- Org.nr.
- 920 396 011
- Adresse
- Fagerhøyveien 24, 1369 Stabekk
Driftsresultat1 601 55958,1 % margin
Årsresultat1 270 24046,1 % margin
Egenkapital804 36343,3 % av eiendelene
Finance Resources KSL AS er et aksjeselskap innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 396 011
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 30.01.2018
- Registrert
- 07.02.2018
- Adresse
- Fagerhøyveien 24, 1369 Stabekk
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivningBedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Bærum (1 943)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Finance Resources KSL AS820 423 372 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av konsulenttjenester
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 754 623 | 2 270 638 | 2 142 278 | 2 193 962 | 1 990 282 |
| Sum driftsinntekter | 2 754 623 | 2 270 638 | 2 142 278 | 2 193 962 | 1 990 282 |
| Lønnskostnad | 1 104 533 | 1 053 711 | 976 754 | 946 271 | 881 653 |
| Annen driftskostnad | 48 531 | 33 735 | 77 298 | 68 426 | 19 157 |
| Sum driftskostnader | 1 153 064 | 1 087 446 | 1 054 052 | 1 014 697 | 900 810 |
| Driftsresultat | 1 601 559 | 1 183 192 | 1 088 226 | 1 179 265 | 1 089 472 |
| Annen finansinntekt | 28 282 | 13 184 | 18 903 | 4 047 | 913 |
| Sum finansinntekter | 28 282 | 13 184 | 18 903 | 4 047 | 913 |
| Annen finanskostnad | 1 329 | 1 563 | 3 517 | 1 414 | 357 |
| Sum finanskostnader | 1 329 | 1 563 | 3 517 | 1 414 | 357 |
| Netto finans | 26 953 | 11 621 | 15 386 | 2 633 | 556 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 1 090 028 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 239 806 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 850 222 |
| Resultat før skattekostnad | 1 628 512 | 1 194 813 | 1 103 612 | 1 181 898 | - |
| Skattekostnad | 358 272 | 262 858 | 242 794 | 260 018 | - |
| Årsresultat | 1 270 240 | 931 955 | 860 818 | 921 880 | 850 222 |
| Ordinært utbytte | 500 000 | 930 000 | 860 000 | 925 000 | 850 000 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 770 240 | 1 955 | 818 | −3 120 | 222 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 270 240 | 931 955 | 860 818 | 921 880 | 850 222 |
| Kundefordringer | 235 510 | 267 828 | 156 954 | 271 252 | 283 606 |
| Andre fordringer | - | - | - | 17 299 | - |
| Sum fordringer | 235 510 | 267 828 | 156 954 | 288 551 | 283 606 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 1 011 734 |
| Markedsbaserte aksjer | 1 044 424 | 0 | - | - | - |
| Sum investeringer | 1 044 424 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 578 792 | 1 175 586 | 1 136 847 | 1 129 792 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 578 792 | 1 175 586 | 1 136 847 | 1 129 792 | 1 011 734 |
| Sum omløpsmidler | 1 858 726 | 1 443 414 | 1 293 801 | 1 418 343 | 1 295 340 |
| Sum eiendeler | 1 858 726 | 1 443 414 | 1 293 801 | 1 418 343 | 1 295 340 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 774 363 | 4 124 | 2 169 | 1 351 | 4 471 |
| Sum opptjent egenkapital | 774 363 | 4 124 | 2 169 | 1 351 | 4 471 |
| Sum egenkapital | 804 363 | 34 124 | 32 169 | 31 351 | 34 471 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 358 272 | 262 855 | 242 794 | 260 018 | 239 806 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 105 613 |
| Skyldig offentlige avgifter | 104 510 | 121 516 | 88 714 | 121 963 | - |
| Utbytte | 500 000 | 930 000 | 860 000 | 925 000 | 850 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 91 581 | 94 920 | 70 123 | 80 009 | 65 448 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 054 363 | 1 409 291 | 1 261 631 | 1 386 990 | 1 260 867 |
| Sum gjeld | 1 054 363 | 1 409 291 | 1 261 631 | 1 386 990 | 1 260 867 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 858 726 | 1 443 415 | 1 293 800 | 1 418 341 | 1 295 338 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,76▲ | 1,02 | 1,03 | 1,02 | 1,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,31▼ | 41,30 | 39,22 | 44,24 | 36,58 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 98,7 %▲ | 87,4 % | 81,6 % | 87,2 % | 84,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 58,1 %▲ | 52,1 % | 50,8 % | 53,8 % | 54,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 46,1 %▲ | 41,0 % | 40,2 % | 42,0 % | 42,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 43,3 %▲ | 2,4 % | 2,5 % | 2,2 % | 2,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
706,3 mill. 107 ansatte 2025
Finance Resources KSL AS58,1 %
2,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
BAIN & COMPANY NORWAY AS−6,2 % 422,6 mill.64 ansatte 2025
THE BOSTON CONSULTING GROUP NORDIC AB NUF3,4 % 1 315,1 mill.202 ansatte 2025
MCKINSEY & COMPANY INC NORWAY norsk avdeling av utenlandsk foretak NUF4,7 % 706,3 mill.107 ansatte 2025
Finance Resources KSL AS58,1 % 2,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 70.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Knut Henning Svendsen Lind | 1977 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KNUT HENNING SVENDSEN LIND100,0 %f. 1977 · Stabekk · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ENDÚR ASA0,01 %991 279 539 · 5 000 ordinære aksjer
- Nordic Semiconductor ASA0,00 %966 011 726 · 2 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.