- Org.nr.
- 995 094 215
- Telefon
- 952 85 084
- Adresse
- Vågslien 14, 5113 Tertnes
- Hovedeier
- CIT HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat−81 843−61,5 % margin
Årsresultat−78 668−59,1 % margin
Egenkapital−1 899 779−1 454,1 % av eiendelene
FIRST CARE AS er et aksjeselskap innen engroshandel med andre husholdningsvarer, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 995 094 215
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.09.2026
- Stiftet
- 01.01.2010
- Registrert
- 04.02.2010
- Adresse
- Vågslien 14, 5113 Tertnes
- Telefon
- 952 85 084
- Postadresse
- Flundrevågsvegen 23
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 46.490 Engroshandel med andre husholdningsvarerEngroshandel med andre husholdningsvarer i Bergen (67)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.firstcare.no
Vedtektsfestet formål
Import og eksport med handelsvarer, samt å være deltakerinteressert i andre selskaper.
Tidligere navn
- FIRST LINK AS04.02.2010 til 30.03.2015
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 133 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 133 000 | - | 0 | 120 000 | 0 |
| Varekostnad | 100 000 | - | - | 198 242 | - |
| Annen driftskostnad | 114 843 | 61 835 | 15 229 | 9 488 | 10 046 |
| Sum driftskostnader | 214 843 | 61 835 | 15 229 | 207 730 | 10 046 |
| Driftsresultat | −81 843 | −61 835 | −15 229 | −87 730 | −10 046 |
| Annen renteinntekt | 2 377 | 4 176 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 798 | 944 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 175 | 5 120 | 4 609 | 533 | 426 |
| Netto finans | 3 175 | 5 120 | 4 409 | 533 | 426 |
| Resultat før skatt | −78 668 | −56 715 | −10 820 | −87 197 | −9 620 |
| Årsresultat | −78 668 | −56 715 | −10 820 | −87 197 | −9 620 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −78 668 | −56 715 | - | - | - |
| Totalresultat | −78 668 | −56 715 | - | - | - |
| Udekket tap | −78 668 | −56 715 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −78 668 | −56 715 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 200 | - | - |
| Sum varer | 20 000 | 120 000 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 2 400 | - | - | - |
| Sum fordringer | - | 2 400 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 110 652 | 56 489 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 110 652 | 56 489 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 130 652 | 178 889 | 235 604 | 274 832 | 333 622 |
| Sum eiendeler | 130 652 | 178 889 | 235 604 | 274 832 | 333 622 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Udekket tap | 1 999 779 | 1 921 111 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 999 779 | −1 921 111 | −1 864 396 | −1 853 576 | −1 766 378 |
| Sum egenkapital | −1 899 779 | −1 821 111 | −1 764 396 | −1 753 576 | −1 666 378 |
| Langsiktig konserngjeld | 2 000 000 | 2 000 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 000 000 | 2 000 000 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
| Skyldig offentlige avgifter | 30 431 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 30 431 | - | - | 28 408 | - |
| Sum gjeld | 2 030 431 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 028 408 | 2 000 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 130 652 | 178 889 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,29 | - | - | 9,67 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,07▲ | −1,10 | −1,13 | −1,16 | −1,20 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −50,8 %▼ | −27,4 % | −4,2 % | −28,7 % | −2,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −61,5 % | - | - | −73,1 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −59,1 % | - | - | −72,7 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −1 454,1 %▼ | −1 018,0 % | −748,9 % | −638,1 % | −499,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FIRST CARE AS−61,5 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−80 %−60−40−20020
FIRST CARE AS−61,5 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
LYRECO NORGE AS−1,4 % 1 861,7 mill.435 ansatte 2025
SPORT HOLDING AS2,1 % 3 328,5 mill.96 ansatte 2025
MASKE AS5,7 % 1 473,5 mill.206 ansatte 2025
−80 %−60−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.490.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Christian Tangen | 1986 |
| Varamedlem | Idar Tangen | 1963 |
| Regnskapsfører | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CIT HOLDING AS100,0 %Fedje · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- CIT HOLDING AS
- Fjordcod Farming AS100,0 %
- CIT INVESTMENT AS100,0 %
- YTRE ARNA EIENDOM AS100,0 %
- Nordvik Fiskeoppdrett AS100,0 %
- CIT HOLDING AS99,0 %
- FIRST CARE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.