- Org.nr.
- 995 589 532
- Adresse
- Løvsangerveien 12, 1448 Drøbak
Driftsresultat−3 138ikke oppgitt
Årsresultat−3 138ikke oppgitt
Egenkapital−1 032 999−1 846,8 % av eiendelene
FLYT HOLDING AS er et aksjeselskap innen byggeteknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2010.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 995 589 532
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 11.05.2010
- Registrert
- 05.06.2010
- Adresse
- Løvsangerveien 12, 1448 Drøbak
- Kommune
- Frogn
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet består i deltagelse i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 3 138 | 3 782 | 7 422 | 6 251 | 6 250 |
| Sum driftskostnader | 3 138 | 3 782 | 7 422 | 6 251 | 6 250 |
| Driftsresultat | −3 138 | −3 782 | −7 422 | −6 251 | −6 250 |
| Annen finansinntekt | - | - | 1 073 | 30 | 26 |
| Verdiendr. finansielle instrumenter, virkelig verdi | - | 3 022 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | - | 3 022 | 1 073 | 30 | 26 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 10 139 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | - | 10 139 | - |
| Netto finans | - | 3 022 | 1 073 | −10 109 | 26 |
| Resultat før skatt | −3 138 | −760 | −6 349 | −16 360 | −6 224 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | −3 138 | −760 | −6 349 | −16 360 | −6 224 |
| Årsresultat | −3 138 | −760 | −6 349 | −16 360 | −6 224 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −6 224 |
| Udekket tap | −3 138 | −760 | −6 349 | −16 360 | −6 224 |
| Sum overføringer og disponeringer | −3 138 | −760 | −6 349 | −16 360 | −6 224 |
| Sum driftsinntekter | - | - | - | - | 0 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 29 001 | 29 001 | 29 001 | 29 001 | 24 001 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 29 001 | 29 001 | 29 001 | 29 001 | 24 001 |
| Sum anleggsmidler | 29 001 | 29 001 | 29 001 | 29 001 | 24 001 |
| Andre fordringer | 7 035 | 104 652 | 104 652 | 104 652 | 104 652 |
| Sum fordringer | 7 035 | 104 652 | 104 652 | 104 652 | 104 652 |
| Andre finansielle instrumenter | 16 634 | 16 634 | 15 860 | 14 800 | 10 000 |
| Sum investeringer | 16 634 | 16 634 | 15 860 | 14 800 | 10 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 215 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 264 | 134 | 168 | 5 156 | 215 |
| Sum omløpsmidler | 26 933 | 121 420 | 120 680 | 124 608 | 114 868 |
| Sum eiendeler | 55 934 | 150 421 | 149 681 | 153 609 | 138 869 |
| Aksjekapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 1 216 393 |
| Annen egenkapital | −1 232 999 | −1 229 861 | −1 229 101 | −1 222 752 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 232 999 | −1 229 861 | −1 229 101 | −1 222 752 | −1 216 393 |
| Sum egenkapital | −1 032 999 | −1 029 861 | −1 029 101 | −1 022 752 | −1 016 393 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 064 361 | 1 161 361 | 1 161 361 | 1 161 361 | 1 155 261 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 064 361 | 1 161 361 | 1 161 361 | 1 161 361 | 1 155 261 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 064 361 | 1 161 361 | 1 161 361 | 1 161 361 | 1 155 261 |
| Annen kortsiktig gjeld | 24 571 | 18 921 | 17 421 | 15 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 24 571 | 18 921 | 17 421 | 15 000 | - |
| Sum gjeld | 1 088 932 | 1 180 282 | 1 178 782 | 1 176 361 | 1 155 261 |
| Sum egenkapital og gjeld | 55 933 | 150 421 | 149 681 | 153 609 | 138 869 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 200 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,10▼ | 6,42 | 6,93 | 8,31 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,05▲ | −1,15 | −1,15 | −1,15 | −1,14 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,0 %▼ | −0,5 % | −4,2 % | −4,3 % | −4,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −1 846,8 %▼ | −684,7 % | −687,5 % | −665,8 % | −731,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Knut Einar Steinland | 1960 |
| Styrets leder | Knut Einar Steinland | 1960 |
| Varamedlem | Jan Petter Steinland | 1964 |
| Regnskapsfører | TELTEC REGNSKAP AS970 980 911 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KNUT EINAR STEINLAND100,0 %f. 1960 · Drøbak · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Arkitekturbygg AS66,7 %995 640 201 · 2 000 ordinære aksjer
- Steinland Multiplan AS35,0 %914 963 672 · 70 ordinære aksjer
- AFV 23 AS25,5 %899 288 882 · 51 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.