- Org.nr.
- 931 366 114
- Adresse
- Årvollskogen 21, 1529 Moss
- Hovedeier
- FIRE FIGHTING SYSTEMS AS, 100 %
Driftsresultat39 110 53417,3 % margin
EBITDA39 633 954før av- og nedskrivninger
Årsresultat27 709 50012,2 % margin
Egenkapital7 104 0637,3 % av eiendelene
FIRE FIGHTING SYSTEMS MARINE AS er et aksjeselskap innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 366 114
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.09.2026
- Stiftet
- 23.02.2023
- Registrert
- 08.05.2023
- Adresse
- Årvollskogen 21, 1529 Moss
- Kommune
- Moss
- Næring
- 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellersEngroshandel med maskiner og utstyr ellers i Moss (43)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 17
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FIRE FIGHTING SYSTEMS MARINE AS931 510 541 · MOSS17 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling, produksjon og salg av brannslukningssystemer og annen hermed forbunden virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 226 527 177 | 216 224 562 | - |
| Sum driftsinntekter | 226 527 177 | 216 224 562 | - |
| Varekostnad | 159 988 242 | 159 727 869 | - |
| Lønnskostnad | 18 447 249 | 15 371 311 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 523 420 | 115 495 | - |
| Annen driftskostnad | 8 457 731 | 5 501 944 | 600 |
| Sum driftskostnader | 187 416 642 | 180 716 618 | 600 |
| Driftsresultat | 39 110 534 | 35 507 944 | −600 |
| Resultat før skatt | - | - | −600 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −600 |
| Annen renteinntekt | 981 803 | - | - |
| Annen finansinntekt | 838 531 | 3 321 419 | - |
| Sum finansinntekter | 1 820 333 | 3 321 419 | - |
| Annen rentekostnad | 35 805 | 108 422 | - |
| Annen finanskostnad | 5 344 924 | 4 455 419 | - |
| Sum finanskostnader | 5 380 729 | 4 563 841 | - |
| Netto finans | −3 560 396 | −1 242 422 | - |
| Resultat før skattekostnad | 35 550 139 | 34 265 522 | - |
| Skattekostnad på resultat | 7 840 639 | 7 674 255 | - |
| Årsresultat | 27 709 500 | 26 591 267 | −600 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 27 709 500 | 26 591 267 | −600 |
| Totalresultat | 27 709 500 | 26 591 267 | −600 |
| Udekket tap | - | - | −600 |
| Ordinært utbytte | 20 000 000 | - | - |
| Tilleggsutbytte | 19 710 136 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −12 000 636 | 26 591 267 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 27 709 500 | 26 591 267 | −600 |
| Utsatt skattefordel | 253 902 | 298 852 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 253 902 | 298 852 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 900 523 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 592 417 | 900 523 | - |
| Sum anleggsmidler | 846 319 | 1 199 375 | 0 |
| Lager av varer og annen beholdning | 4 046 350 | 18 313 639 | - |
| Sum varer | 4 046 350 | 18 313 639 | - |
| Kundefordringer | 37 978 411 | 29 072 087 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 635 721 | 7 680 779 | - |
| Konsernfordringer | 48 350 968 | 35 994 216 | - |
| Sum fordringer | 91 965 100 | 72 747 082 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 880 106 | 719 103 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 880 106 | 719 103 | 29 400 |
| Sum omløpsmidler | 96 891 557 | 91 779 823 | 29 400 |
| Sum eiendeler | 97 737 875 | 92 979 198 | 29 400 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 7 074 063 | 20 094 789 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 7 074 063 | 20 094 789 | −6 170 |
| Sum egenkapital | 7 104 063 | 20 124 789 | 23 830 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 41 870 750 | 42 128 596 | - |
| Betalbar skatt | 7 507 972 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 151 166 | 889 826 | - |
| Utbytte | 20 000 000 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 9 878 256 | 9 253 606 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 10 225 668 | 20 582 382 | 5 570 |
| Sum kortsiktig gjeld | 90 633 812 | 72 854 409 | 5 570 |
| Sum gjeld | 90 633 812 | 72 854 409 | 5 570 |
| Sum egenkapital og gjeld | 97 737 875 | 92 979 198 | 29 400 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,07▼ | 1,26 | 5,28 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 12,76▲ | 3,62 | 0,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 42,9 %▼ | 83,5 % | −2,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 17,3 %▲ | 16,4 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 12,2 %▼ | 12,3 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 7,3 %▼ | 21,6 % | 81,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 13 325 128
- Resultat per ansatt, kroner
- 2 300 620
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FIRE FIGHTING SYSTEMS MARINE AS17,3 %
226,5 mill. 17 ansatte 2025
−5 %05101520
SOLAR NORGE AS−0,6 % 2 862,4 mill.470 ansatte 2025
Berggård Amundsen & Co AS0,4 % 3 026,8 mill.240 ansatte 2025
Onninen AS3,7 % 6 152,8 mill.581 ansatte 2025
FIRE FIGHTING SYSTEMS MARINE AS17,3 % 226,5 mill.17 ansatte 2025
−5 %05101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.640.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Cornelis Hendrik Pruim | 1972 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FIRE FIGHTING SYSTEMS AS100,0 %Moss · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FIRE FIGHTING SYSTEMS AS
- FIRE FIGHTING SYSTEMS LANDBASED AS100,0 %
- Familiegaarden AS100,0 %
- FIRE FIGHTING SYSTEMS MARINE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.