- Org.nr.
- 916 796 986
- Adresse
- Slependveien 58, 1341 Slependen
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat−9 923−0,9 % margin
EBITDA−3 439før av- og nedskrivninger
Årsresultat−9 720−0,9 % margin
Egenkapital−7 830−3,4 % av eiendelene
FIRE ÅRSTIDER RESTAURANT OG PIZZERIA AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 796 986
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 16.02.2016
- Registrert
- 24.02.2016
- Adresse
- Slependveien 58, 1341 Slependen
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FIRE ÅRSTIDER RESTAURANT OG PIZZERIA AS988 105 376 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av restauranter og kafeer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 945 885 | 879 319 | 938 254 | 1 067 582 | 983 808 |
| Annen driftsinntekt | 164 456 | - | 180 569 | 148 810 | 171 136 |
| Sum driftsinntekter | 1 110 341 | 994 049 | 1 118 823 | 1 216 392 | 1 154 945 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 5 179 | - | - | - | - |
| Varekostnad | 245 839 | - | 285 543 | 265 645 | 276 260 |
| Lønnskostnad l, 2, 3, | - | - | - | - | 389 086 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 9 830 |
| Lønnskostnad | 329 598 | 214 770 | 233 365 | 300 110 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 6 484 | - | 10 132 | 7 864 | - |
| Annen driftskostnad | 533 163 | - | 566 319 | 564 545 | 454 331 |
| Sum driftskostnader | 1 120 264 | 1 030 573 | 1 095 359 | 1 138 164 | 1 129 507 |
| Driftsresultat | −9 923 | −36 524 | 23 465 | 78 228 | 25 438 |
| Annen renteinntekt | 203 | - | −95 | - | - |
| Sum finansinntekter | 203 | 23 | −95 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 0 | - | 1 101 | 979 | 2 326 |
| Sum finanskostnader | 0 | 68 | 1 101 | 979 | 2 326 |
| Netto finans | 203 | −45 | −1 196 | −979 | −2 326 |
| Resultat før skatt | −9 720 | −36 569 | 22 268 | 77 249 | 23 113 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 23 113 |
| Skattekostnad | - | 0 | 9 186 | 9 737 | - |
| Årsresultat | −9 720 | −36 569 | 13 082 | 67 512 | 23 113 |
| Udekket tap | −9 720 | - | 4 623 | 67 512 | 23 113 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | - | 8 459 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −9 720 | - | 13 082 | 67 512 | 23 113 |
| Goodwill | 16 107 | - | 25 166 | 31 458 | 39 322 |
| Sum immaterielle eiendeler | 16 107 | - | 25 166 | 31 458 | 39 322 |
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 9 830 | - | 15 360 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 9 830 | - | 15 360 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 25 937 | 32 421 | 40 526 | 46 029 | 53 893 |
| Varer | 24 259 | - | 28 940 | 30 391 | 22 254 |
| Sum varer | 24 259 | - | 28 940 | 30 391 | 22 254 |
| Kundefordringer | - | - | 0 | 26 585 | 11 150 |
| Andre fordringer | 5 861 | - | 0 | - | 14 571 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 14 571 | 14 571 |
| Sum fordringer | 5 861 | - | 6 968 | 31 473 | 14 801 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 177 014 | - | 193 296 | 156 152 | 51 588 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 177 014 | - | 193 296 | 156 152 | 51 588 |
| Sum omløpsmidler | 207 134 | 209 678 | 229 203 | 218 015 | 88 642 |
| Sum eiendeler | 233 071 | 242 099 | 269 730 | 264 045 | 142 535 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 8 459 | 0 | - |
| Udekket tap | 37 830 | - | 0 | 4 623 | 72 135 |
| Sum opptjent egenkapital | −37 830 | −28 110 | 8 459 | −4 623 | −72 135 |
| Sum egenkapital | −7 830 | 1 890 | 38 459 | 25 377 | −42 135 |
| Utsatt skatt | - | - | 0 | 1 730 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 1 730 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 1 730 | 0 |
| Leverandørgjeld | 28 525 | - | 39 327 | 12 969 | 7 366 |
| Betalbar skatt | - | - | 10 916 | 8 007 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 15 481 | - | 55 887 | 56 587 | 25 719 |
| Annen kortsiktig gjeld | 196 895 | - | 125 141 | 159 375 | 151 585 |
| Sum kortsiktig gjeld | 240 901 | 240 209 | 231 271 | 236 938 | 184 670 |
| Sum gjeld | 240 901 | 240 209 | 231 271 | 238 668 | 184 670 |
| Sum egenkapital og gjeld | 233 071 | - | 269 730 | 264 045 | 142 535 |
| å kr 300,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,86▼ | 0,87 | 0,99 | 0,92 | 0,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −30,77▼ | 127,09 | 6,01 | 9,40 | −4,38 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,1 %▲ | −14,3 % | 8,8 % | 38,5 % | 17,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,9 %▲ | −3,7 % | 2,1 % | 6,4 % | 2,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,9 %▲ | −3,7 % | 1,2 % | 5,6 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −3,4 %▼ | 0,8 % | 14,3 % | 9,6 % | −29,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FIRE ÅRSTIDER RESTAURANT OG PIZZERIA AS−0,9 %
1,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
FIRE ÅRSTIDER RESTAURANT OG PIZZERIA AS−0,9 % 1,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 269 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 269 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Mehran Katanchi | 1957 |
| Styrets leder | Mehran Katanchi | 1957 |
| Regnskapsfører | ABC REGNSKAPSPARTNER AS936 998 437 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Mehran Katanchi100,0 %f. 1957 · Vøyenenga · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.