- Org.nr.
- 918 279 970
- Telefon
- 905 00 341
- Adresse
- Nes terrasse 51, 1394 Nesbru
- Hovedeier
- JRC Invest AS, 55,7 %
- Bransje
- Fondsforvaltningsvirksomhet
Driftsresultat862 81626,3 % margin
Årsresultat−278 684−8,5 % margin
Egenkapital5 052 34037,0 % av eiendelene
FONS HOLDING AS er et aksjeselskap innen fondsforvaltningsvirksomhet, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 279 970
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 21.11.2016
- Registrert
- 20.12.2016
- Adresse
- Nes terrasse 51, 1394 Nesbru
- Telefon
- 905 00 341
- Kommune
- Asker
- Aksjekapital
- 1 139 126
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- FONS HOLDING AS918 348 867 · ASKER · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Forretningsutvikling, porteføljeforvaltning og kommersialisering av utviklet teknologi samt medvirke i andre selskaper innen samme, samt alt som hører til dette.
Tidligere navn
- NGC AS20.12.2016 til 16.08.2018
- RE:NOW AS16.08.2018 til 09.12.2019
- Re:capital AS09.12.2019 til 17.01.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 284 852 | 2 045 637 | 619 000 | 199 504 | - |
| Sum driftsinntekter | 3 284 852 | 2 045 637 | 619 000 | 199 504 | 392 361 |
| Varekostnad | 245 000 | - | 119 000 | 60 000 | 63 493 |
| Lønnskostnad | 1 231 521 | 1 459 629 | 1 327 649 | 552 324 | 2 464 595 |
| Annen driftskostnad | 945 515 | 1 160 128 | 346 623 | 430 026 | 718 355 |
| Sum driftskostnader | 2 422 036 | 2 619 756 | 1 793 272 | 1 042 350 | 3 246 443 |
| Driftsresultat | 862 816 | −574 119 | −1 174 272 | −842 846 | −2 854 082 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 481 940 | 407 316 | 196 951 | 84 377 | - |
| Annen renteinntekt | 3 101 | 4 557 | 124 | - | - |
| Annen finansinntekt | 534 553 | 2 294 543 | - | 475 079 | 7 534 777 |
| Sum finansinntekter | 1 019 595 | 2 706 416 | 197 075 | 559 456 | 7 534 777 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 300 666 | 369 613 | 378 309 | 223 645 | 268 807 |
| Annen rentekostnad | 115 944 | 216 336 | 55 964 | 8 | 1 142 916 |
| Annen finanskostnad | 1 744 485 | 2 220 102 | - | 2 562 653 | 2 227 853 |
| Sum finanskostnader | 2 161 095 | 2 806 051 | 434 273 | 2 786 306 | 3 639 576 |
| Netto finans | −1 141 500 | −99 635 | −237 198 | −2 226 850 | 3 895 201 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 411 470 | −3 069 696 | 1 041 119 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 411 470 | −3 069 696 | 1 041 119 |
| Resultat før skattekostnad | −278 684 | −673 754 | - | - | - |
| Årsresultat | −278 684 | −673 754 | −1 411 470 | −3 069 696 | 1 041 119 |
| Avsatt til dekning av tidligere udekket tap | - | - | - | - | 5 003 951 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −278 684 | −673 754 | −1 411 470 | −3 069 696 | - |
| Totalresultat | −278 684 | −673 754 | −1 411 470 | −3 069 696 | - |
| Overkurs | - | - | - | −987 168 | −3 962 832 |
| Udekket tap | −278 684 | −673 754 | −1 411 470 | −2 082 528 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −278 684 | −673 754 | −1 411 470 | −3 069 696 | 1 041 119 |
| Salgsinntekter | - | - | - | - | 375 390 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 16 971 |
| Investering i datterselskap | 41 471 | 72 370 | 68 769 | 68 769 | 75 570 |
| Lån til foretak i samme konsern | 9 957 779 | - | 4 523 449 | 2 847 665 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 853 950 | 10 030 149 | 4 592 218 | 2 916 434 | 75 570 |
| Sum anleggsmidler | 12 853 950 | 10 030 149 | 4 592 218 | 2 916 434 | 75 570 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 9 441 | 92 773 | 22 946 | - |
| Kundefordringer | 113 250 | - | 773 750 | - | 52 530 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 34 483 |
| Sum fordringer | 113 250 | 9 441 | 866 523 | 22 946 | 87 013 |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | - | - | - | - | 40 072 857 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | - | - | 13 415 |
| Sum investeringer | - | - | - | - | 40 086 272 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 698 695 | 1 700 756 | 1 252 302 | 208 746 | 906 999 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 698 695 | 1 700 756 | 1 252 302 | 208 746 | 906 999 |
| Sum omløpsmidler | 811 945 | 1 710 196 | 2 118 825 | 231 692 | 41 080 284 |
| Sum eiendeler | 13 665 895 | 11 740 346 | 6 711 044 | 3 148 126 | 41 155 854 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 0 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 0 |
| Aksjekapital | 1 139 126 | 1 050 000 | 1 050 000 | 1 050 000 | 1 050 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | 8 453 900 | −13 070 | −13 070 | −13 070 |
| Overkurs | 8 364 774 | - | - | - | 987 168 |
| Sum innskutt egenkapital | 9 503 900 | - | 1 036 930 | 1 036 930 | 2 024 098 |
| Udekket tap | 4 451 560 | 4 172 876 | 3 493 999 | 2 082 529 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −4 451 560 | - | −3 493 999 | −2 082 529 | - |
| Sum egenkapital | 5 052 340 | 5 331 024 | −2 457 069 | −1 045 599 | 2 024 098 |
| Konvertible lån | - | - | 7 000 000 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 7 791 714 | 5 718 778 | 1 900 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 791 714 | - | 7 001 900 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 7 791 714 | 5 718 778 | 7 001 900 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 309 858 | 130 063 | 301 768 | 2 799 | 79 407 |
| Skyldig offentlige avgifter | 122 349 | - | 193 732 | - | 195 116 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 1 533 792 | 4 048 617 | 11 293 110 |
| Annen kortsiktig gjeld | 389 635 | 333 834 | 136 920 | 54 768 | 27 564 124 |
| Sum kortsiktig gjeld | 821 841 | - | 2 166 212 | 4 193 724 | 39 131 757 |
| Sum gjeld | 8 613 556 | 6 409 322 | 9 168 112 | 4 193 724 | 39 131 757 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 665 895 | - | 6 711 043 | - | 41 155 855 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,99▼ | 2,31 | 0,98 | 0,06 | 1,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,70▲ | 1,20 | −3,73 | −4,01 | 19,33 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,8 %▼ | 23,1 % | −19,8 % | −1,3 % | 11,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 26,3 %▲ | −28,1 % | −189,7 % | −422,5 % | −727,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −8,5 %▲ | −32,9 % | −228,0 % | −1 538,7 % | 265,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 37,0 %▼ | 45,4 % | −36,6 % | −33,2 % | 4,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
FONS HOLDING AS26,3 %
3,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
STOREBRAND ASSET MANAGEMENT AS21,3 % 3 279,0 mill.283 ansatte 2025
ODIN FORVALTNING AS22,7 % 1 433,7 mill.50 ansatte 2025
FONS HOLDING AS26,3 % 3,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
DNB ASSET MANAGEMENT AS51,4 % 3 180,5 mill.149 ansatte 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 66.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | John Arild Raaen | 1965 |
| Styrets leder | John Arild Raaen | 1965 |
| Styremedlem | Pål Selboe Valseth | 1970 |
| Styremedlem | Bjørn Skjævestad | 1969 |
| Styremedlem | Magne Andre Hovden | 1968 |
| Revisor | CROWE PARTNER REVISJON AS922 829 845 | - |
| Regnskapsfører | ACS FINANS AS987 840 846 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JRC Invest AS55,7 %Nesbru · 634 242 ordinære aksjer
- Altavida AS20,4 %Hvalstad · 232 367 ordinære aksjer
- Valinor AS20,4 %Stavanger · 231 989 ordinære aksjer
- Hejuma Invest AS2,63 %Oslo · 30 000 ordinære aksjer
- Lundahl Consulting AB0,46 %17760, Jrflla · 5 264 ordinære aksjer
- JIMMY R. OLSSON AB0,46 %10631, Stockholm · 5 264 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- JRC Invest AS
- FONEX IF1 AS100,0 %
- FONS HOLDING AS55,7 %
- Affluens Technologies AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Affluens Technologies AS100,0 %926 666 924 · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.