- Org.nr.
- 913 571 932
Driftsresultat28 4743,3 % margin
EBITDA31 686før av- og nedskrivninger
Årsresultat19 8202,3 % margin
Egenkapital406 48875,4 % av eiendelene
FLÅ VEKST SA er et samvirkeforetak innen aktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaper, stiftet 2014.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 571 932
- Organisasjonsform
- Samvirkeforetak
- Status
- Aktiv per 23.09.2026
- Stiftet
- 09.04.2014
- Registrert
- 15.05.2014
- Adresse
- Ikke oppgitt
- Postadresse
- Sentrumsvegen 24
- Kommune
- Flå
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- VISIT FLÅ913 685 237 · FLÅ
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikle, koordinere og synliggjøre næringsliv, reiselivstilbud og øvrige næringsaktiviteter for medlemmene i Flå kommune, og derigjennom fremme medlemmenes økonomiske interesser.
Tidligere navn
- VISIT FLÅ SA15.05.2014 til 14.06.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 850 749 | - | 1 189 200 | 315 576 |
| Annen driftsinntekt | 210 | - | 37 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 850 959 | - | 1 226 200 | 315 576 |
| Varekostnad | 90 486 | - | 202 079 | - |
| Lønnskostnad | 482 914 | - | 589 585 | 155 770 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | 3 212 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 245 874 | - | 184 028 | 91 655 |
| Sum driftskostnader | 822 485 | - | 975 692 | 247 425 |
| Driftøresultat | 28 474 | - | 250 508 | 68 151 |
| Annen renteinntekt | 117 | - | - | 163 |
| Sum finansinntekter | 117 | - | - | 163 |
| Annen rentekostnad | 60 | - | −6 | - |
| Sum finanskostnader | 60 | - | −6 | - |
| Netto finans | 57 | - | 6 | 163 |
| Ordinært resultat før øskattekostnad | 28 531 | - | 250 514 | 68 314 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 8 711 | - | 68 251 | 16 915 |
| Ordinært reøultat etter øskattekostnad | 19 820 | - | 182 263 | 51 399 |
| Årsresultat | 19 820 | - | 182 263 | 51 399 |
| Annen egenkapital | 19 820 | - | 182 263 | 51 399 |
| Sum overføringer og disponeringer | 19 820 | - | 182 263 | 51 399 |
| Driftsresultat | 28 474 | - | - | - |
| Resultat før skatt | 28 531 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 58 540 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 58 540 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 100 000 | - | 100 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 100 000 | - | 100 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 158 540 | - | 100 000 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | 342 500 | - |
| Andre fordringer | 20 179 | - | 17 420 | 17 137 |
| Sum fordringer | 20 179 | - | 359 920 | 17 137 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 360 315 | - | 167 825 | 541 646 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 360 315 | - | 167 825 | 541 646 |
| Sum omløpsmidler | 380 494 | - | 527 745 | 558 783 |
| Sum eiendeler | 539 034 | - | 627 745 | 558 783 |
| Annen egenkapital | 406 488 | - | 227 995 | 45 733 |
| Sum opptjent egenkapital | 406 488 | - | 227 995 | 45 733 |
| Sum egenkapital | 406 488 | - | 227 995 | 45 733 |
| Utsatt skatt | 6 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 102 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 102 | - | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 65 385 | - | 56 072 | 8 839 |
| Betalbar skatt | 5 603 | - | 68 093 | 16 915 |
| Skyldige offentlige avgifter | 12 655 | - | 61 263 | 28 690 |
| Annen kortsiktig gjeld | 46 800 | - | 214 321 | 458 606 |
| Sum kortsiktig gjeld | 130 443 | - | 399 750 | 513 050 |
| Sum gjeld | 132 545 | - | 399 750 | 513 050 |
| Sum egenkapital og gjeld | 539 034 | - | 627 745 | 558 783 |
Nøkkeltall 2014 til 2017
| Nøkkeltall | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,92 | - | 1,32 | 1,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,33 | - | 1,75 | 11,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,3 % | - | - | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,3 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 2,3 % | - | 14,9 % | 16,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 75,4 % | - | 36,3 % | 8,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FLÅ VEKST SA3,3 %
0,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2017
−2 %024
VISIT BERGEN−0,7 % 41,1 mill.36 ansatte 2025
Nordnorsk Reiseliv AS0,3 % 29,0 mill.13 ansatte 2025
Visitoslo AS1,7 % 130,8 mill.38 ansatte 2025
FLÅ VEKST SA3,3 % 0,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2017
−2 %024
De tre andre er de største selskapene i næringskode 79.901.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tor Egil Buøen | 1965 |
| Styrets leder | Kees Oscar Ekeli | 1970 |
| Styremedlem | Karen Johanne Storm Gulsvik | 1989 |
| Styremedlem | Anders Storm Nilsestuen | 1983 |
| Styremedlem | Merete Elisabeth Høntorp Gandrud | 1970 |
| Styremedlem | Martine Vee | 1989 |
| Styremedlem | Trond Gunnerud | 1968 |
| Styremedlem | Erik André Vee | 1981 |
| Styremedlem | Cathrine Østdahl | 1991 |
| Styremedlem | Henning Solhaug | 1966 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET VALHALL AS980 289 648 | - |
Eier aksjer i
per 31.12.2025- VISIT NOREFJELL AS10,0 %989 093 312 · 193 ordinære aksjer
- Bjørneparken AS4,76 %915 161 316 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.