- Org.nr.
- 821 504 562
- Adresse
- Stølebuktvegen 8A, 4250 Kopervik
- Hovedeier
- EJA HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat92 82344,2 % margin
Årsresultat106 88950,9 % margin
Egenkapital193 92915,3 % av eiendelene
Fjellvegen 9 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 821 504 562
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 18.09.2018
- Registrert
- 04.10.2018
- Adresse
- Stølebuktvegen 8A, 4250 Kopervik
- Kommune
- Karmøy
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Karmøy (553)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fjellvegen 9 AS920 046 681 · KARMØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie, utleie og drift av fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 210 000 | 180 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 210 000 | 180 000 | 178 680 | 164 160 | 161 280 |
| Annen driftskostnad | 117 177 | 138 569 | 53 074 | 49 872 | 40 832 |
| Sum driftskostnader | 117 177 | 138 569 | 66 855 | 51 403 | 42 533 |
| Driftsresultat | 92 823 | 41 431 | 111 825 | 112 757 | 118 747 |
| Annen renteinntekt | 44 214 | 40 488 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 44 214 | 40 488 | 29 363 | 5 449 | 1 465 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | 34 000 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 34 000 | 23 000 | 13 000 | 10 000 |
| Netto finans | 44 214 | 6 488 | 6 363 | −7 551 | −8 535 |
| Resultat før skatt | 137 037 | 47 919 | 118 188 | 105 206 | 110 212 |
| Skattekostnad på resultat | 30 148 | 10 542 | 26 001 | 23 145 | 24 246 |
| Årsresultat | 106 889 | 37 377 | 92 187 | 82 061 | 85 966 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 106 889 | 37 377 | - | - | - |
| Totalresultat | 106 889 | 37 377 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 106 889 | 37 377 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 106 889 | 37 377 | - | - | - |
| Avskrivninger | - | - | 13 781 | 1 531 | 1 701 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 100 000 | 100 000 | 180 718 | 194 499 | 196 030 |
| Andre kortsiktige fordringer | 17 792 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 17 792 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 150 256 | 1 021 598 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 150 256 | 1 021 598 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 1 168 048 | 1 021 598 | 852 932 | 709 019 | 576 141 |
| Sum eiendeler | 1 268 048 | 1 121 598 | 1 033 650 | 903 518 | 772 171 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 163 929 | 57 040 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 163 929 | 57 040 | 57 040 | 57 040 | 57 039 |
| Sum egenkapital | 193 929 | 87 040 | 87 040 | 87 040 | 87 039 |
| Leverandørgjeld | 17 792 | 5 325 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 30 148 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 35 692 | 38 746 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 990 487 | 990 487 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 074 119 | 1 034 558 | 946 610 | 816 478 | 685 133 |
| Sum gjeld | 1 074 119 | 1 034 558 | 946 610 | 816 478 | 685 133 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 268 048 | 1 121 598 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,09▲ | 0,99 | 0,90 | 0,87 | 0,84 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,54▼ | 11,89 | 10,88 | 9,38 | 7,87 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 11,5 %▲ | 7,6 % | 14,6 % | 14,1 % | 15,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 44,2 %▲ | 23,0 % | 62,6 % | 68,7 % | 73,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 50,9 %▲ | 20,8 % | 51,6 % | 50,0 % | 53,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,3 %▲ | 7,8 % | 8,4 % | 9,6 % | 11,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fjellvegen 9 AS44,2 %
0,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Fjellvegen 9 AS44,2 % 0,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Harald Johan Kallevig | 1947 |
| Styrets leder | Guri Fjon Kallevig | 1952 |
| Styremedlem | Harald Johan Kallevig | 1947 |
| Styremedlem | Ole Fjon Kallevig | 1972 |
| Regnskapsfører | KOMPLETT REGNSKAP AS933 565 831 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- EJA HOLDING AS100,0 %Kopervik · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- EJA HOLDING AS
- Norman Eiendom AS100,0 %
- Stølebuktvegen 8 AS100,0 %
- Fjellvegen 9 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.