- Org.nr.
- 917 427 747
- Adresse
- Amundrødveien 61, 3142 Vestskogen
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat3 065 94957,5 % margin
EBITDA3 076 645før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 878 23553,9 % margin
Egenkapital9 530 37490,8 % av eiendelene
FIRST MOLAR AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 427 747
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 22.06.2016
- Registrert
- 05.07.2016
- Adresse
- Amundrødveien 61, 3142 Vestskogen
- Kommune
- Færder
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FIRST MOLAR AS993 834 750 · TØNSBERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tannlegetjenester, kjøp og salg av tannlegeutstyr, samt investere i eiendom. I tillegg herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 335 144 | 4 685 141 | - | 4 055 946 | 3 409 222 |
| Sum driftsinntekter | 5 335 144 | 4 685 141 | 4 612 971 | 4 055 946 | 3 747 674 |
| Lønnskostnad | 1 171 378 | 983 266 | 1 044 991 | 1 047 683 | 658 303 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 10 696 | 184 805 | 183 913 | 183 913 | 183 913 |
| Annen driftskostnad | 1 087 120 | 1 123 231 | 1 846 878 | 1 748 464 | 1 764 654 |
| Sum driftskostnader | 2 269 195 | 2 291 301 | 3 075 783 | 2 980 060 | 2 606 870 |
| Driftsresultat | 3 065 949 | 2 393 839 | 1 537 188 | 1 075 885 | 1 140 804 |
| Annen renteinntekt | - | 8 000 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 151 559 | 76 721 | - | 6 312 | 4 892 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 367 016 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 518 576 | 84 721 | 70 351 | 6 312 | 4 892 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 270 |
| Annen finanskostnad | 6 627 | 3 017 | - | - | 65 |
| Sum finanskostnader | 6 627 | 3 017 | - | - | 335 |
| Netto finans | 511 949 | 81 704 | 70 351 | 6 312 | 4 557 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 607 539 | 1 082 197 | 1 145 361 |
| Resultat før skattekostnad | 3 577 898 | 2 475 543 | - | - | - |
| Skattekostnad | 699 663 | 544 830 | 353 290 | 238 199 | 253 168 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 843 998 | 892 193 |
| Årsresultat | 2 878 235 | 1 930 713 | 1 254 249 | 843 998 | 892 193 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 878 235 | 1 930 713 | - | 843 998 | 892 193 |
| Totalresultat | 2 878 235 | 1 930 713 | - | 843 998 | 892 193 |
| Ordinært utbytte | 500 000 | 500 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 2 378 235 | 1 430 713 | - | 843 998 | 892 193 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 878 235 | 1 930 713 | - | 843 998 | 892 193 |
| Utsatt skattefordel | 55 123 | 71 675 | - | 29 258 | 14 692 |
| Goodwill | - | - | - | 367 827 | 551 740 |
| Sum immaterielle eiendeler | 55 123 | 71 675 | - | 397 085 | 566 432 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 60 198 | 60 198 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 49 501 | 60 198 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 3 048 551 | 3 048 551 | - | 2 339 776 | 2 271 026 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 314 000 | 314 000 | - | 198 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 470 361 | 3 362 551 | - | 2 537 776 | 2 271 026 |
| Sum anleggsmidler | 3 574 985 | 3 494 424 | 3 595 467 | 2 934 861 | 2 837 458 |
| Kundefordringer | 356 973 | 254 732 | - | 205 204 | 170 184 |
| Andre kortsiktige fordringer | 509 276 | 601 631 | - | 32 229 | 71 522 |
| Sum fordringer | 866 249 | 856 363 | - | 237 434 | 241 706 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | 39 108 | 39 108 | - | - | - |
| Markedsbaserte aksjer | 2 577 693 | 670 956 | - | 90 729 | 40 975 |
| Sum investeringer | 2 616 801 | 710 064 | - | 90 729 | 40 975 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | 2 841 492 | - | 2 196 049 | 1 859 540 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 435 864 | 2 841 492 | - | 2 196 049 | 1 859 540 |
| Sum omløpsmidler | 6 918 914 | 4 407 918 | 2 719 111 | 2 524 211 | 2 142 221 |
| Sum eiendeler | 10 493 899 | 7 902 342 | 6 314 579 | 5 459 072 | 4 979 680 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 93 131 | 93 131 | - | 93 131 | 93 131 |
| Sum innskutt egenkapital | 123 131 | 123 131 | 123 131 | 123 131 | 123 131 |
| Annen egenkapital | 9 407 243 | 7 029 008 | - | 4 344 046 | 3 500 048 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 407 243 | 7 029 008 | 5 598 295 | 4 344 046 | 3 500 048 |
| Sum egenkapital | 9 530 374 | 7 152 139 | 5 721 426 | 4 467 177 | 3 623 179 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 500 000 | 1 000 000 |
| Konvertible lån | - | −108 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | −108 000 | - | 500 000 | 1 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | −108 000 | 0 | 500 000 | 1 000 000 |
| Leverandørgjeld | 90 603 | 166 778 | - | 90 286 | 8 207 |
| Betalbar skatt | 683 111 | 567 502 | - | 252 765 | 261 261 |
| Skyldig offentlige avgifter | 80 269 | 17 542 | - | 55 090 | 27 004 |
| Annen kortsiktig gjeld | 109 542 | 106 381 | - | 93 754 | 60 029 |
| Sum kortsiktig gjeld | 963 525 | 858 203 | 593 152 | 491 895 | 356 500 |
| Sum gjeld | 963 525 | 750 203 | 593 152 | 991 895 | 1 356 500 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 493 899 | 7 902 342 | - | 5 459 072 | 4 979 680 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,18▲ | 5,14 | 4,58 | 5,13 | 6,01 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,10 | 0,10 | 0,10 | 0,22 | 0,37 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 39,0 %▲ | 34,9 % | 27,3 % | 20,7 % | 23,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 57,5 %▲ | 51,1 % | 33,3 % | 26,5 % | 30,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 53,9 %▲ | 41,2 % | 27,2 % | 20,8 % | 23,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 90,8 %▲ | 90,5 % | 90,6 % | 81,8 % | 72,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FIRST MOLAR AS57,5 %
5,3 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %204060
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.803 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.874 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.234 ansatte 2025
FIRST MOLAR AS57,5 % 5,3 mill.1 til 4 ansatte 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kristian Mathisen | 1983 |
| Styrets leder | Kristian Mathisen | 1983 |
| Regnskapsfører | OSEBERG SERVICES AS912 106 594 | - |
| Regnskapsfører | SYSTEM REGNSKAP AS915 075 223 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Kristian Mathisen100,0 %f. 1983 · Vestskogen · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Tønsberg Tannhelse AS33,0 %998 558 484 · 66 ordinære aksjer
- ONIO AS0,06 %917 906 025 · 56 ordinære aksjer
- Amicoat AS0,03 %913 811 380 · 20 000 ordinære aksjer
- Veidekke ASA0,00 %917 103 801 · 2 300 ordinære aksjer
- Sparebank 1 SMN0,00 %937 901 003 · 2 010 ordinære aksjer
- Sparebank 1 Nord-Norge0,00 %952 706 365 · 1 000 ordinære aksjer
- SPAREBANKEN NORGE0,00 %832 554 332 · 1 150 ordinære aksjer
- Bouvet ASA0,00 %974 442 167 · 650 ordinære aksjer
- Norconsult ASA0,00 %963 865 724 · 1 000 ordinære aksjer
- OLAV THON EIENDOM AS0,00 %914 594 685 · 165 ordinære aksjer
Vis alle 12 · 2 til
- YARA INTERNATIONAL ASA0,00 %986 228 608 · 380 ordinære aksjer
- 937 895 321 · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.