- Org.nr.
- 991 912 584
- Telefon
- 957 85 970
- Adresse
- Glenneveien 7A, 1408 Kråkstad
Driftsresultat−219 666−8,9 % margin
EBITDA−76 551før av- og nedskrivninger
Årsresultat134 1585,4 % margin
Egenkapital4 347 36675,5 % av eiendelene
Finntack R&D AS er et aksjeselskap innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 912 584
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 31.08.2007
- Registrert
- 17.11.2007
- Adresse
- Glenneveien 7A, 1408 Kråkstad
- Telefon
- 957 85 970
- Postadresse
- Skolehusveien 19A
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 72.100 Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikkForskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Nordre Follo (18)
- Aksjekapital
- 500 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Finntack R&D AS991 963 197 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive forskning og utvikling på hesteutstyr.
Tidligere navn
- Osloveien Næringspark AS17.11.2007 til 01.11.2010
- NORDLI GÅRD R&D AS01.11.2010 til 18.08.2012
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 633 860 | 1 077 540 | 3 699 827 | 5 455 018 | 9 665 403 |
| Annen driftsinntekt | 844 597 | 110 460 | 108 317 | 717 452 | 335 853 |
| Sum driftsinntekter | 2 478 457 | 1 188 000 | 3 808 144 | 6 172 470 | 10 001 256 |
| Varekostnad | 879 000 | - | 128 624 | 184 114 | 148 569 |
| Lønnskostnad | 2 241 | 205 604 | 1 956 636 | 2 815 678 | 4 252 462 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 143 115 | 122 595 | 313 520 | 550 508 | 511 300 |
| Annen driftskostnad | 1 673 767 | 1 189 512 | 1 666 929 | 2 431 511 | 4 606 966 |
| Sum driftskostnader | 2 698 123 | 1 517 711 | 4 065 709 | 5 981 811 | 9 519 297 |
| Driftsresultat | −219 666 | −329 711 | −257 566 | 190 659 | 481 959 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | 174 699 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 388 414 | 260 096 | 262 004 | 260 000 | 260 000 |
| Annen finansinntekt | - | 290 | - | 393 | 252 |
| Sum finansinntekter | 388 414 | 435 085 | 262 004 | 260 393 | 260 252 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 92 609 | 215 300 | 215 300 |
| Annen rentekostnad | 39 463 | 40 340 | 39 472 | 41 036 | 32 020 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 1 | 242 |
| Sum finanskostnader | 39 463 | 40 340 | 132 081 | 256 337 | 247 562 |
| Netto finans | 348 950 | 394 745 | 129 924 | 4 056 | 12 689 |
| Resultat før skatt | - | - | −127 642 | 194 716 | 494 648 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 112 347 |
| Resultat før skattekostnad | 129 284 | 65 034 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −4 874 | 14 308 | −25 375 | 46 235 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −102 267 | 148 481 | 382 301 |
| Årsresultat | 134 158 | 50 726 | −102 267 | 148 481 | 382 301 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 134 158 | 50 726 | −102 267 | 148 481 | 382 301 |
| Totalresultat | 134 158 | 50 726 | −102 267 | 148 481 | 382 301 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −102 267 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 134 158 | 50 726 | - | 148 481 | 382 301 |
| Sum overføringer og disponeringer | 134 158 | 50 726 | −102 267 | - | 382 301 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 324 651 | - | 462 396 | 550 281 | 378 600 |
| Antikviteter | - | - | - | 1 500 000 | 1 500 000 |
| Sum varige driftsmidler | 181 536 | 324 651 | 462 396 | 7 931 081 | 8 096 700 |
| Lån til foretak i samme konsern | 2 103 054 | 1 974 699 | 1 800 000 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 103 054 | 1 974 699 | 1 800 000 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 2 284 590 | 2 299 350 | 2 262 396 | 7 931 081 | 8 096 700 |
| Lager av varer og annen beholdning | - | - | - | 10 000 | 190 000 |
| Sum varer | - | - | - | 10 000 | 190 000 |
| Kundefordringer | - | 360 477 | 29 509 | 702 600 | 488 798 |
| Kundefordringer på selskap i samme konsern | 990 290 | 49 737 | 1 346 507 | 2 175 367 | 3 830 367 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 423 889 | 2 206 948 | 2 375 505 | 2 409 857 | 2 739 109 |
| Sum fordringer | 3 414 179 | 2 617 162 | 3 751 522 | 5 287 825 | 7 058 275 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 60 009 | 37 410 | 107 291 | 287 524 | 525 935 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 60 009 | 37 410 | 107 291 | 287 524 | 525 935 |
| Sum omløpsmidler | 3 474 188 | 2 654 572 | 3 858 813 | 5 585 348 | 7 774 210 |
| Sum eiendeler | 5 758 778 | 4 953 921 | 6 121 209 | 13 516 429 | 15 870 910 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | 5 880 800 | 6 218 100 |
| Aksjekapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Annen egenkapital | 3 847 366 | 3 713 208 | 3 662 482 | 3 764 749 | 6 573 903 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 847 366 | 3 713 208 | 3 662 482 | 3 764 749 | 6 573 903 |
| Sum egenkapital | 4 347 366 | 4 213 208 | 4 162 482 | 4 264 749 | 7 073 903 |
| Utsatt skatt | 57 462 | - | 131 832 | 175 358 | 171 489 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 57 462 | 93 328 | 131 832 | 175 358 | 171 489 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 454 708 | 509 945 | 561 070 | 611 265 | 587 469 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 3 312 310 |
| Langsiktig konserngjeld l, | - | - | - | 3 312 310 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 454 708 | 509 945 | 561 070 | - | 3 899 779 |
| Sum langsiktig gjeld | 512 170 | 603 273 | 692 902 | 4 098 933 | 4 071 268 |
| Leverandørgjeld | 860 264 | 83 814 | 904 326 | 1 780 692 | 2 671 940 |
| Betalbar skatt | 30 992 | 52 812 | 18 151 | - | 182 301 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 103 782 | 130 279 | 240 066 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 3 000 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 7 986 | 814 | 239 565 | 241 776 | 1 631 432 |
| Sum kortsiktig gjeld | 899 242 | 137 440 | 1 265 825 | 5 152 747 | 4 725 739 |
| Sum gjeld | 1 411 411 | 740 713 | 1 958 726 | 9 251 680 | 8 797 007 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 758 778 | 4 953 921 | 6 121 209 | 13 516 429 | 15 870 910 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,86▼ | 19,31 | 3,05 | 1,08 | 1,65 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,32▲ | 0,18 | 0,47 | 2,17 | 1,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,2 %▲ | 1,9 % | 0,0 % | 3,1 % | 4,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −8,9 %▲ | −27,8 % | −6,8 % | 3,1 % | 4,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,4 %▲ | 4,3 % | −2,7 % | 2,4 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 75,5 %▼ | 85,0 % | 68,0 % | 31,6 % | 44,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Finntack R&D AS−8,9 %
2,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−505
Finntack R&D AS−8,9 % 2,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
NORCE RESEARCH AS−6,7 % 1 303,6 mill.725 ansatte 2025
INSTITUTT FOR ENERGITEKNIKK STI1,0 % 1 097,2 mill.559 ansatte 2025
Sintef AS1,3 % 2 987,4 mill.1 514 ansatte 2025
−10 %−505
De tre andre er de største selskapene i næringskode 72.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Denis Pierre Marques | 1983 |
| Styrets leder | Eero Johannes Nevanlinna | 1978 |
| Styremedlem | Denis Pierre Marques | 1983 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OY Finntack LTD100,0 %15860 HOLLOLA · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.