- Org.nr.
- 896 948 482
- Telefon
- 95046374
Driftsresultat24 8307,8 % margin
Årsresultat31 79310,0 % margin
Egenkapital908 20758,3 % av eiendelene
Fjellpukk AS er et aksjeselskap innen bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Underenheter
1
- Fjellpukk AS997 102 576 · TYNSET
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon og salg av pukk grus og tilhørende tjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 316 913 | - | - | 655 216 | 313 580 |
| Sum driftsinntekter | 316 913 | 563 422 | 621 616 | 655 216 | 313 580 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | - | - | −420 070 |
| Varekostnad | 230 510 | - | - | 494 555 | 627 976 |
| Annen driftskostnad | 61 573 | - | - | 90 268 | 48 613 |
| Sum driftskostnader | 292 083 | 497 202 | 490 527 | 584 823 | 256 519 |
| Driftsresultat | 24 830 | 66 220 | 131 089 | 70 393 | 57 061 |
| Annen renteinntekt | 18 738 | - | - | 2 953 | 1 308 |
| Annen finansinntekt | 1 564 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 20 302 | 19 775 | 7 275 | 2 953 | 1 308 |
| Annen rentekostnad | 5 000 | - | - | 3 740 | 5 000 |
| Sum finanskostnader | 5 000 | 4 142 | 5 046 | −3 740 | 5 000 |
| Netto finans | 15 302 | 15 633 | 2 229 | −787 | −3 692 |
| Resultat før skatt | - | 81 852 | 133 318 | - | 53 369 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −271 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 53 640 |
| Resultat før skattekostnad | 40 132 | - | - | 69 606 | - |
| Skattekostnad | 8 339 | - | - | 27 325 | - |
| Årsresultat | 31 793 | 63 771 | 103 978 | 42 281 | 53 640 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 53 640 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 53 640 |
| Annen egenkapital | 31 793 | - | - | 42 281 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 42 281 | 53 640 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 5 387 | 6 734 |
| Sum varige driftsmidler | 1 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 | 1 | 4 310 | 5 387 | 6 734 |
| Varer | 555 300 | - | - | 755 710 | 591 220 |
| Sum varer | - | - | - | 755 710 | 591 220 |
| Kundefordringer | 333 890 | - | - | 239 891 | 123 598 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 121 946 | - |
| Sum fordringer | 333 890 | - | - | 361 837 | 123 598 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 955 649 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 669 900 | - | - | 1 599 039 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 669 900 | - | - | 1 599 039 | 955 649 |
| Sum omløpsmidler | 1 559 090 | 1 582 478 | 1 477 237 | 2 716 586 | 1 670 467 |
| Sum eiendeler | 1 559 091 | 1 582 479 | 1 481 547 | 2 721 973 | 1 677 201 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 5 387 | 6 734 |
| Aksjekapital | 600 000 | - | - | 600 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
| Annen egenkapital | 308 207 | - | - | 108 665 | 66 384 |
| Udekket tap | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 308 207 | 276 414 | 212 643 | 108 665 | 66 384 |
| Sum egenkapital | 908 207 | 876 414 | 812 643 | 708 665 | 666 384 |
| Utsatt skatt | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 636 186 | - | - | 1 999 342 | 1 151 374 |
| Betalbar skatt | 8 339 | - | - | 13 966 | −1 954 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | −138 603 |
| Skyldige offentlige avgifter | 6 359 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 650 884 | 706 065 | 668 904 | 2 013 308 | 1 010 817 |
| Sum gjeld | 650 884 | 706 065 | 668 904 | 2 013 308 | 1 010 817 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 559 091 | - | - | 2 721 973 | 1 677 201 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 600 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,40▲ | 2,24 | 2,21 | 1,35 | 1,65 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,72▼ | 0,81 | 0,82 | 2,84 | 1,52 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,9 %▼ | 5,6 % | 6,6 % | 3,3 % | 3,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,8 %▼ | 11,8 % | 21,1 % | 10,7 % | 18,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,0 %▼ | 11,3 % | 16,7 % | 6,5 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,3 %▲ | 55,4 % | 54,9 % | 26,0 % | 39,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fjellpukk AS7,8 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %051015
Lundhs AS−0,0 % 406,6 mill.120 ansatte 2025
Bremanger Quarry AS4,9 % 494,9 mill.55 ansatte 2025
Fjellpukk AS7,8 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Franzefoss Minerals AS11,8 % 792,3 mill.90 ansatte 2025
−5 %051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 08.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jørn Randmæl Nesseth | 1977 |
| Styrets leder | Steinar Myren | 1950 |
| Styremedlem | Jon Bernhard Wintervold | 1966 |
| Styremedlem | Jørn Randmæl Nesseth | 1977 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Mobilgrus AS50,0 %Tynset · 300 ordinære aksjer
- TYNSET TRE OG BETONG AS50,0 %Tynset · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.