- Org.nr.
- 926 078 763
- Adresse
- Nylandsveien 19B, 5039 Bergen
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat−267 128−12,8 % margin
EBITDA−99 628før av- og nedskrivninger
Årsresultat−450 032−21,6 % margin
Egenkapital12 042 40772,3 % av eiendelene
Flamme Burger Holding AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 078 763
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 01.11.2020
- Registrert
- 02.12.2020
- Adresse
- Nylandsveien 19B, 5039 Bergen
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 45 890
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Flamme Burger Holding AS926 406 817 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer, verdipapirer, fast eiendom samt deltakelse i andre virksomheter og det som naturlig står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- NFH 201174 AS02.12.2020 til 15.01.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 043 290 | 1 865 151 | - | - | 94 888 |
| Annen driftsinntekt | 36 589 | - | - | - | 314 880 |
| Sum driftsinntekter | 2 079 878 | 1 865 151 | 1 123 134 | 1 466 608 | 409 768 |
| Varekostnad | −1 632 | 22 758 | 444 651 | 575 851 | 343 093 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 800 442 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 15 039 | 11 839 | 8 879 |
| Lønnskostnad | 1 198 706 | 1 199 346 | 942 730 | 751 019 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 167 500 | 155 959 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 982 432 | 933 781 | 446 004 | 320 794 | 279 533 |
| Sum driftskostnader | 2 347 006 | 2 311 844 | 1 848 423 | 1 659 504 | 1 431 947 |
| Driftsresultat | −267 128 | −446 694 | −725 289 | −192 896 | −1 022 179 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | 150 540 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 899 | 3 231 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 899 | 153 771 | 1 255 | 717 | - |
| Annen rentekostnad | 182 795 | 154 773 | - | - | 31 567 |
| Annen finanskostnad | 1 008 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 183 803 | 154 773 | 201 386 | 77 295 | 31 567 |
| Netto finans | −182 904 | −1 002 | −200 131 | −76 578 | −31 567 |
| Resultat før skatt | - | - | −925 420 | −269 474 | −1 053 746 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −1 053 746 |
| Resultat før skattekostnad | −450 032 | −447 696 | - | - | - |
| Årsresultat | −450 032 | −447 696 | −925 420 | −269 474 | −1 053 746 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −450 032 | −447 696 | - | - | - |
| Totalresultat | −450 032 | −447 696 | - | - | - |
| Udekket tap | −450 032 | −447 696 | - | - | −1 053 746 |
| Sum overføringer og disponeringer | −450 032 | −447 696 | - | - | −1 053 746 |
| Utvikling | 362 066 | 225 000 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 362 066 | 225 000 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 413 789 | 581 289 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 413 789 | - | - | - | 26 637 |
| Investering i datterselskap | 10 222 500 | 162 500 | - | - | 60 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 553 915 | 3 148 395 | - | - | 2 013 026 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 13 776 415 | 3 310 895 | - | - | 2 073 026 |
| Sum anleggsmidler | 14 552 270 | 4 117 184 | 4 827 574 | 3 142 108 | 2 099 663 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 12 614 |
| Kundefordringer | 1 460 334 | 1 052 710 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 41 154 | 64 766 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 150 540 | 150 540 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 652 028 | 1 268 016 | - | - | 12 614 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 268 479 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 458 445 | 76 983 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 458 445 | 76 983 | - | - | 268 479 |
| Sum omløpsmidler | 2 110 473 | 1 345 000 | 1 183 999 | 852 645 | 281 093 |
| Sum eiendeler | 16 662 742 | 5 462 184 | 6 011 573 | 3 994 753 | 2 380 756 |
| Aksjekapital | 45 890 | 34 160 | - | - | - |
| Overkurs | 12 535 530 | 1 499 160 | - | - | 2 199 930 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 12 575 850 | 1 527 750 | 1 975 446 | 901 210 | 2 224 430 |
| Udekket tap | 533 444 | - | - | - | 1 053 746 |
| Sum opptjent egenkapital | −533 444 | - | - | - | −1 053 746 |
| Sum egenkapital | 12 042 407 | 1 527 750 | 1 975 446 | 901 210 | 1 170 684 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 3 754 282 | 3 571 773 | - | - | 1 031 201 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 754 282 | - | - | - | 1 031 201 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 754 282 | - | 3 896 777 | 2 708 443 | 1 031 201 |
| Leverandørgjeld | 169 027 | 36 413 | - | - | 4 692 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 79 788 |
| Skyldig offentlige avgifter | 245 782 | 184 054 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 164 293 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 286 952 | 142 193 | - | - | 94 391 |
| Sum kortsiktig gjeld | 866 054 | 362 660 | 139 350 | 385 100 | 178 871 |
| Sum gjeld | 4 620 336 | 3 934 433 | 4 036 127 | 3 093 543 | 1 210 072 |
| Sum egenkapital og gjeld | 16 662 742 | - | - | - | 2 380 756 |
| aksjer å kr 10,00) | - | - | - | - | 30 070 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,44▼ | 3,71 | 8,50 | 2,21 | 1,57 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,38▼ | 2,58 | 2,04 | 3,43 | 1,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,4 %▲ | −5,1 % | −14,5 % | −6,0 % | −42,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −12,8 %▲ | −23,9 % | −64,6 % | −13,2 % | −249,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −21,6 %▲ | −24,0 % | −82,4 % | −18,4 % | −257,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 72,3 %▲ | 28,0 % | 32,9 % | 22,6 % | 49,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Flamme Burger Holding AS−12,8 %
2,1 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−20 %−10010
Flamme Burger Holding AS−12,8 % 2,1 mill.1 til 4 ansatte 2025
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 269 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 269 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
−20 %−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Hans Rabben Ruud | 1982 |
| Styrets leder | Torin Erdal Kørner | 1992 |
| Styremedlem | Øyvind Bøe Dalelv | 1989 |
| Styremedlem | Adam Riber Bjerck | 1989 |
| Regnskapsfører | RANDI REGNSKAP AS925 337 757 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MISSI HOLDING AS28,9 %Bergen · 1 327 A-aksjer
- Dalelv Holding AS28,9 %Oslo · 1 327 A-aksjer
- BURGERHEIM GROUP AS20,7 %Bergen · 950 A-aksjer
- Kvasnes Holding AS9,30 %Oslo · 427 A-aksjer
- BC Gallery AS5,01 %Bergen · 230 A-aksjer
- BP ART INVEST AS3,68 %Stord · 169 A-aksjer
- SUNN VEKST AS3,31 %Ulsteinvik · 152 A-aksjer
- Måkestad Engros AS0,15 %Blomsterdalen · 7 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Burgerheim AS100,0 %925 924 245 · 486 478 ordinære aksjer
- FLAMME BURGER SG89 AS100,0 %829 668 882 · 30 000 ordinære aksjer
- FLAMME BURGER STORD AS100,0 %934 144 511 · 30 000 ordinære aksjer
- 935 255 074 · 30 000 ordinære aksjer
- Flamme Franchise AS100,0 %935 255 147 · 30 000 ordinære aksjer
- Flamme Burger Bergen AS100,0 %927 469 685 · 30 000 ordinære aksjer
- Burgerheim Bergen AS100,0 %933 219 658 · 23 000 ordinære aksjer
- Flamme Burger Grunerløkka AS100,0 %926 089 773 · 3 000 ordinære aksjer
- Flamme Burger Frogner AS100,0 %929 957 377 · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.