- Org.nr.
- 986 247 416
- Telefon
- 414 26 040
- Adresse
- c/o Ingunn J. V. Rebnord, Snehvitveien 14, 4314 Sandnes
Driftsresultat−2 567 488ikke oppgitt
Årsresultat−2 645 455ikke oppgitt
Egenkapital1 839 69058,9 % av eiendelene
FAVN AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, under avvikling, stiftet 2003.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 986 247 416
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 06.11.2003
- Registrert
- 19.11.2003
- Adresse
- c/o Ingunn J. V. Rebnord, Snehvitveien 14, 4314 Sandnes
- Telefon
- 414 26 040
- Kommune
- Sandnes
- Aksjekapital
- 400 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FAVN AS928 390 993 · SANDNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av boliger på kundens tomt, og tomteerverv, samt hva herved står i forbindelse. Selskapet kan delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Tidligere navn
- Nordbohus Sandnes AS19.11.2003 til 22.02.2010
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 189 121 | 279 045 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 2 378 367 | 2 245 640 | 384 944 | 82 362 | 62 211 |
| Sum driftskostnader | 2 567 488 | 2 524 685 | 384 944 | 82 362 | 62 211 |
| Driftsresultat | −2 567 488 | −2 524 685 | −384 944 | −82 362 | −62 211 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | 60 000 | 2 201 500 | 5 767 604 | 2 013 543 |
| Annen finansinntekt | - | 6 541 155 | −493 094 | 7 697 625 | 1 472 500 |
| Sum finansinntekter | - | 6 601 155 | 1 708 406 | 13 465 229 | 3 486 043 |
| Annen rentekostnad | - | - | 285 | 258 | - |
| Annen finanskostnad | 77 967 | 12 000 | 544 172 | 99 305 | - |
| Sum finanskostnader | 77 967 | 12 000 | 544 457 | 99 563 | - |
| Netto finans | −77 967 | 6 589 155 | 1 163 949 | 13 365 666 | 3 486 043 |
| Resultat før skatt | - | - | 779 005 | 13 283 303 | 3 423 832 |
| Resultat før skattekostnad | −2 645 455 | 4 064 470 | - | - | - |
| Skattekostnad | - | −3 576 | −778 | 82 086 | 130 533 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 779 783 | 13 201 217 | 3 293 299 |
| Årsresultat | −2 645 455 | 4 068 046 | 779 783 | 13 201 217 | 3 293 299 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −2 645 455 | 4 068 046 | 779 783 | 13 201 217 | 3 293 299 |
| Totalresultat | −2 645 455 | 4 068 046 | 779 783 | 13 201 217 | 3 293 299 |
| Ordinært utbytte | - | - | 8 450 000 | 11 400 000 | 1 000 000 |
| Overført til annen egenkapital | - | 4 068 046 | - | 1 801 217 | 2 293 299 |
| Overført fra annen egenkapital | −2 645 455 | - | −7 670 217 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 645 455 | 4 068 046 | 779 783 | 13 201 217 | 3 293 299 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Investering i datterselskap | 0 | 77 926 | 5 163 426 | 5 707 500 | 1 685 500 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | 1 537 165 | 1 081 561 | 468 018 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 77 926 | 6 700 591 | 6 789 061 | 2 153 518 |
| Sum anleggsmidler | - | 77 926 | 6 700 591 | 6 789 061 | 2 153 518 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 801 500 | 13 388 | 700 000 |
| Konsernfordringer | - | - | 350 000 | 455 604 | 613 543 |
| Sum fordringer | - | - | 1 151 500 | 468 992 | 1 313 543 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 121 759 | 6 682 831 | 1 386 073 | 1 132 680 | 2 883 874 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 121 759 | 6 682 831 | 1 386 073 | 1 132 680 | 2 883 874 |
| Sum omløpsmidler | 3 121 759 | 6 682 831 | 2 537 573 | 1 601 671 | 4 197 417 |
| Sum eiendeler | 3 121 759 | 6 760 757 | 9 238 164 | 8 390 732 | 6 350 935 |
| Aksjekapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
| Overkurs | 3 192 | 3 192 | 3 192 | 3 192 | 3 192 |
| Sum innskutt egenkapital | 403 192 | 403 192 | 403 192 | 403 192 | 403 192 |
| Annen egenkapital | 1 436 498 | 4 081 954 | 13 907 | 7 684 124 | 5 882 907 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 436 498 | 4 081 954 | 13 907 | 7 684 124 | 5 882 907 |
| Sum egenkapital | 1 839 690 | 4 485 146 | 417 099 | 8 087 316 | 6 286 099 |
| Utsatt skatt | - | - | 3 576 | 4 354 | 5 443 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 3 576 | 4 354 | 5 443 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 3 576 | 4 354 | 5 443 |
| Leverandørgjeld | 97 672 | 1 091 215 | 367 489 | 215 010 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 83 175 | 59 393 |
| Utbytte | - | - | 8 450 000 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 184 397 | 1 184 397 | - | 878 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 282 069 | 2 275 611 | 8 817 489 | 299 062 | 59 393 |
| Sum gjeld | 1 282 069 | 2 275 611 | 8 821 065 | 303 416 | 64 836 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 121 759 | 6 760 757 | 9 238 164 | 8 390 732 | 6 350 935 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,43▼ | 2,94 | 0,29 | 5,36 | 70,67 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,70▲ | 0,51 | 21,15 | 0,04 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −52,0 %▼ | 51,0 % | 15,0 % | 181,6 % | 53,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,9 %▼ | 66,3 % | 4,5 % | 96,4 % | 99,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ingunn Johnsen Vika Rebnord | 1965 |
| Styremedlem | Asgaut Kalsås | 1960 |
| Styremedlem | Tor Joar Ravndal | 1968 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | KJELL HAVER REGNSKAPSSERVICE AS947 214 489 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Asgaut Kalsås61,3 %f. 1960 · Ålgård · 245 ordinære aksjer
- TOR JOAR RAVNDAL33,8 %f. 1968 · Ålgård · 135 ordinære aksjer
- INGUNN JOHNSEN VIKA REBNORD5,00 %f. 1965 · Sandnes · 20 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Slakthusbakken AS60,0 %923 951 814 · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.