- Org.nr.
- 818 851 022
- Adresse
- Haakon VIIs gate 2, 0161 Oslo
- Hovedeier
- Ramsalt Invest AS, 67,4 %
Driftsresultat3 750 14960,4 % margin
EBITDA3 806 799før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 212 53251,7 % margin
Egenkapital278 1493,3 % av eiendelene
Filipstad Utvikling AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 818 851 022
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 22.03.2017
- Registrert
- 11.04.2017
- Adresse
- Haakon VIIs gate 2, 0161 Oslo
- Postadresse
- Postboks 1212
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 108 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Filipstad Utvikling AS918 923 233 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel og tjenester.
Tidligere navn
- Nigarden AS11.04.2017 til 04.07.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 213 799 | 6 551 694 | 6 844 999 | 6 114 943 | 6 623 746 |
| Sum driftsinntekter | 6 213 799 | 6 551 694 | 6 844 999 | 6 114 943 | 6 623 746 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 2 582 299 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 56 650 | 50 000 | 136 905 | 203 229 | - |
| Annen driftskostnad | 2 407 000 | 2 276 849 | 2 415 914 | 2 167 038 | 2 045 681 |
| Sum driftskostnader | 2 463 650 | 2 326 849 | 2 552 818 | 2 370 266 | 4 627 980 |
| Driftsresultat | 3 750 149 | 4 224 845 | 4 292 181 | 3 744 676 | 1 995 766 |
| Annen renteinntekt | 238 027 | 199 380 | 106 833 | 73 306 | 11 575 |
| Annen finansinntekt | 133 627 | 113 141 | 2 894 | - | - |
| Sum finansinntekter | 371 654 | 312 521 | 109 728 | 73 306 | 11 575 |
| Annen rentekostnad | 1 878 | 9 019 | 0 | 35 | 30 919 |
| Annen finanskostnad | 1 013 | 7 443 | - | - | 480 |
| Sum finanskostnader | 2 891 | 16 462 | 0 | −35 | 31 399 |
| Netto finans | 368 763 | 296 059 | 109 728 | 73 271 | −19 824 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 1 975 943 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 435 577 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 540 366 |
| Resultat før skattekostnad | 4 118 912 | 4 520 904 | 4 401 909 | 3 817 947 | - |
| Skattekostnad | 906 380 | 997 159 | 968 244 | 839 938 | - |
| Årsresultat | 3 212 532 | 3 523 745 | 3 433 664 | 2 978 009 | 1 540 366 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 1 540 366 |
| Ordinært utbytte | 3 100 000 | 3 500 000 | 3 400 000 | 2 990 000 | 2 100 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −559 634 |
| Annen egenkapital | 112 533 | 23 746 | 33 664 | −11 991 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 212 533 | 3 523 746 | 3 433 664 | 2 978 009 | 1 540 366 |
| Utsatt skattefordel | 479 234 | 592 896 | 735 162 | 896 624 | 1 083 142 |
| Sum immaterielle eiendeler | 479 234 | 592 896 | 735 162 | 896 624 | 1 083 142 |
| Maskiner og anlegg | 114 837 | 91 667 | 141 667 | 128 571 | 106 800 |
| Sum varige driftsmidler | 114 837 | 91 667 | 141 667 | 128 571 | 106 800 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 104 047 | 1 377 154 | 1 311 575 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 104 047 | 1 377 154 | 1 311 575 |
| Sum anleggsmidler | 594 071 | 684 563 | 980 876 | 2 402 350 | 2 501 518 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | 3 608 116 | 3 495 116 | 3 063 665 | 2 945 575 | 2 773 134 |
| Andre kortsiktige fordringer | 359 474 | 368 223 | 6 571 | 292 125 | 5 845 |
| Sum fordringer | 3 967 590 | 3 863 339 | 3 070 236 | 3 237 700 | 2 778 979 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 785 835 |
| Markedsbaserte obligasjoner | 3 565 031 | 3 794 478 | 3 667 676 | 0 | - |
| Sum investeringer | 3 565 031 | 3 794 478 | 3 667 676 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 251 674 | 141 879 | 239 283 | 2 204 606 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 251 674 | 141 879 | 239 283 | 2 204 606 | 785 835 |
| Sum omløpsmidler | 7 784 295 | 7 799 696 | 6 977 194 | 5 442 306 | 3 564 813 |
| Sum eiendeler | 8 378 366 | 8 484 259 | 7 958 070 | 7 844 656 | 6 066 331 |
| Aksjekapital | 108 000 | 108 000 | 108 000 | 108 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 108 000 | 108 000 | 108 000 | 108 000 | 108 000 |
| Annen egenkapital | 170 149 | 57 616 | 33 871 | 207 | 12 197 |
| Sum opptjent egenkapital | 170 149 | 57 616 | 33 871 | 207 | 12 197 |
| Sum egenkapital | 278 149 | 165 616 | 141 871 | 108 207 | 120 197 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 801 192 | 427 495 | 13 741 | 1 229 383 | 98 234 |
| Betalbar skatt | 792 718 | 854 893 | 806 782 | 653 420 | 727 024 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 524 617 |
| Skyldige offentlige avgifter | 524 636 | 546 156 | 610 773 | 337 427 | - |
| Utbytte | 3 100 000 | 3 500 000 | 3 400 000 | 2 990 000 | 2 100 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 881 671 | 2 990 098 | 2 984 903 | 2 526 219 | 2 496 259 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 100 217 | 8 318 642 | 7 816 199 | 7 736 449 | 5 946 134 |
| Sum gjeld | 8 100 217 | 8 318 642 | 7 816 199 | 7 736 449 | 5 946 134 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 378 366 | 8 484 258 | 7 958 070 | 7 844 656 | 6 066 331 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 108 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,96▲ | 0,94 | 0,89 | 0,70 | 0,60 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 29,12▼ | 50,23 | 55,09 | 71,50 | 49,47 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 48,9 %▼ | 55,2 % | 55,7 % | 54,9 % | 33,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 60,4 %▼ | 64,5 % | 62,7 % | 61,2 % | 30,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 51,7 %▼ | 53,8 % | 50,2 % | 48,7 % | 23,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 3,3 %▲ | 2,0 % | 1,8 % | 1,4 % | 2,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Filipstad Utvikling AS60,4 %
6,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Filipstad Utvikling AS60,4 % 6,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Andreas Teilman | 1969 |
| Styremedlem | Atle Strøm | 1968 |
| Styremedlem | Halvor Morka | 1966 |
| Revisor | NITSCHKE AS914 658 314 | - |
| Regnskapsfører | HASLESTAD REGNSKAP AS912 439 461 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Ramsalt Invest AS67,4 %Oslo · 12 137 ordinære aksjer
- Hamoco AS15,7 %Kristiansand S · 2 829 ordinære aksjer
- AT INVEST AS11,2 %Oslo · 2 023 ordinære aksjer
- OSLO INVEST AS5,62 %Oslo · 1 011 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Ramsalt Invest AS
- Cityhubs AS80,0 %
- Filipstad Utvikling AS67,4 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.