- Org.nr.
- 930 495 441
- Adresse
- Elveveien 130, 3271 Larvik
- Hovedeier
- RSA GRUPPEN AS, 100 %
- Bransje
- Detaljhandel med sportsvarer
Driftsresultat−378 976−9,9 % margin
EBITDA−298 453før av- og nedskrivninger
Årsresultat−606 363−15,9 % margin
Egenkapital−2 497 948−146,2 % av eiendelene
FISKE- OG TURUTSTYR AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med sportsvarer, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 495 441
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 22.11.2022
- Registrert
- 16.12.2022
- Adresse
- Elveveien 130, 3271 Larvik
- Kommune
- Larvik
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FISKE- OG TURUTSTYR AS930 508 896 · LARVIK
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fiske- og tur- og sportsutstyr og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 817 201 | 3 659 671 | 2 569 330 | - |
| Annen driftsinntekt | - | 2 227 | 1 268 | - |
| Sum driftsinntekter | 3 817 201 | 3 661 898 | 2 570 598 | 0 |
| Varekostnad | 2 153 108 | 2 281 421 | 1 450 453 | - |
| Lønnskostnad | 936 407 | 957 437 | 1 094 750 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 80 523 | 80 523 | 61 161 | - |
| Annen driftskostnad | 1 026 139 | 918 788 | 884 159 | 5 570 |
| Sum driftskostnader | 4 196 177 | 4 238 169 | 3 490 523 | 5 570 |
| Driftsresultat | −378 976 | −576 271 | −919 925 | −5 570 |
| Annen renteinntekt | - | 4 002 | - | - |
| Annen finansinntekt | 997 | 868 | 49 | - |
| Sum finansinntekter | 997 | 4 870 | 49 | 0 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 98 822 | - |
| Annen rentekostnad | 226 507 | 243 924 | 74 243 | 4 000 |
| Annen finanskostnad | 1 877 | 1 477 | 2 269 | - |
| Sum finanskostnader | 228 384 | 245 401 | 175 334 | 4 000 |
| Netto finans | −227 387 | −240 531 | −175 285 | −4 000 |
| Resultat før skatt | −606 363 | −816 802 | −1 095 210 | −9 570 |
| Årsresultat | −606 363 | −816 802 | −1 095 210 | −9 570 |
| Udekket tap | −606 364 | −816 802 | −1 095 212 | −9 570 |
| Sum overføringer og disponeringer | −606 364 | −816 802 | −1 095 212 | −9 570 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker og lignende rettigheter | 48 977 | 65 303 | 81 628 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 48 977 | 65 303 | 81 628 | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 75 902 | 140 099 | 204 297 | - |
| Sum varige driftsmidler | 75 902 | 140 099 | 204 297 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 124 879 | 205 402 | 285 925 | 0 |
| Varer | 1 548 275 | 1 699 436 | 1 712 755 | - |
| Sum varer | 1 548 275 | 1 699 436 | 1 712 755 | 0 |
| Kundefordringer | 5 284 | 18 516 | 8 069 | - |
| Andre fordringer | 4 669 | 2 819 | 8 363 | 38 642 |
| Sum fordringer | 9 953 | 21 335 | 16 432 | 38 642 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 26 031 | 22 237 | 143 348 | 981 788 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 26 031 | 22 237 | 143 348 | 981 788 |
| Sum omløpsmidler | 1 584 259 | 1 743 008 | 1 872 535 | 1 020 430 |
| Sum eiendeler | 1 709 138 | 1 948 410 | 2 158 460 | 1 020 430 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | −2 527 948 | −1 921 584 | −1 104 782 | −9 570 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 527 948 | −1 921 584 | −1 104 782 | - |
| Sum egenkapital | −2 497 948 | −1 891 584 | −1 074 782 | 20 430 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 90 000 | 210 000 | 330 000 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 2 845 856 | 2 715 373 | 2 008 822 | 1 000 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 935 856 | 2 925 373 | 2 338 822 | 1 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 935 856 | 2 925 373 | 2 338 822 | 1 000 000 |
| Leverandørgjeld | 328 693 | 270 436 | 153 128 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 120 803 | 105 175 | 82 139 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 251 315 | 164 874 | 165 616 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 271 229 | 914 621 | 894 420 | 0 |
| Sum gjeld | 4 207 085 | 3 839 994 | 3 233 242 | 1 000 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 709 137 | 1 948 410 | 2 158 460 | 1 020 430 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,25▼ | 1,91 | 2,09 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,68▲ | −2,03 | −3,01 | 48,95 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −20,7 %▲ | −27,8 % | −57,9 % | −0,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −9,9 %▲ | −15,7 % | −35,8 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −15,9 %▲ | −22,3 % | −42,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −146,2 %▼ | −97,1 % | −49,8 % | 2,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FISKE- OG TURUTSTYR AS−9,9 %
3,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−20020
XXL SPORT & VILLMARK AS−27,4 % 3 692,9 mill.1 944 ansatte 2024
FISKE- OG TURUTSTYR AS−9,9 % 3,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SPORT HOLDING RETAIL AS5,7 % 1 747,2 mill.1 133 ansatte 2025
XXL GROSSIST NORGE AS16,0 % 2 880,4 mill.164 ansatte 2024
−40 %−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.631.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ramunas Siniakas | 1976 |
| Styrets leder | Ramunas Siniakas | 1976 |
| Styremedlem | Morten Eftedal Myrsve | 1971 |
| Regnskapsfører | VESTMAR REGNSKAP AS982 913 195 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RSA GRUPPEN AS100,0 %Larvik · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- RSA GRUPPEN AS
- Nansetgata 45 AS100,0 %
- FISKE- OG TURUTSTYR AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.