- Org.nr.
- 916 156 138
- Adresse
- Lindalsvegen 19, 2634 Fåvang
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat219 0703,1 % margin
EBITDA912 242før av- og nedskrivninger
Årsresultat66 0410,9 % margin
Egenkapital995 58236,5 % av eiendelene
FÅVANG BYGG AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 156 138
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.09.2026
- Stiftet
- 12.10.2015
- Registrert
- 30.10.2015
- Adresse
- Lindalsvegen 19, 2634 Fåvang
- Kommune
- Ringebu
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FÅVANG BYGG AS916 186 029 · RINGEBU
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Snekkervirksomhet og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 149 281 | 6 169 342 | 12 758 529 | 10 562 798 | 12 701 456 |
| Annen driftsinntekt | 315 | - | 161 371 | 201 429 | 90 148 |
| Sum driftsinntekter | 7 149 596 | 6 169 773 | 12 919 900 | 10 764 227 | 12 791 604 |
| Varekostnad | 4 495 609 | 4 857 655 | 10 547 927 | 8 717 018 | 9 913 009 |
| Lønnskostnad | 704 862 | 435 320 | 727 423 | 765 647 | 1 262 801 |
| Avskrivning | - | - | 237 125 | 526 142 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 693 172 | 26 159 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 036 884 | 1 401 647 | 1 007 424 | 900 463 | 909 255 |
| Sum driftskostnader | 6 930 527 | 6 720 781 | 12 519 899 | 10 909 270 | 12 085 066 |
| Driftsresultat | 219 070 | −551 008 | 400 001 | −145 043 | 706 538 |
| Annen finansinntekt | 1 727 | 559 | 1 177 | 358 | - |
| Sum finansinntekter | 1 727 | 559 | 1 177 | 358 | - |
| Annen rentekostnad | 9 092 | - | - | - | 10 536 |
| Annen finanskostnad | 145 664 | 74 419 | 67 678 | 40 269 | - |
| Sum finanskostnader | 154 756 | 74 419 | 67 678 | 40 269 | 10 536 |
| Netto finans | −153 029 | −73 860 | −66 501 | −39 911 | −10 536 |
| Resultat før skatt | - | - | 333 500 | −184 954 | 696 002 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 14 920 | −40 678 | 153 121 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 318 580 | −144 276 | 542 881 |
| Resultat før skattekostnad | 66 041 | −624 869 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | −97 069 | - | - | - |
| Årsresultat | 66 041 | −527 800 | 318 580 | −144 276 | 542 881 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | 318 580 | −144 276 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 66 041 | −527 800 | - | - | 542 881 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 542 881 |
| Totalresultat | 66 041 | −527 800 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −527 800 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 66 041 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 66 041 | −527 800 | 318 580 | −144 276 | 542 881 |
| Maskiner og anlegg | 577 193 | - | 901 265 | 889 583 | 637 400 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | - | 223 581 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | - | - | 378 123 | 457 063 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 265 249 | 932 964 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 842 442 | 1 834 229 | 1 279 388 | 1 346 646 | 860 981 |
| Andre fordringer | - | - | 38 400 | 48 000 | 64 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 23 040 | 30 720 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 23 040 | 30 720 | 38 400 | 48 000 | 64 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 865 482 | 1 864 949 | 1 317 788 | 1 394 646 | 924 981 |
| Sum varer | 709 009 | 709 009 | 709 009 | 527 471 | - |
| Kundefordringer | 11 798 | 151 173 | 1 077 226 | 523 945 | 354 194 |
| Andre kortsiktige fordringer | 20 827 | 189 878 | - | - | - |
| Sum fordringer | 32 625 | 341 051 | 1 240 584 | 586 053 | 354 194 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 865 002 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 120 128 | 380 691 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 120 128 | 380 691 | 660 291 | 1 239 688 | 865 002 |
| Sum omløpsmidler | 861 762 | 1 430 750 | 2 609 884 | 2 353 212 | 1 219 196 |
| Sum eiendeler | 2 727 244 | 3 295 699 | 3 927 672 | 3 747 858 | 2 144 177 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 965 582 | 899 541 | 1 427 341 | 1 108 761 | 1 253 037 |
| Sum opptjent egenkapital | 965 582 | 899 541 | 1 427 341 | 1 108 761 | 1 253 037 |
| Sum egenkapital | 995 582 | 929 541 | 1 457 341 | 1 138 761 | 1 283 037 |
| Utsatt skatt | - | - | 97 069 | 45 051 | 85 729 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 97 069 | 45 051 | 85 729 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 402 531 | 1 095 310 | 774 138 | - | 76 550 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 402 531 | 1 095 310 | 774 138 | - | 76 550 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 402 531 | 1 095 310 | 871 207 | 952 122 | 162 279 |
| Leverandørgjeld | 162 129 | 970 222 | 1 355 658 | 1 264 825 | 254 160 |
| Betalbar skatt | - | - | 28 437 | 65 535 | 190 469 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 154 146 | 154 554 | 104 081 |
| Skyldig offentlige avgifter | 10 425 | 81 349 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 156 577 | 219 277 | 60 883 | 172 061 | 150 152 |
| Sum kortsiktig gjeld | 329 131 | 1 270 848 | 1 599 124 | 1 656 975 | 698 862 |
| Sum gjeld | 1 731 662 | 2 366 158 | 2 470 331 | 2 609 097 | 861 141 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 727 244 | 3 295 699 | 3 927 672 | 3 747 858 | 2 144 177 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,62▲ | 1,13 | 1,63 | 1,42 | 1,74 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,74▼ | 2,55 | 1,70 | 2,29 | 0,67 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,3 %▲ | −15,2 % | 10,5 % | −4,9 % | 33,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,1 %▲ | −8,9 % | 3,1 % | −1,3 % | 5,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,9 %▲ | −8,6 % | 2,5 % | −1,3 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 36,5 %▲ | 28,2 % | 37,1 % | 30,4 % | 59,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FÅVANG BYGG AS3,1 %
7,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %246
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 918 ansatte 2025
FÅVANG BYGG AS3,1 % 7,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 925 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 410 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Edvard Maurits Lindalen | 1970 |
| Styrets leder | Edvard Maurits Lindalen | 1970 |
| Revisor | REVISJONSFORUM AS913 801 415 | - |
| Regnskapsfører | BRA REGNSKAP AS937 111 126 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Edvard Maurits Lindalen100,0 %f. 1970 · Fåvang · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.