- Org.nr.
- 989 137 859
- Adresse
- Kvernstien 18, 4073 Randaberg
Driftsresultat−1 026 697ikke oppgitt
Årsresultat−605 253ikke oppgitt
Egenkapital2 945 26293,5 % av eiendelene
Fidelis AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 137 859
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 09.12.2005
- Registrert
- 05.01.2006
- Adresse
- Kvernstien 18, 4073 Randaberg
- Kommune
- Randaberg
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Randaberg (47)
- Aksjekapital
- 137 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fidelis AS935 484 685 · RANDABERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Konsulent tjenester med fokus på strategisk rådgivning, effektivisering og hva som herved står i forbindelse samt kapitalforvaltning, herunder kjøp og salg av verdipapirer, selskaper og alt hva herved står i forbindelse.
Tidligere navn
- Øygard Holding AS05.01.2006 til 14.12.2013
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 994 739 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 31 959 | - | - | - | 17 822 |
| Sum driftskostnader | 1 026 697 | 20 056 | 30 322 | - | 17 822 |
| Driftsresultat | −1 026 697 | −20 056 | −30 322 | - | −17 822 |
| Annen renteinntekt | 58 862 | - | - | - | 14 166 |
| Annen finansinntekt | 100 000 | - | - | - | 100 000 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter | - | - | - | - | 61 649 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 268 237 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 427 099 | 397 198 | 373 005 | - | 175 815 |
| Annen rentekostnad | 39 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 5 615 | - | - | - | 1 |
| Sum finanskostnader | 5 654 | 5 190 | 105 448 | - | 1 |
| Netto finans | 421 445 | 392 008 | 267 557 | - | 175 814 |
| Resultat før skatt | - | 371 952 | 237 235 | - | 157 992 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 157 992 |
| Resultat før skattekostnad | −605 253 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −605 253 | 371 952 | 237 235 | - | 157 992 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 440 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | −282 008 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −605 253 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −605 253 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −605 253 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −605 253 | - | - | - | 157 992 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 585 525 | - | - | - | 585 525 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 40 326 |
| Andre langsiktige fordringer | 40 326 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 625 851 | - | - | - | 625 851 |
| Sum anleggsmidler | 625 851 | 625 851 | 625 851 | - | 625 851 |
| Markedsbaserte aksjer | 2 453 616 | - | - | - | 2 243 117 |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | - | - | - | - | 9 560 |
| Markedsbaserte obligasjoner | 11 535 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 2 465 152 | - | - | - | 2 252 677 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 495 996 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 60 647 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 60 647 | - | - | - | 495 996 |
| Sum omløpsmidler | 2 525 799 | 2 925 031 | 2 553 079 | - | 2 748 673 |
| Sum eiendeler | 3 151 651 | 3 550 882 | 3 178 930 | - | 3 374 524 |
| Aksjekapital | 137 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 137 000 | 137 000 | 137 000 | - | 137 000 |
| Annen egenkapital | 2 808 262 | - | - | - | 2 791 998 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 808 262 | 3 413 514 | 3 041 563 | - | 2 791 998 |
| Sum egenkapital | 2 945 262 | 3 550 514 | 3 178 563 | - | 2 928 998 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Utbytte | - | - | - | - | 440 000 |
| Skyldig offentlige avgifter | 82 839 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 123 361 | - | - | - | 5 526 |
| Sum kortsiktig gjeld | 206 389 | 368 | 368 | - | 445 526 |
| Sum gjeld | 206 389 | 368 | 368 | - | 445 526 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 151 651 | - | - | - | 3 374 524 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 137 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 12,24▼ | 7 948,45 | 6 937,71 | - | 6,17 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,07▲ | 0,00 | 0,00 | - | 0,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −17,9 %▼ | 11,2 % | 10,8 % | - | 4,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 93,5 %▼ | 100,0 % | 100,0 % | - | 86,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rune Arild Øygard | 1960 |
| Regnskapsfører | CAPAX AS992 121 777 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUNE ARILD ØYGARD100,0 %f. 1960 · Randaberg · 137 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Intentum AS25,0 %931 773 348 · 25 000 ordinære aksjer
- Nyvollgården Næring AS20,0 %981 887 778 · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.