- Org.nr.
- 815 042 662
- Adresse
- Roald Amundsens gate 7, 3722 Skien
Driftsresultat−29 762ikke oppgitt
Årsresultat1 341 029ikke oppgitt
Egenkapital38 385 65390,5 % av eiendelene
Ferwil Holding AS er et aksjeselskap innen eiendomsforvaltning på oppdrag, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 815 042 662
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 29.01.2015
- Registrert
- 27.02.2015
- Adresse
- Roald Amundsens gate 7, 3722 Skien
- Kommune
- Skien
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i andre selskap, investere i aksjer og andre verdipapirer, samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 29 762 | - | - | 42 346 | 9 327 |
| Sum driftskostnader | 29 762 | 28 213 | 12 592 | 42 346 | 9 327 |
| Driftsresultat | −29 762 | −28 213 | −12 592 | −42 346 | −9 327 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 12 000 000 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | - | - | - | 960 000 | - |
| Annen finansinntekt | 1 400 000 | - | - | - | 3 000 000 |
| Sum finansinntekter | 1 400 000 | 500 715 | 0 | 960 000 | 15 000 000 |
| Annen rentekostnad | 29 208 | - | - | 103 938 | 107 318 |
| Sum finanskostnader | 29 208 | 76 767 | 1 081 800 | 103 938 | 107 318 |
| Netto finans | 1 370 792 | 423 948 | −1 081 800 | 856 062 | 14 892 682 |
| Resultat før skatt | - | 395 735 | −1 094 392 | - | 14 883 355 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 65 525 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 14 817 830 |
| Resultat før skattekostnad | 1 341 029 | - | - | 813 716 | - |
| Skattekostnad | - | - | - | −25 846 | - |
| Årsresultat | 1 341 029 | 395 735 | −1 088 056 | 839 562 | 14 817 830 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 14 817 830 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 14 817 830 |
| Ordinært utbytte | 42 408 | - | - | - | 3 000 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 11 817 830 |
| Tilleggsutbytte | 1 779 468 | - | - | 2 000 000 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −480 847 | - | - | −1 160 438 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 341 029 | - | - | 839 562 | 14 817 830 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 5 775 000 | - | - | 3 510 000 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 35 020 335 | - | - | 35 012 835 | 3 510 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 40 795 335 | - | - | 38 522 835 | 3 510 000 |
| Sum anleggsmidler | 40 795 335 | 39 284 927 | 38 530 335 | 38 522 835 | 3 510 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 12 010 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | 1 007 408 | - |
| Konsernfordringer | - | - | - | 4 704 592 | - |
| Andre fordringer l, | 1 624 500 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 624 500 | - | - | 5 712 000 | 12 010 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 500 775 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 226 | - | - | 3 557 843 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 226 | - | - | 3 557 843 | 500 775 |
| Sum omløpsmidler | 1 632 726 | 186 840 | 2 635 611 | 9 269 843 | 12 510 775 |
| Sum eiendeler | 42 428 061 | 39 471 766 | 41 165 946 | 47 792 678 | 16 020 775 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 35 003 169 | - | - | 35 003 169 | −9 666 |
| Sum innskutt egenkapital | 35 033 169 | 35 033 169 | 35 033 169 | 35 033 169 | 20 334 |
| Annen egenkapital | 3 352 484 | - | - | 10 916 478 | 12 076 916 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 352 484 | 3 833 330 | 4 922 595 | 10 916 478 | 12 076 916 |
| Sum egenkapital | 38 385 653 | 38 866 499 | 39 955 764 | 45 949 647 | 12 097 250 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 6 336 | 65 525 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 6 336 | 65 525 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | - | - | 1 800 000 | 2 400 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 4 000 000 | - | - | - | 1 458 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 000 000 | - | - | 1 800 000 | 3 858 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 000 000 | 600 000 | 1 200 000 | 1 806 336 | 3 923 525 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 3 352 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 33 343 | - |
| Utbytte | 42 408 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 42 408 | 5 267 | 10 182 | 36 695 | - |
| Sum gjeld | 4 042 408 | 605 267 | 1 210 182 | 1 843 031 | 3 923 525 |
| Sum egenkapital og gjeld | 42 428 061 | - | - | 47 792 678 | 16 020 775 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 38,50▲ | 35,47 | 258,85 | 252,62 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,11▲ | 0,02 | 0,03 | 0,04 | 0,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,3 %▲ | 1,2 % | −0,0 % | 2,9 % | 93,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 90,5 %▼ | 98,5 % | 97,1 % | 96,1 % | 75,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Petter Meier Nilsen | 1983 |
| Revisor | REVISJONSSELSKAPET AS974 481 596 | - |
| Regnskapsfører | ONE ACCOUNTING AS820 585 402 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PETTER MEIER NILSEN100,0 %f. 1983 · Skien · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Bedriftsvegen AS50,0 %935 477 700 · 2 265 000 ordinære aksjer
- BGT Holding AS50,0 %915 180 558 · 150 ordinære aksjer
- HARALD MEIER NILSEN AS40,0 %989 231 820 · 160 ordinære aksjer
- Grounding AS25,0 %932 299 828 · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.