- Org.nr.
- 929 450 280
- Adresse
- Bølerveien 40, 2016 Frogner
- Hovedeier
- Fartskriver AS, 100 %
Driftsresultat4 583 37720,8 % margin
Årsresultat3 573 62016,2 % margin
Egenkapital6 256 01261,8 % av eiendelene
Ansatte32i Aa‑registeret
Fartskriver Kompetanse AS er et aksjeselskap innen undervisning ved godkjente trafikkskoler, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 450 280
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 11.05.2022
- Registrert
- 16.08.2022
- Adresse
- Bølerveien 40, 2016 Frogner
- Kommune
- Lillestrøm
- Næring
- 85.531 Undervisning ved godkjente trafikkskolerUndervisning ved godkjente trafikkskoler i Lillestrøm (34)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fartskriver Kompetanse AS929 669 231 · LILLESTRØM32 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Trafikkskoleundervisning, tjenester tilknyttet undervisning og annen forr messig tjenesteyting.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 22 020 178 | 18 784 236 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 22 020 178 | 18 784 236 | 6 586 546 | 494 561 |
| Varekostnad | 2 450 048 | 2 051 965 | - | - |
| Lønnskostnad | 11 098 540 | 9 881 026 | - | - |
| Annen driftskostnad | 3 888 213 | 3 682 629 | - | - |
| Sum driftskostnader | 17 436 801 | 15 615 620 | 7 565 330 | - |
| Driftsresultat | 4 583 377 | 3 168 616 | −978 784 | - |
| Annen renteinntekt | 7 614 | 3 928 | - | - |
| Annen finansinntekt | 2 798 | 6 977 | - | - |
| Sum finansinntekter | 10 412 | 10 905 | 562 | - |
| Annen finanskostnad | 9 438 | 3 500 | - | - |
| Sum finanskostnader | 9 438 | 3 500 | 590 | - |
| Netto finans | 974 | 7 405 | −28 | - |
| Resultat før skatt | 4 584 352 | 3 176 020 | −978 812 | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 010 732 | 698 499 | - | 47 914 |
| Årsresultat | 3 573 620 | 2 477 521 | −763 600 | 169 876 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 573 620 | 2 477 521 | - | - |
| Totalresultat | 3 573 620 | 2 477 521 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 3 573 620 | 2 477 521 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 573 620 | 2 477 521 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 127 116 | 134 572 | - | - |
| Konsernfordringer | 2 261 078 | 3 126 474 | - | - |
| Sum fordringer | 2 388 194 | 5 104 239 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 7 732 040 | 2 521 985 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 732 040 | 2 521 985 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 10 120 234 | 7 626 223 | 2 762 583 | 872 405 |
| Sum eiendeler | 10 120 234 | 7 626 223 | 2 762 583 | 872 405 |
| Kundefordringer | - | 1 843 193 | - | - |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Overkurs | 5 570 | 5 570 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 169 301 | 169 301 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 204 871 | 204 871 | 204 871 | 35 570 |
| Annen egenkapital | 6 051 141 | 2 477 521 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 6 051 141 | 2 477 521 | - | 169 876 |
| Sum egenkapital | 6 256 012 | 2 682 392 | 204 871 | 205 446 |
| Utsatt skatt | - | 263 603 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 263 603 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 263 603 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 387 202 | 375 142 | - | - |
| Betalbar skatt | 1 274 335 | 434 896 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 831 494 | 1 253 254 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 371 191 | 2 616 937 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 864 222 | 4 680 228 | 2 557 712 | 666 959 |
| Sum gjeld | 3 864 222 | 4 943 831 | 2 557 712 | 666 959 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 120 234 | 7 626 223 | - | - |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,62▲ | 1,63 | 1,08 | 1,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,62▼ | 1,84 | 12,48 | 3,25 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 51,8 %▼ | 61,2 % | −53,8 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 20,8 %▲ | 16,9 % | −14,9 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 16,2 %▲ | 13,2 % | −11,6 % | 34,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 61,8 %▲ | 35,2 % | 7,4 % | 23,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 688 131
- Resultat per ansatt, kroner
- 143 231
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fartskriver Kompetanse AS20,8 %
22,0 mill. 32 ansatte 2025
−20 %−100102030
CATO MYHRVOLD TRAFIKKSKOLE AS−18,9 % 416,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Wright Trafikkskole AS4,1 % 349,0 mill.264 ansatte 2025
TA LAPPEN STJØRDAL-MERÅKER TRAFIKKSKOLE AS15,0 % 130,3 mill.75 ansatte 2025
Fartskriver Kompetanse AS20,8 % 22,0 mill.32 ansatte 2025
−20 %−100102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.531.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Fredrik Eldorhagen | 1976 |
| Styrets leder | Jonas Viberg | 1977 |
| Styremedlem | Lars Espelien | 1980 |
| Styremedlem | Tom Dagfin Svendsen | 1949 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Fartskriver AS100,0 %Frogner · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- GOOD OPTIONS AS
- Fartskriver AS100,0 %
- Fartskriver Kompetanse AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.