- Org.nr.
- 988 873 667
- Telefon
- 22 49 59 70
- Adresse
- Lindemans gate 3A, 0267 Oslo
Driftsresultat−19 873ikke oppgitt
Årsresultat615 877ikke oppgitt
Egenkapital3 484 90078,0 % av eiendelene
Fenestra AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 873 667
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 15.10.2005
- Registrert
- 25.01.2006
- Adresse
- Lindemans gate 3A, 0267 Oslo
- Telefon
- 22 49 59 70
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 35 350
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av aksjer og andre verdipapirer samt konsulentvirksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 19 873 | - | - | 82 462 | 2 815 |
| Sum driftskostnader | 19 873 | 18 802 | 19 836 | 82 462 | 2 815 |
| Driftsresultat | −19 873 | −18 802 | −19 836 | −82 462 | −2 815 |
| Annen renteinntekt | 6 | - | - | −5 326 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 2 777 | - |
| Utbytte | 6 806 | - | - | - | - |
| Gevinst/tap ved realisasjon av aksjer innenfor | −225 202 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | −218 390 | −2 612 762 | −838 167 | −2 550 | 4 808 270 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 3 275 869 | - |
| Verdiendring av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | −857 177 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 566 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 1 449 | - | - | 2 047 886 | - |
| Sum finanskostnader | −855 162 | −358 204 | 1 236 260 | 5 323 756 | 697 921 |
| Netto finans | 636 772 | −2 254 558 | −2 074 427 | −5 326 305 | 4 110 349 |
| Resultat før skatt | - | −2 273 360 | −2 094 263 | −5 408 767 | 4 107 534 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −5 408 767 | - |
| Resultat før skattekostnad | 616 898 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 021 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 615 877 | −2 273 360 | −2 094 263 | −5 408 767 | 4 107 534 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 615 877 | - | - | −5 408 767 | - |
| Totalresultat | 615 877 | - | - | −5 408 767 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 615 877 | - | - | −5 408 767 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 615 877 | - | - | −5 408 767 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 79 407 | - | - | 79 407 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 79 407 | - | - | 79 407 | - |
| Sum anleggsmidler | 79 407 | 79 407 | 79 407 | 79 407 | 79 407 |
| Markedsbaserte aksjer | 4 377 010 | - | - | 9 827 340 | - |
| Sum investeringer | 4 377 010 | - | - | 9 827 340 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 11 285 | - | - | 1 365 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 11 285 | - | - | 1 365 | - |
| Sum omløpsmidler | 4 388 295 | 3 882 756 | 8 006 283 | 9 828 705 | 15 660 716 |
| Sum eiendeler | 4 467 702 | 3 962 163 | 8 085 690 | 9 908 112 | 15 740 123 |
| Aksjekapital | 35 350 | - | - | 410 000 | - |
| Overkurs | - | - | - | 177 113 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 35 350 | 35 350 | 587 113 | 587 113 | 587 113 |
| Annen egenkapital | 3 449 550 | - | - | 7 297 170 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 449 550 | 2 833 673 | 5 202 908 | 7 297 170 | 12 705 938 |
| Sum egenkapital | 3 484 900 | 2 869 023 | 5 790 021 | 7 884 283 | 13 293 051 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | −6 529 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | −6 529 | - | - | 133 259 | - |
| Sum langsiktig gjeld | −6 529 | −6 529 | 0 | 133 259 | 758 503 |
| Annen kortsiktig gjeld | 989 331 | - | - | 1 890 569 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 989 331 | 1 099 669 | 2 295 669 | 1 890 569 | 1 688 569 |
| Sum gjeld | 982 802 | 1 093 140 | 2 295 669 | 2 023 828 | 2 447 072 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 467 702 | - | - | 9 908 112 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,44▲ | 3,53 | 3,49 | 5,20 | 9,27 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,28▼ | 0,38 | 0,40 | 0,26 | 0,18 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −5,7 %▲ | −43,7 % | −9,5 % | −0,7 % | 30,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 78,0 %▲ | 72,4 % | 71,6 % | 79,6 % | 84,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Thomas Gløersen | 1989 |
| Styrets leder | Cecilie Galtung Gundersen | 1961 |
| Styremedlem | Thomas Gløersen | 1989 |
| Varamedlem | Preben Gløersen | 1987 |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Thomas Gløersen100,0 %f. 1989 · Oslo · 101 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HAYON AS0,28 %921 534 191 · 459 ordinære aksjer
- Zaptec ASA0,05 %999 164 137 · 43 000 ordinære aksjer
- DELLIA GROUP ASA0,05 %918 280 634 · 2 580 ordinære aksjer
- Appear ASA0,03 %986 942 033 · 12 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.