- Org.nr.
- 916 578 962
- Adresse
- c/o Tarana Ismayilova, Skredbakka 27, 4048 Hafrsfjord
Driftsresultat−19 455−99,2 % margin
Årsresultat−19 251−98,2 % margin
Egenkapital48 40090,8 % av eiendelene
FEST & FUN BALLONGSTUDIO AS er et aksjeselskap innen annen utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet ikke nevnt annet sted, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 578 962
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.09.2026
- Stiftet
- 05.01.2016
- Registrert
- 18.01.2016
- Adresse
- c/o Tarana Ismayilova, Skredbakka 27, 4048 Hafrsfjord
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 90.209 Annen utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet ikke nevnt annet stedAnnen utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Stavanger (95)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FEST & FUN BALLONGSTUDIO AS916 615 582 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tilby dekorasjoner med ballonger og selge enkeltballonger og ballongkomposisjoner.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 19 640 | - | - | 109 092 | 134 128 |
| Annen driftsinntekt | −35 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 19 605 | 93 895 | 286 845 | 109 092 | 134 128 |
| Varekostnad | - | - | - | 26 937 | 52 720 |
| Lønnskostnad | 13 802 | - | - | 17 041 | 33 396 |
| Annen driftskostnad | 25 258 | - | - | 49 559 | 56 072 |
| Sum driftskostnader | 39 060 | 93 611 | 266 034 | 93 538 | 142 188 |
| Driftsresultat | −19 455 | 284 | 20 811 | 15 554 | −8 060 |
| Inntekt på andre investeringer | 283 | - | - | 161 | - |
| Annen finansinntekt | −79 | - | - | - | 210 |
| Sum finansinntekter | 204 | 896 | 219 | 161 | 210 |
| Netto finans | 204 | 896 | 219 | 161 | 210 |
| Resultat før skatt | - | 1 180 | 21 030 | 15 716 | −7 850 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | −1 727 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 15 716 | −6 123 |
| Resultat før skattekostnad | −19 251 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −19 251 | −2 463 | 16 451 | 15 716 | −6 123 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −6 123 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −19 251 | - | - | 15 716 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 15 716 | −6 123 |
| Andre fordringer | 9 212 | - | - | −21 721 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 212 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 9 212 | 26 633 | 3 558 | 8 101 | 8 101 |
| Sum fordringer | 2 000 | - | - | −21 721 | - |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | 0 | - | - | 0 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 0 | - | - | 0 | - |
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | - | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 42 074 | - | - | 84 974 | 42 012 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 42 074 | - | - | 84 974 | 42 012 |
| Sum omløpsmidler | 44 074 | 53 353 | 111 449 | 63 253 | 42 012 |
| Sum eiendeler | 53 286 | 79 986 | 115 007 | 71 354 | 50 113 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 8 101 | 8 101 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 8 101 | 8 101 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 67 001 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 29 053 |
| Annen egenkapital | 18 400 | - | - | 23 663 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 18 400 | 37 651 | 40 113 | 23 663 | −29 053 |
| Sum egenkapital | 48 400 | 67 651 | 70 113 | 53 663 | 37 948 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 96 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 4 172 | - | - | 16 425 | 11 683 |
| Annen kortsiktig gjeld | 714 | - | - | 1 171 | 482 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 886 | 12 336 | 44 894 | 17 692 | 12 165 |
| Sum gjeld | 4 886 | 12 336 | 44 894 | 17 692 | 12 165 |
| Sum egenkapital og gjeld | 53 286 | - | - | 71 354 | 50 113 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 37 001 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 9,02▲ | 4,32 | 2,48 | 3,58 | 3,45 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,10▼ | 0,18 | 0,64 | 0,33 | 0,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −28,9 %▼ | 1,2 % | 22,6 % | 25,9 % | −15,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −99,2 %▼ | 0,3 % | 7,3 % | 14,3 % | −6,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −98,2 %▼ | −2,6 % | 5,7 % | 14,4 % | −4,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 90,8 %▲ | 84,6 % | 61,0 % | 75,2 % | 75,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FEST & FUN BALLONGSTUDIO AS−99,2 %
0,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050
FEST & FUN BALLONGSTUDIO AS−99,2 % 0,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MANGO EVENT OG TEKNIKK AS−20,0 % 22,4 mill.10 ansatte 2025
Cirkus Arnardo Driftsselskap AS−7,7 % 18,4 mill.24 ansatte 2025
CIRKUS AGORA AS24,8 % 26,8 mill.8 ansatte 2025
−100 %−50050
De tre andre er de største selskapene i næringskode 90.209.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tarana Ismayilova | 1968 |
| Styremedlem | Natalia Shuvatova | 1970 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Tarana Ismayilova51,0 %f. 1968 · Hafrsfjord · 306 A-aksjer
- Natalia Shuvatova49,0 %f. 1970 · Sandnes · 294 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.