- Org.nr.
- 920 678 653
- Telefon
- 92 88 02 15
- Adresse
- Løkketangen 10B, 1337 Sandvika
- Hovedeier
- Vallergaard Invest AS, 98,1 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Folkebadet AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 678 653
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 02.02.2018
- Registrert
- 04.04.2018
- Adresse
- Løkketangen 10B, 1337 Sandvika
- Telefon
- 92 88 02 15
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 150 000
- Ansatte
- 69
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Folkebadet Sandvika923 051 880 · BÆRUM68 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie og fremutleie av næringslokaler, herunder også oppussing av lokaler; fellestjenester for konsern herunder også generelle rådgivningstjenester innen planlegging, utvikling og finansiering; å eie aksjer og andre andeler i andre selskaper og innretninger; drift av restaurant, bar, konsert og kafè og alt som står i den forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 23 881 138 | - | - | 2 700 000 | 3 118 849 |
| Sum driftsinntekter | 23 881 138 | −80 000 | - | 2 700 000 | 3 118 849 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 2 076 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 2 369 523 | - |
| Varekostnad | 8 722 423 | - | - | - | 9 096 |
| Lønnskostnad Il, | 9 515 525 | - | - | - | 12 361 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 2 366 966 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 3 014 679 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 7 321 947 | - | 129 964 | 1 473 016 | 1 362 621 |
| Sum driftskostnader | 28 574 573 | 131 096 | 129 964 | 3 844 616 | 3 751 044 |
| Driftsresultat | −4 693 436 | −211 096 | −129 964 | −1 144 616 | −632 195 |
| Annen renteinntekt | 478 | - | 5 | 1 | 5 456 |
| Annen finansinntekt | 2 092 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 570 | 3 | 5 | 1 | 5 456 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | 995 600 | 732 445 |
| Annen rentekostnad | 525 843 | - | - | 33 005 | 30 892 |
| Annen finanskostnad | 31 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 525 874 | 0 | - | 1 028 605 | 763 337 |
| Netto finans | −523 304 | 3 | 5 | −1 028 604 | −757 881 |
| Resultat før skatt | - | −211 093 | −129 959 | −2 173 220 | −1 390 076 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −129 959 | −2 173 220 | −1 390 076 |
| Resultat før skattekostnad | −5 216 740 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −5 216 740 | 1 064 907 | −129 959 | −2 173 220 | −1 390 076 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −129 959 | −2 173 220 | - |
| Totalresultat | - | - | −129 959 | −2 173 220 | - |
| Konsernbidrag | 0 | - | - | - | - |
| Udekket tap | −5 216 740 | - | −129 959 | −2 173 220 | −1 390 076 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −129 959 | −2 173 220 | −1 390 076 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 11 279 577 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 687 995 | - | - | - | 20 096 743 |
| Sum varige driftsmidler | 11 967 572 | - | - | - | 20 096 743 |
| Investering i datterselskap | 61 | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 358 220 | - | 18 500 590 | 18 500 590 | 2 082 175 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 215 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 100 000 | - | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 13 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 471 281 | - | 18 530 590 | 18 530 590 | 2 327 175 |
| Sum anleggsmidler | 15 438 853 | 18 530 590 | 18 530 590 | 18 530 590 | 22 423 918 |
| Varer | 295 303 | - | - | - | - |
| Kundefordringer | 558 360 | - | 500 000 | 500 000 | 1 812 500 |
| Andre kortsiktige fordringer | 822 315 | - | 133 449 | 115 088 | - |
| Konsernfordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 380 675 | - | 633 449 | 615 088 | 1 924 422 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 19 974 | 73 340 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 305 742 | - | - | - | 22 145 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 305 742 | - | 19 974 | 73 340 | 22 145 |
| Sum omløpsmidler | 1 981 720 | 6 227 826 | 653 423 | 688 428 | 1 946 567 |
| Sum eiendeler | 17 420 573 | 24 758 416 | 19 184 013 | 19 219 018 | 24 370 485 |
| Aksjekapital | 150 000 | - | 150 000 | 150 000 | - |
| Overkurs | 26 245 780 | - | 26 245 780 | 26 245 780 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 26 390 210 | 26 395 780 | 26 395 780 | 26 395 780 | 30 000 |
| Udekket tap | 22 466 759 | - | 7 306 721 | 7 176 762 | 3 428 972 |
| Sum opptjent egenkapital | −22 466 759 | −1 717 815 | −7 306 721 | −7 176 762 | −3 428 972 |
| Sum egenkapital | 3 923 451 | 24 677 965 | 19 089 059 | 19 219 018 | −3 398 972 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 2 745 180 |
| Ansvarlig lånekapital | - | - | - | - | 23 890 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 27 080 180 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 5 992 599 | - | - | - | 445 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 992 599 | - | - | - | 27 080 180 |
| Leverandørgjeld | 1 326 924 | - | 94 954 | - | 508 799 |
| Skyldige offentlige avgifter | 2 586 684 | - | - | - | 179 638 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 627 291 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 963 625 | - | - | - | 840 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 504 523 | 80 450 | 94 954 | - | 689 277 |
| Sum gjeld | 13 497 123 | 80 450 | 94 954 | 0 | 27 769 457 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 420 573 | - | 19 184 013 | 19 219 018 | 24 370 485 |
| å kr 100,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,26▼ | 77,41 | 6,88 | - | 2,82 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,44▲ | 0,00 | 0,00 | 0,00 | −8,17 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −22,2 %▼ | −1,0 % | −0,7 % | −5,3 % | −2,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −19,7 %▼ | 263,9 % | - | −42,4 % | −20,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −21,8 %▲ | −1 331,1 % | - | −80,5 % | −44,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 22,5 %▼ | 99,7 % | 99,5 % | 100,0 % | −13,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 346 103
- Resultat per ansatt, kroner
- −68 021
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ole Waters-Lauvsnes | 1991 |
| Styrets leder | Haakon Hagemann Blystad | 1971 |
| Styremedlem | Martin Haug Schilde | 1975 |
| Styremedlem | Gard Lauvsnes | 1959 |
| Revisor | LEO REVISJON DA983 846 459 | - |
| Regnskapsfører | ZPECTER ØKONOMI AS911 811 340 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Vallergaard Invest AS98,1 %Gjettum · 1 471 ordinære aksjer
- Ungdomsschilden AS1,93 %Oslo · 29 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Vallergaard Invest AS
- Toothfairy Servering AS100,0 %
- Folkebadet AS98,1 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 922 359 180 · 60 ordinære aksjer
- ASKER MATBAR AS10,0 %934 260 678 · 100 ordinære aksjer
- SANDVIKA BY AS0,95 %911 595 869 · 5 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.