 |
| Sum anleggsmidler | 249 515 | 289 375 | 368 274 | 401 301 | 443 006 |
| Varelager | 896 441 | 830 713 | 835 159 | 842 930 | 767 105 |
| Sum varer | 896 441 | 830 713 | 835 159 | 842 930 | 767 105 |
| Kundefordringer | 256 206 | 507 316 | 317 129 | 477 496 | 202 651 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 55 731 | 9 500 | 21 353 | 12 538 |
| Sum fordringer | 256 206 | 563 047 | 326 629 | 498 849 | 215 189 |
| Andre finansielle instrumenter | 1 500 | 1 500 | - | - | - |
| Sum investeringer | 1 500 | 1 500 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 106 709 | 4 192 018 | 3 852 409 | 3 353 317 | 3 282 375 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 106 709 | 4 192 018 | 3 852 409 | 3 353 317 | 3 282 375 |
| Sum omløpsmidler | 4 260 856 | 5 587 279 | 5 014 197 | 4 695 096 | 4 264 670 |
| Sum eiendeler | 4 510 371 | 5 876 654 | 5 382 471 | 5 096 397 | 4 707 676 |
| kr 2 000) | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 1 140 759 | 1 170 429 | 1 205 517 | 1 084 873 | 1 196 878 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 140 759 | 1 170 429 | 1 205 517 | 1 084 873 | 1 196 878 |
| Sum egenkapital | 1 240 759 | 1 270 429 | 1 305 517 | 1 184 873 | 1 296 878 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 825 171 | 527 773 | 343 429 | 378 034 | 276 805 |
| Skyldige offentlige avgifter | 266 770 | 396 818 | 389 858 | 382 714 | 331 289 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 177 672 | 3 681 634 | 3 343 667 | 3 150 776 | 2 802 704 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 269 612 | 4 606 224 | 4 076 954 | 3 911 524 | 3 410 798 |
| Sum gjeld | 3 269 612 | 4 606 224 | 4 076 954 | 3 911 524 | 3 410 798 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 510 371 | 5 876 654 | 5 382 471 | 5 096 397 | 4 707 676 |
| kr 2 000) l, | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,30▲ | 1,21 | 1,23 | 1,20 | 1,25 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,64▼ | 3,63 | 3,12 | 3,30 | 2,63 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 33,4 %▼ | 58,0 % | 60,7 % | 50,6 % | 53,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 16,1 %▼ | 28,7 % | 28,8 % | 25,3 % | 25,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 13,1 %▼ | 23,0 % | 22,9 % | 19,8 % | 20,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,5 %▲ | 21,6 % | 24,3 % | 23,2 % | 27,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 036 281
- Resultat per ansatt, kroner
- 166 522
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Farsund Optikk AS16,1 %
10,4 mill. 10 ansatte 2025
−5 %05101520
Interoptik AS−1,5 % 301,8 mill.301 ansatte 2024
SYNOPTIK NORGE AS4,4 % 863,9 mill.734 ansatte 2024
SYNSAM GROUP NORWAY AS9,9 % 1 497,9 mill.1 192 ansatte 2025
Farsund Optikk AS16,1 % 10,4 mill.10 ansatte 2025
−5 %05101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.740.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Trond Olaf Holteberg | 1971 |
| Styrets leder | Trond Olaf Holteberg | 1971 |
| Styremedlem | Jan Sigurd Spilling Vigmostad | 1971 |
| Varamedlem | Annika Skårdal Holteberg | 1971 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | JA-DATA AS941 477 941 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Gåseholmen Invest AS100,0 %Farsund · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Gåseholmen Invest AS
- Farsund Optikk AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- IO EIERFORUM AS2,07 %933 462 951 · 18 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.