- Org.nr.
- 935 120 578
- Adresse
- Sandertunet 14, 1400 Ski
Driftsresultat305 31121,0 % margin
EBITDA410 122før av- og nedskrivninger
Årsresultat271 40718,6 % margin
Egenkapital33 025 92470,8 % av eiendelene
FLÅM INVEST AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1984.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 935 120 578
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 11.02.1984
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Sandertunet 14, 1400 Ski
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Nordre Follo (499)
- Aksjekapital
- 1 150 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FLÅM INVEST AS985 324 182 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utleie av fast eiendom, aksjeerverv og investeringsvirksomhet forøvrig og alt som hører innunder dette.
Tidligere navn
- FOLLO UR- OG BRILLESENTER AS19.02.1995 til 11.01.2003
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 1 456 768 | 1 404 469 | 1 334 840 | 1 281 234 | 1 245 676 |
| Sum driftsinntekter | 1 456 768 | 1 404 469 | 1 394 840 | 1 281 234 | 1 245 676 |
| Lønnskostnader | 1 717 | - | 619 | - | 619 |
| Avskrivning på driftsmidler | 104 811 | 152 517 | 164 000 | 163 144 | 156 856 |
| Andre driftskostnader | 1 044 929 | 661 044 | 665 330 | 538 976 | 321 715 |
| Sum driftskostnader | 1 151 457 | 813 562 | 829 949 | 702 120 | 479 190 |
| Driftsresultat | 305 311 | 590 907 | 564 891 | 579 114 | 766 486 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 500 000 | 500 000 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 901 056 | 1 415 291 | 1 238 754 | 493 483 | 306 608 |
| Finansinntekter | 1 633 302 | 1 234 639 | 313 543 | 11 991 025 | 852 175 |
| Sum finansinntekter | 3 034 358 | 3 149 930 | 1 552 297 | 12 484 508 | 1 158 782 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 2 286 212 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 636 941 | 645 145 | 520 827 | 343 451 | 157 232 |
| Finanskostnader | 7 500 | 434 953 | 133 290 | 2 169 302 | 88 622 |
| Sum finanskostnader | 2 930 653 | 1 080 098 | 654 117 | 2 512 753 | 245 854 |
| Netto finans | 103 705 | 2 069 832 | 898 180 | 9 971 755 | 912 928 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 463 071 | 10 550 870 | 1 679 414 |
| Resultat før skattekostnad | 409 016 | 2 660 740 | - | - | - |
| Skattekostnad | 137 609 | 339 286 | 260 019 | 199 126 | 217 223 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 203 052 | 10 351 744 | 1 462 191 |
| Årsresultat | 271 407 | 2 321 454 | 1 203 052 | 10 351 744 | 1 462 191 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 271 407 | 2 321 454 | 1 203 052 | 10 351 744 | 1 462 191 |
| Totalresultat | 271 407 | 2 321 454 | 1 203 052 | 10 351 744 | 1 462 191 |
| Overført til annen egenkapital | - | - | - | 10 351 744 | 1 462 191 |
| Tilleggsutbytte | 5 200 000 | 4 000 000 | 6 000 000 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −4 928 593 | −1 678 546 | −4 796 948 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 271 407 | 2 321 454 | 1 203 052 | 10 351 744 | 1 462 191 |
| Salgsinntekt | - | - | 60 000 | - | - |
| Utsatt skattefordel | 28 038 | 35 983 | 22 052 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 28 038 | 35 983 | 22 052 | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 17 816 973 | 13 284 259 | 13 259 123 | 17 483 341 | 13 350 127 |
| Transportmidler | 3 | 210 000 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar | 67 933 | 15 666 | 99 021 | 195 021 | 290 021 |
| Sum varige driftsmidler | 18 094 906 | 13 299 925 | 13 358 144 | 17 678 362 | 13 640 148 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 3 680 704 | 3 680 704 | 2 180 704 | 2 180 704 | 2 686 454 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 2 850 000 | - | 4 757 305 | 6 992 430 | 14 267 430 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 200 000 | 2 582 536 | 1 297 536 | 900 000 | 600 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 730 704 | 6 263 240 | 8 235 545 | 10 073 134 | 17 553 884 |
| Sum anleggsmidler | 24 853 648 | 19 599 148 | 21 615 741 | 27 751 496 | 31 194 032 |
| Kundefordringer | - | - | 75 000 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 527 171 | 486 739 | 427 586 | 2 125 089 | 425 291 |
| Sum fordringer | 527 171 | 486 739 | 502 586 | 2 125 089 | 425 291 |
| Obligasjoner | 2 924 650 | 2 131 298 | 3 144 319 | 1 041 651 | 1 891 450 |
| Markedsbaserte aksjer | 11 451 673 | 8 233 016 | 3 286 810 | 3 546 633 | 7 207 556 |
| Sum investeringer | 14 376 322 | 10 364 314 | 6 431 129 | 4 588 283 | 9 099 006 |
| Bankinnskudd, kontanter | 6 866 473 | 21 017 064 | 26 934 463 | 21 479 741 | 7 679 103 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 26 934 463 | 21 479 741 | 7 679 103 |
| Sum omløpsmidler | 21 769 967 | 31 868 117 | 33 868 178 | 28 193 113 | 17 203 400 |
| Sum eiendeler | 46 623 615 | 51 467 265 | 55 483 919 | 55 944 610 | 48 397 431 |
| Aksjekapital | 1 150 000 | 1 150 000 | 1 150 000 | 1 150 000 | 1 150 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 150 000 | 1 150 000 | 1 150 000 | 1 150 000 | 1 150 000 |
| Annen egenkapital | 31 875 924 | 36 804 517 | 38 483 063 | 43 280 011 | 32 928 267 |
| Sum opptjent egenkapital | 31 875 924 | 36 804 517 | 38 483 063 | 43 280 011 | 32 928 267 |
| Sum egenkapital | 33 025 924 | 37 954 517 | 39 633 063 | 44 430 011 | 34 078 267 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 25 503 | 33 643 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 25 503 | 33 643 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 9 000 000 | 9 000 000 | 9 000 000 | 9 000 000 | 9 000 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 9 000 000 | 9 000 000 | 9 000 000 | 9 000 000 | 9 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 9 000 000 | 9 000 000 | 9 000 000 | 9 025 503 | 9 033 643 |
| Leverandørgjeld | 31 277 | 20 114 | 16 426 | 25 146 | 13 404 |
| Betalbar skatt | 129 664 | 353 217 | 307 574 | 207 266 | 224 065 |
| Skyldige offentlige avgifter | 9 940 | - | 619 | - | 619 |
| Utbytte | 4 000 000 | 4 000 000 | 6 000 000 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 426 810 | 139 417 | 526 236 | 2 256 684 | 5 047 433 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 597 691 | 4 512 748 | 6 850 856 | 2 489 096 | 5 285 521 |
| Sum gjeld | 13 597 691 | 13 512 748 | 15 850 856 | 11 514 599 | 14 319 164 |
| Sum egenkapital og gjeld | 46 623 615 | 51 467 265 | 55 483 919 | 55 944 610 | 48 397 431 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,73▼ | 7,06 | 4,94 | 11,33 | 3,25 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,41▲ | 0,36 | 0,40 | 0,26 | 0,42 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,8 %▼ | 7,0 % | 3,8 % | 25,0 % | 4,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 21,0 %▼ | 42,1 % | 40,5 % | 45,2 % | 61,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 18,6 %▼ | 165,3 % | 86,3 % | 808,0 % | 117,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 70,8 %▼ | 73,7 % | 71,4 % | 79,4 % | 70,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FLÅM INVEST AS21,0 %
1,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FLÅM INVEST AS21,0 % 1,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | John Flåm | 1953 |
| Styrets leder | John Flåm | 1953 |
| Styremedlem | Anne-Lise Flåm | 1955 |
| Styremedlem | Stian Flåm | 1978 |
| Revisor | MOLTZAU REVISJON AS984 445 180 | - |
| Regnskapsfører | PEDERSEN & SKOGHOLT REGNSKAP AS996 414 353 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JOHN FLÅM100,0 %f. 1953 · Ski · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- NORDBYVEIEN 21 SKI AS50,0 %991 861 173 · 75 ordinære aksjer
- 123 Invest AS30,0 %989 470 450 · 30 ordinære aksjer
- ALBIR EIENDOM AS25,0 %915 480 489 · 50 ordinære aksjer
- AM EQUITY AS8,86 %931 655 523 · 232 467 ordinære aksjer
- FJORD DEFENCE GROUP ASA0,10 %917 811 288 · 52 076 ordinære aksjer
- Axactor ASA0,04 %921 896 328 · 135 156 ordinære aksjer
- KID ASA0,01 %988 384 135 · 5 995 ordinære aksjer
- Kongsberg Automotive ASA0,01 %942 593 821 · 100 000 ordinære aksjer
- B2 IMPACT ASA0,01 %992 249 986 · 35 000 ordinære aksjer
- 919 967 072 · 15 000 ordinære aksjer
Vis alle 17 · 7 til
- Nykode Therapeutics ASA0,00 %990 646 066 · 13 000 ordinære aksjer
- Europris ASA0,00 %997 639 588 · 3 000 ordinære aksjer
- Sparebank 1 SMN0,00 %937 901 003 · 1 200 ordinære aksjer
- 995 568 217 · 1 700 ordinære aksjer
- Telenor ASA0,00 %982 463 718 · 2 300 ordinære aksjer
- Equinor ASA0,00 %923 609 016 · 1 856 ordinære aksjer
- DNB BANK ASA0,00 %984 851 006 · 705 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.