- Org.nr.
- 989 174 185
- Adresse
- Tråakrokane 6, 5710 Skulestadmo
Driftsresultat−8 841ikke oppgitt
Årsresultat495 717ikke oppgitt
Egenkapital1 757 65577,7 % av eiendelene
Fianma AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 174 185
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 19.12.2005
- Registrert
- 02.02.2006
- Adresse
- Tråakrokane 6, 5710 Skulestadmo
- Kommune
- Voss
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer og andeler i andre selskaper samt hva herved hører til.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 8 841 | - | - | 35 185 | 8 229 |
| Sum driftskostnader | 8 841 | 8 861 | 19 543 | 35 185 | 8 229 |
| Driftsresultat | −8 841 | −8 861 | −19 543 | −35 185 | −8 229 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 500 000 | - | - | 735 745 | 771 520 |
| Anna renteinntekt | 7 622 | - | - | 33 294 | 38 462 |
| Sum finansinntekter | 507 622 | 503 612 | 502 009 | 769 039 | 809 982 |
| Annan rentekostnad | 32 | - | - | 3 | - |
| Sum finanskostnader | 32 | - | - | 3 | - |
| Netto finans | 507 590 | 503 612 | 502 009 | 769 036 | 809 982 |
| Resultat før skatt | - | 494 751 | 482 466 | 733 851 | 801 753 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 11 743 |
| Resultat før skattekostnad | 498 749 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 3 032 | - | - | 4 440 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 729 411 | 790 010 |
| Årsresultat | 495 717 | 493 201 | 482 466 | 729 411 | 790 010 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 495 717 | - | - | 729 411 | 790 010 |
| Totalresultat | 495 717 | - | - | 729 411 | 790 010 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | 2 801 000 | - |
| Ordinært utbytte | 500 000 | - | - | - | 500 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 290 010 |
| Overført fra annen egenkapital | −4 283 | - | - | −2 071 589 | - |
| Sum overføringar og disponeringar | 495 717 | - | - | 729 411 | 790 010 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringar i tilknytt selskap | 1 204 880 | - | - | 1 204 880 | 1 204 880 |
| Sum finansielle anleggsmiddel | 1 204 880 | - | - | 1 204 880 | 1 204 880 |
| Sum anleggsmiddel | 1 204 880 | 1 204 880 | 1 204 880 | 1 204 880 | 1 204 880 |
| Andre kortsiktige fordringer | 500 000 | - | - | 921 505 | 884 459 |
| Sum krav | 500 000 | - | - | 921 505 | 884 459 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 557 389 | - | - | 992 283 | 3 722 482 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 557 389 | - | - | 992 283 | 3 722 482 |
| Sum omløpsmiddel | 1 057 389 | 1 058 608 | 564 556 | 1 913 788 | 4 606 941 |
| Sum eiendeler | 2 262 269 | 2 263 488 | 1 769 436 | 3 118 668 | 5 811 821 |
| Aksjekapital | 1 000 000 | - | - | 1 000 000 | 1 872 000 |
| Overkurs | 500 | - | - | 500 | 500 |
| Sum innskoten eigenkapital | 1 000 500 | 1 000 500 | 1 000 500 | 1 000 500 | 1 872 500 |
| Annen egenkapital | 757 155 | - | - | 1 347 771 | 3 419 359 |
| Sum opptent eigenkapital | 757 155 | 761 438 | 768 237 | 1 347 771 | 3 419 359 |
| Sum egenkapital | 1 757 655 | 1 761 938 | 1 768 737 | 2 348 271 | 5 291 859 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 1 125 | - |
| Betalbar skatt | 4 614 | - | - | 4 440 | 11 743 |
| Gjeld til aksjonær | - | - | - | 764 832 | 8 219 |
| Utbytte | 500 000 | - | - | - | 500 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 504 614 | 501 550 | 699 | 770 397 | 519 962 |
| Sum gjeld | 504 614 | 501 550 | 699 | 770 397 | 519 962 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 2 262 269 | - | - | 3 118 668 | 5 811 821 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,10▼ | 2,11 | 807,66 | 2,48 | 8,86 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,29 | 0,28 | 0,00 | 0,33 | 0,10 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,0 %▼ | 24,5 % | 19,7 % | 16,4 % | 13,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 77,7 %▼ | 77,8 % | 100,0 % | 75,3 % | 91,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anna Teigen | 1948 |
| Styrets leder | Anna Teigen | 1948 |
| Styremedlem | Anja Signy Vinje Talberg | 1972 |
| Varamedlem | Finn Peder Vinje | 1949 |
| Regnskapsfører | ØKONOMIKONTORET VOSS AS999 329 055 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANJA SIGNY VINJE TALBERG75,0 %f. 1972 · Molde · 750 ordinære aksjer
- ANNA TEIGEN25,0 %f. 1948 · Skulestadmo · 250 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MØBELSENTERET VOSS AS31,0 %966 160 853 · 1 164 ordinære aksjer
- Vossabygg AS25,0 %976 017 846 · 35 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.