- Org.nr.
- 998 659 574
- Adresse
- Hellaveien 25, 1458 Fjellstrand
Driftsresultat−23 138ikke oppgitt
Årsresultat−78 083ikke oppgitt
Egenkapital377 25699,7 % av eiendelene
FIRST COMMIT AS er et aksjeselskap innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 659 574
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 23.07.2012
- Registrert
- 31.07.2012
- Adresse
- Hellaveien 25, 1458 Fjellstrand
- Kommune
- Nesodden
- Næring
- 62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemerKonsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Nesodden (104)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Holdingselskap for norske og internasjonale aksjer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | - | - | 8 828 | 9 068 |
| Sum driftskostnader | 23 138 | 21 301 | 11 816 | 8 828 | 9 068 |
| Driftsresultat | −23 138 | −21 301 | −11 816 | −8 828 | −9 068 |
| Resultat før skatt | −78 083 | −13 325 | 569 964 | −8 824 | −9 068 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −9 068 |
| Årsresultat | −78 083 | −13 325 | 569 964 | −8 824 | −9 068 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −9 068 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −9 068 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −9 068 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −9 068 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finansinntekter | 9 277 | 7 977 | 598 280 | 4 | - |
| Sum finanskostnader | 64 223 | - | 16 500 | - | - |
| Netto finans | −54 946 | 7 976 | 581 780 | 4 | 0 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 49 640 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 16 500 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 66 140 |
| Sum anleggsmidler | 275 354 | 142 550 | 95 890 | 66 140 | 66 140 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | - | - | 64 223 |
| Sum investeringer | - | - | - | - | 64 223 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 701 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 701 |
| Sum omløpsmidler | 102 875 | 462 667 | 663 833 | 64 329 | 64 924 |
| Sum eiendeler | 378 229 | 605 216 | 759 723 | 130 469 | 131 064 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 13 408 |
| Sum opptjent egenkapital | 347 256 | 525 340 | 538 664 | −31 300 | −22 476 |
| Sum egenkapital | 377 256 | 555 340 | 568 664 | −1 300 | 7 524 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 123 540 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 123 540 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 48 760 | 190 785 | 131 495 | 123 540 |
| Sum gjeld | 973 | 49 877 | 191 059 | 131 768 | 123 540 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 131 064 |
| Sum kortsiktig gjeld | 973 | 1 117 | 273 | 273 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 105,73▼ | 414,21 | 2 431,62 | 235,64 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,09 | 0,34 | −101,36 | 16,42 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,8 %▼ | −2,0 % | 131,8 % | −6,7 % | −6,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,7 %▲ | 91,8 % | 74,9 % | −1,0 % | 5,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frode Jensen | 1980 |
| Styrets leder | Frode Jensen | 1980 |
| Styremedlem | Yvonne Groven Edseth | 1990 |
| Regnskapsfører | SILFER AS927 657 899 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRODE JENSEN100,0 %f. 1980 · Fjellstrand · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Scrimba Holding AS10,6 %925 182 222 · 138 615 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.