- Org.nr.
- 994 540 017
- Telefon
- 474 53 275
- Adresse
- Peder Ankers vei 4, 1358 Jar
Driftsresultat−41 021ikke oppgitt
Årsresultat12 359ikke oppgitt
Egenkapital2 834 904100,0 % av eiendelene
FAS INVEST AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 994 540 017
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.09.2026
- Stiftet
- 17.09.2009
- Registrert
- 19.09.2009
- Adresse
- Peder Ankers vei 4, 1358 Jar
- Telefon
- 474 53 275
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringsaktivitet i verdipapirer, fast eiendom og andre porteføljeinvesteringer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 10 000 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 31 021 | - | - | 6 418 | - |
| Sum driftskostnader | 41 021 | 14 838 | 7 435 | 6 418 | 5 625 |
| Driftsresultat | −41 021 | −14 838 | −7 435 | −6 418 | −5 625 |
| Verdiendring aksjer | - | - | - | - | 369 |
| Rente- og finanskostnader | - | - | - | - | 2 789 |
| Annen renteinntekt | 53 410 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 53 410 | 3 110 351 | 0 | 0 | - |
| Annen finanskostnad | 30 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 30 | 64 980 | 0 | 0 | 3 158 |
| Resultat før skatt | - | 3 030 533 | 527 913 | −10 119 | −8 783 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −8 783 |
| Resultat før skattekostnad | 12 359 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 12 359 | 3 030 533 | 527 913 | −10 119 | −8 783 |
| Overført til/ fra egenkapital | - | - | - | - | −8 783 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 12 359 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 12 359 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 12 359 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 12 359 | - | - | - | −8 783 |
| Andre driftskostnader | - | - | - | - | 5 625 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 0 | - |
| Omløpsaksjer og -aksjefond | 1 225 000 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 1 225 000 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 609 904 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 609 904 | - | - | - | 4 274 |
| Sum omløpsmidler | 2 834 904 | 4 522 484 | 494 833 | 2 666 | 4 274 |
| Sum eiendeler | 2 834 904 | 4 522 544 | 1 492 011 | 1 253 666 | 1 255 334 |
| Verdipapirer | - | - | - | - | 1 251 060 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 1 251 060 |
| Sum anleggsmidler | - | 60 | 997 178 | 1 251 000 | 1 251 060 |
| Bankinnskudd | - | - | - | - | 4 274 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | - | 100 000 |
| Opptjent Egenkapital | - | - | - | - | 874 217 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 974 217 |
| Annen egenkapital | 2 734 904 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 734 904 | 2 722 544 | 1 392 011 | 864 098 | - |
| Sum egenkapital | 2 834 904 | 2 822 544 | 1 492 011 | 964 098 | 974 217 |
| Annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 281 117 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 281 117 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 284 818 | 281 117 |
| Sum gjeld | - | 1 700 000 | 0 | 289 568 | 281 117 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 834 904 | - | - | - | 1 255 334 |
| Sum kortsiktig gjeld | - | 1 700 000 | 0 | 4 750 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 2,66 | - | 0,56 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | - | 0,60 | 0,00 | 0,30 | 0,29 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,3 %▼ | 102,9 % | −0,5 % | −0,5 % | −0,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 %▲ | 62,4 % | 100,0 % | 76,9 % | 77,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Frank André Stangnes | 1978 |
| Styremedlem | Kristin Stangnes Claudi | 1983 |
| Regnskapsfører | FORMUE ACCOUNTING AS889 990 082 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRANK ANDRÉ STANGNES100,0 %f. 1978 · Jar · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.