- Org.nr.
- 923 769 854
- Adresse
- v/André Fenger, Sokkabekkveien 81, 3478 Nærsnes
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−22 776−61,7 % margin
Årsresultat−1 004 250
Egenkapital2 430 58095,7 % av eiendelene
Fenger Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 769 854
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 28.08.2019
- Registrert
- 07.11.2019
- Adresse
- v/André Fenger, Sokkabekkveien 81, 3478 Nærsnes
- Kommune
- Asker
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Asker (1 383)
- Aksjekapital
- 250 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fenger Holding AS937 960 654 · ASKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i andre selskaper, verdipapirer, valutaspekulasjon, konsulentvirksomhet og fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 36 925 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 36 925 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 59 701 | 177 927 | 316 594 | 367 548 | 152 493 |
| Sum driftskostnader | 59 701 | 177 927 | 316 594 | 367 548 | 178 450 |
| Driftsresultat | −22 776 | −177 927 | −316 594 | −367 548 | −178 450 |
| Annen renteinntekt | 301 | 32 695 | 3 457 | 217 321 | 276 432 |
| Annen finansinntekt | - | 329 085 | 996 151 | - | 212 066 |
| Sum finansinntekter | 301 | 361 780 | 999 608 | 217 321 | 488 498 |
| Annen rentekostnad | - | - | 361 526 | 451 200 | 303 649 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 751 711 | 2 940 | - | 17 755 | - |
| Annen finanskostnad | 230 064 | 22 500 | 154 | 1 870 934 | 7 553 |
| Sum finanskostnader | 981 775 | 25 440 | 361 680 | 2 339 889 | 311 202 |
| Netto finans | −981 474 | 336 340 | 637 928 | −2 122 568 | 177 296 |
| Resultat før skatt | - | - | 321 334 | −2 490 117 | −1 154 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 321 334 | −2 490 117 | −1 154 |
| Resultat før skattekostnad | −1 004 250 | 158 413 | - | - | - |
| Årsresultat | −1 004 250 | 158 413 | 321 334 | −2 490 117 | −1 154 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 004 250 | 158 413 | 321 334 | −2 490 117 | −1 154 |
| Totalresultat | −1 004 250 | 158 413 | 321 334 | −2 490 117 | −1 154 |
| Ordinært utbytte | 683 500 | 1 755 000 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −1 596 587 | - | −2 490 117 | −1 154 |
| Avsatt til annen egenkapital | −1 687 750 | - | 321 334 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 004 250 | 158 413 | 321 334 | −2 490 117 | −1 154 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 25 957 |
| Investering i datterselskap | 11 250 | - | 22 500 | 7 854 729 | 15 336 432 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 20 144 | - | 787 520 | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 36 149 | - | - | 10 077 842 | 10 893 364 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 13 000 | 13 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | - | - | - | - | 250 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 773 154 | 2 001 139 | 1 019 876 | 616 368 | 639 022 |
| Andre langsiktige fordringer | 548 834 | 1 574 234 | 289 000 | 227 000 | 230 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 402 531 | 3 588 373 | 2 133 896 | 18 790 939 | 27 363 818 |
| Sum anleggsmidler | 2 402 531 | 3 588 373 | 2 133 896 | 18 790 939 | 27 363 818 |
| Sum varer | - | 125 000 | 125 000 | 125 000 | 125 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 28 336 | 58 415 | 44 351 | 10 351 | 10 351 |
| Sum fordringer | 28 336 | 58 415 | 44 351 | 10 351 | 10 351 |
| Markedsbaserte aksjer | 248 | 1 959 | 4 899 | 4 899 | - |
| Sum investeringer | 248 | 1 959 | 4 899 | 4 899 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 109 881 | 572 636 | 3 638 376 | 1 584 871 | 1 496 771 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 109 881 | 572 636 | 3 638 376 | 1 584 871 | 1 496 771 |
| Sum omløpsmidler | 138 465 | 758 010 | 3 812 626 | 1 725 121 | 1 632 122 |
| Sum eiendeler | 2 540 996 | 4 346 383 | 5 946 522 | 20 516 060 | 28 995 940 |
| Aksjekapital | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 |
| Overkurs | 2 180 580 | 3 868 330 | 5 143 583 | 8 193 583 | 17 018 325 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 430 580 | 4 118 330 | 5 393 583 | 8 443 583 | 17 268 325 |
| Annen egenkapital | - | - | 321 334 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | 321 334 | - | - |
| Sum egenkapital | 2 430 580 | 4 118 330 | 5 714 917 | 8 443 583 | 17 268 325 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 11 587 055 | 10 750 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 11 587 055 | 10 750 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 11 587 055 | 10 750 000 |
| Leverandørgjeld | 37 700 | 140 337 | 185 144 | 28 282 | 169 384 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 17 016 |
| Utbytte | 20 692 | 20 692 | 20 392 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 52 024 | 67 024 | 26 069 | 457 140 | 791 215 |
| Sum kortsiktig gjeld | 110 415 | 228 052 | 231 605 | 485 422 | 977 615 |
| Sum gjeld | 110 415 | 228 052 | 231 605 | 12 072 477 | 11 727 615 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 540 996 | 4 346 383 | 5 946 522 | 20 516 060 | 28 995 940 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,25▼ | 3,32 | 16,46 | 3,55 | 1,67 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▼ | 0,06 | 0,04 | 1,43 | 0,68 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,7 %▼ | 3,6 % | 5,2 % | −0,6 % | 1,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −61,7 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2 719,7 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,7 %▲ | 94,8 % | 96,1 % | 41,2 % | 59,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fenger Holding AS−61,7 %
0,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050100
Fenger Holding AS−61,7 % 0,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | André Fenger | 1983 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANDRÉ FENGER100,0 %f. 1983 · Nærsnes · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- IPLOT AS50,0 %834 632 772 · 15 000 ordinære aksjer
- NEXON VENTURES AS43,3 %924 662 387 · 130 ordinære aksjer
- Easyframe AS37,5 %935 182 778 · 11 250 ordinære aksjer
- OVERO AS23,1 %924 527 676 · 16 591 ordinære aksjer
- Medipath Europe AS2,01 %925 337 528 · 8 633 ordinære aksjer
- Surfact AS1,08 %929 856 066 · 667 ordinære aksjer
- Iruption AS0,67 %927 347 695 · 75 000 ordinære aksjer
- AYFIE INTERNATIONAL AS0,00 %917 913 773 · 1 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.