- Org.nr.
- 929 661 648
- Adresse
- Stokkamyrveien 13, 4313 Sandnes
- Hovedeier
- FLOW GROUP AS, 100 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−1 452 443−49,9 % margin
EBITDA−1 410 243før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 302 481−44,8 % margin
Egenkapital100 0003,1 % av eiendelene
FLOW VVS SØR-VEST AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2022.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 661 648
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.07.2022
- Registrert
- 19.08.2022
- Adresse
- Stokkamyrveien 13, 4313 Sandnes
- Kommune
- Sandnes
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FLOW VVS SØR-VEST AS932 165 082 · SANDNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tilby rør-, elektro- og ventilasjonstjenester til private og offentlige kunder, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- FLOW HYLLE 5 AS19.08.2022 til 19.09.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 907 177 | 5 771 778 | 205 940 |
| Annen driftsinntekt | 3 009 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 910 186 | 5 771 778 | 205 940 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | −69 215 | - | - |
| Varekostnad | 1 869 336 | 4 723 039 | 74 078 |
| Lønnskostnad | 1 253 949 | 2 204 466 | 275 302 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 42 200 | 39 608 | 3 137 |
| Annen driftskostnad | 1 266 359 | 1 175 889 | 232 850 |
| Sum driftskostnader | 4 362 628 | 8 143 001 | 585 367 |
| Driftsresultat | −1 452 443 | −2 371 224 | −379 427 |
| Annen renteinntekt | 2 648 | 144 | 3 226 |
| Sum finansinntekter | 2 648 | 144 | 3 226 |
| Annen rentekostnad | 219 864 | 101 892 | 2 527 |
| Annen finanskostnad | 189 | - | - |
| Sum finanskostnader | 220 053 | 101 892 | 2 527 |
| Netto finans | −217 405 | −101 748 | 700 |
| Resultat før skatt | - | - | −378 727 |
| Resultat før skattekostnad | −1 669 847 | −2 472 971 | - |
| Skattekostnad på resultat | −367 366 | −541 045 | −83 319 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −295 408 |
| Årsresultat | −1 302 481 | −1 931 926 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 302 481 | −1 931 926 | −295 408 |
| Totalresultat | −1 302 481 | −1 931 926 | −295 408 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 37 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −295 445 |
| Udekket tap | −1 302 481 | −1 931 926 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 302 481 | −1 931 926 | −295 408 |
| Utsatt skattefordel | 991 741 | 624 375 | 83 330 |
| Sum immaterielle eiendeler | 991 741 | 624 375 | 83 330 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 134 347 | 176 547 | 88 305 |
| Sum varige driftsmidler | 134 347 | 176 547 | 88 305 |
| Sum anleggsmidler | 1 126 088 | 800 922 | 171 635 |
| Sum varer | 80 029 | 10 814 | - |
| Kundefordringer | 656 691 | 3 641 360 | 163 647 |
| Andre kortsiktige fordringer | 28 153 | 29 671 | 172 531 |
| Konsernfordringer | 1 302 481 | 1 937 496 | 295 445 |
| Sum fordringer | 1 987 325 | 5 608 527 | 631 623 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 12 638 | 81 125 | 35 094 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 12 638 | 81 125 | 35 094 |
| Sum omløpsmidler | 2 079 992 | 5 700 466 | 666 717 |
| Sum eiendeler | 3 206 080 | 6 501 388 | 838 352 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 7 |
| Annen innskutt egenkapital | 3 234 407 | 1 931 926 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 334 407 | 2 031 926 | 94 430 |
| Udekket tap | 3 234 407 | 1 931 926 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −3 234 407 | −1 931 926 | - |
| Sum egenkapital | 100 000 | 100 000 | 94 430 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 475 381 | 3 393 091 | 180 919 |
| Skyldig offentlige avgifter | 23 195 | 156 480 | 55 603 |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 277 227 | 2 660 107 | 471 694 |
| Annen kortsiktig gjeld | 330 278 | 191 710 | 35 706 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 106 081 | 6 401 388 | 743 922 |
| Sum gjeld | 3 106 081 | 6 401 388 | 743 922 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 206 080 | 6 501 388 | 838 352 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,67▼ | 0,89 | 0,90 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 31,06▼ | 64,01 | 7,88 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −29,9 %▲ | −64,6 % | −44,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −49,9 %▼ | −41,1 % | −184,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −44,8 %▼ | −33,5 % | −143,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 3,1 %▲ | 1,5 % | 11,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FLOW VVS SØR-VEST AS−49,9 %
2,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
FLOW VVS SØR-VEST AS−49,9 % 2,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lars Stangeland | 1962 |
| Styremedlem | Rasmus Møller | 1986 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FLOW GROUP AS100,0 %Haslum · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FG FUND ALPHA AS
- FLOW GROUP AS50,2 %
- FLOW HYLLE 8 AS100,0 %
- FLOW KLIMA TRØNDELAG AS100,0 %
- HBIF2022 AS100,0 %
- FLOW HYLLE 7 AS100,0 %
- FLOW HYLLE 9 AS100,0 %
- FLOW ELEKTRO MIDT-NORGE AS100,0 %
- FLOW KLIMA SØR-VEST AS100,0 %
- FLOW ELEKTRO OSLO VEST AS100,0 %
- FLOW PLUSS NORGE AS100,0 %
- FLOW ELEKTRO SØR-VEST AS100,0 %
- FLOW GROUP NORGE AS100,0 %
- FLOW MEISINGSET VVS AS100,0 %
- FLOW TRØNDELAG VVS AS100,0 %
- FLOW KLIMA OSLO AS90,0 %
- FLOW VVS SØR-VEST AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.