- Org.nr.
- 927 655 381
- Adresse
- Sjusjøvegen 1530, 2610 Mesnali
- Hovedeier
- Haukand Holding AS, 100 %
Driftsresultat948 2458,1 % margin
Årsresultat878 4737,5 % margin
Egenkapital1 310 67315,5 % av eiendelene
Ansatte25i Aa‑registeret
Fjellved Service AS er et aksjeselskap innen kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 655 381
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 17.08.2021
- Registrert
- 04.09.2021
- Adresse
- Sjusjøvegen 1530, 2610 Mesnali
- Kommune
- Ringsaker
- Næring
- 81.100 Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdriftKombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift i Ringsaker (53)
- Aksjekapital
- 120 000
- Hjemmeside
- www.fjellved-as.no
Underenheter
1
- Fjellved Service AS915 352 332 · RINGSAKER25 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utøve hytteservice, snøbrøyting og traktortjenester og det som naturlig tilhører.
Tidligere navn
- FJELLVED SERVICE1 AS04.09.2021 til 30.11.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 11 681 107 | 12 068 783 | 11 105 082 | 7 966 233 | - |
| Sum driftsinntekter | 11 681 107 | 12 068 783 | 11 105 082 | 7 966 233 | 8 058 930 |
| Varekostnad | 755 134 | 706 931 | 957 277 | 150 862 | 283 972 |
| Lønnskostnad | 5 609 316 | 5 878 442 | 5 561 849 | 4 738 103 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 6 300 | 9 200 | 9 180 |
| Annen driftskostnad | 4 368 413 | 4 772 015 | 4 444 203 | 3 228 359 | 3 638 296 |
| Sum driftskostnader | 10 732 863 | 11 357 388 | 10 969 629 | 8 126 524 | 8 003 176 |
| Driftsresultat | 948 245 | 711 395 | 135 453 | −160 291 | 55 754 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 106 706 | 93 436 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 73 344 | 24 342 | 512 | 27 | - |
| Annen finansinntekt | 1 908 | 1 374 | 925 | 480 | - |
| Sum finansinntekter | 181 958 | 119 152 | 1 437 | 507 | - |
| Annen rentekostnad | 3 085 | 722 | - | 127 | - |
| Sum finanskostnader | 3 085 | 722 | - | 127 | 104 |
| Netto finans | 178 873 | 118 430 | 1 437 | 380 | −104 |
| Resultat før skatt | - | - | 136 890 | −159 911 | 55 650 |
| Resultat før skattekostnad | 1 127 117 | 829 824 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 248 644 | 182 720 | 30 086 | −35 174 | 12 243 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 106 804 | −124 737 | - |
| Årsresultat | 878 473 | 647 104 | 106 804 | −124 737 | 43 407 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 878 473 | 647 104 | 106 804 | −124 737 | - |
| Totalresultat | 878 473 | 647 104 | 106 804 | −124 737 | - |
| Udekket tap | - | - | 12 511 | −12 511 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 647 104 | 94 294 | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 881 558 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −3 085 | - | - | −112 227 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 878 473 | 647 104 | 106 804 | −124 737 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 813 883 | 1 374 498 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 813 883 | 1 374 498 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 3 813 883 | 1 374 498 | 2 664 | 8 245 | 16 253 |
| Kundefordringer | 328 010 | 91 033 | 2 792 825 | 1 738 289 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 33 587 | 103 975 | 28 958 | 7 376 | - |
| Konsernfordringer | 70 000 | 393 810 | - | 154 466 | - |
| Sum fordringer | 431 597 | 588 818 | 2 821 783 | 1 900 132 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 236 951 | 3 714 931 | 1 093 967 | 706 222 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 236 951 | 3 714 931 | 1 093 967 | 706 222 | - |
| Sum omløpsmidler | 4 668 548 | 4 303 749 | 3 915 750 | 2 606 354 | 3 352 153 |
| Sum eiendeler | 8 482 430 | 5 678 247 | 3 918 414 | 2 614 599 | 3 368 406 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 2 664 | 1 945 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 2 664 | 1 945 | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 6 300 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 6 300 | - |
| Aksjekapital | 120 000 | 120 000 | 120 000 | 120 000 | - |
| Overkurs | 331 877 | 331 877 | 331 877 | 331 877 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 120 483 | 120 483 | 120 483 | 120 483 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 572 360 | 572 360 | 572 360 | 572 360 | 451 877 |
| Udekket tap | - | - | - | 12 511 | - |
| Annen egenkapital | 738 313 | 741 398 | 94 294 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 738 313 | 741 398 | 94 294 | −12 511 | - |
| Sum egenkapital | 1 310 673 | 1 313 758 | 666 654 | 559 850 | 564 104 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 40 812 | 95 203 | 216 131 | 147 210 | - |
| Betalbar skatt | - | 180 056 | 30 805 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 405 422 | 636 526 | 741 383 | 380 223 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 3 058 822 | - | 1 187 320 | 690 850 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 666 702 | 3 452 704 | 1 076 122 | 836 466 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 171 757 | - | 3 251 760 | 2 054 749 | 2 804 302 |
| Sum gjeld | 7 171 757 | 4 364 489 | 3 251 760 | 2 054 749 | 2 804 302 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 482 430 | 5 678 247 | 3 918 414 | 2 614 599 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,65▼ | 0,99 | 1,20 | 1,27 | 1,20 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,47▲ | 3,32 | 4,88 | 3,67 | 4,97 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,0 %▼ | 17,3 % | 4,2 % | −5,3 % | 1,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,1 %▲ | 5,9 % | 1,2 % | −2,0 % | 0,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,5 %▲ | 5,4 % | 1,0 % | −1,6 % | 0,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,5 %▼ | 23,1 % | 17,0 % | 21,4 % | 16,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 467 244
- Resultat per ansatt, kroner
- 37 930
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fjellved Service AS8,1 %
11,7 mill. 25 ansatte 2025
0 %255075100
Vaktmesterkompaniet AS0,1 % 1 163,9 mill.229 ansatte 2025
COOR SERVICE MANAGEMENT AS2,3 % 2 553,3 mill.577 ansatte 2025
Fjellved Service AS8,1 % 11,7 mill.25 ansatte 2025
Kjell-Sverre Tollefsen83,2 % 405,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2021
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 81.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anders Haukåssveen | 1982 |
| Styrets leder | Anders Haukåssveen | 1982 |
| Styremedlem | Halvor Thørud | 1981 |
| Styremedlem | Iver Haukåssveen | 1986 |
| Styremedlem | Martin Haukåssveen | 1988 |
| Revisor | HAMARREVISJON AS993 873 756 | - |
| Regnskapsfører | MOELV REGNSKAPSBYRÅ AS932 039 214 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Haukand Holding AS100,0 %Mesnali · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Haukand Holding AS
- Haukand Eiendom AS100,0 %
- Fjellved AS100,0 %
- Fjellved Service AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.