- Org.nr.
- 922 382 980
- Adresse
- Mælagata sør 58, 3716 Skien
- Hovedeier
- MAYA HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat809 8832,9 % margin
EBITDA860 650før av- og nedskrivninger
Årsresultat516 7261,8 % margin
Egenkapital1 632 38017,8 % av eiendelene
Forces AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 382 980
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 10.02.2019
- Registrert
- 18.03.2019
- Adresse
- Mælagata sør 58, 3716 Skien
- Postadresse
- Grenseveien 67
- Kommune
- Skien
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 64
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Forces AS933 543 641 · SKIEN54 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Byggetjenester, lederskap, HR, rådgivning. Investering i verdipapirer og eiendommer. Drive med utleie av fast eiendom samt hva dermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Tidligere navn
- MENTOR GROUP AS18.03.2019 til 17.07.2019
- PRO BAD AS17.07.2019 til 28.07.2020
- Presence AS28.07.2020 til 10.06.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 28 070 959 | 5 886 948 | 0 | - | - |
| Annen driftsinntekt (0) | - | - | 35 145 | - | - |
| Annen driftsinntekt | 8 713 | - | - | 854 | - |
| Sum driftsinntekter | 28 079 672 | 5 886 948 | 35 145 | 854 | 0 |
| Varekostnad | 6 761 829 | 711 188 | 0 | - | - |
| Lønnskostnad Il, | 13 791 947 | 3 115 843 | 0 | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 50 767 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 6 665 246 | 429 729 | 56 286 | 37 250 | 14 939 |
| Sum driftskostnader | 27 269 789 | 4 256 760 | 56 286 | 37 250 | 14 939 |
| Driftsresultat | 809 883 | 1 630 188 | −21 141 | −36 397 | −14 939 |
| Annen renteinntekt | 126 266 | 2 491 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 671 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 126 937 | 2 491 | 0 | - | - |
| Annen rentekostnad | 215 358 | 8 121 | 3 460 | 100 273 | 159 |
| Annen finanskostnad | 16 971 | 47 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 232 329 | 8 168 | 3 460 | 100 273 | 159 |
| Netto finans | −105 392 | −5 677 | −3 460 | −100 273 | −159 |
| Resultat før skatt | - | - | - | −136 670 | −15 098 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −136 670 | −15 098 |
| Resultat før skattekostnad | 704 491 | 1 624 511 | −24 601 | - | - |
| Skattekostnad | 187 766 | 325 733 | 0 | - | - |
| Årsresultat | 516 726 | 1 298 778 | −24 601 | −136 670 | −15 098 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −136 670 | −15 098 |
| Udekket tap | 0 | 205 054 | −24 601 | −136 670 | −15 098 |
| Annen egenkapital | 516 726 | 1 093 724 | 0 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | 1 298 778 | −24 601 | −136 670 | −15 098 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 376 233 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 376 233 | 0 | 0 | 1 764 855 | 1 659 855 |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 299 749 | 1 882 835 | 0 | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 117 042 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 416 791 | 1 882 835 | 0 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 3 793 025 | 1 882 835 | 0 | 1 764 855 | 1 659 855 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 3 714 | 70 |
| Kundefordringer | 3 961 338 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 50 326 | 16 241 | 0 | - | - |
| Sum fordringer | - | 16 241 | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 381 801 | 590 721 | 0 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 381 801 | 590 721 | - | 3 714 | 70 |
| Sum omløpsmidler | 5 393 465 | 606 962 | - | 3 714 | 70 |
| Sum eiendeler | 9 186 490 | 2 489 797 | 0 | 1 768 570 | 1 659 925 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | 1 764 855 | 1 659 855 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −8 070 | −8 070 | −8 070 | −8 070 | −8 070 |
| Sum innskutt egenkapital | 21 930 | 21 930 | 21 930 | 21 930 | 21 930 |
| Annen egenkapital | 1 610 450 | 1 093 724 | 0 | - | - |
| Udekket tap | 0 | 0 | 205 054 | 180 453 | 43 783 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 610 450 | 1 093 724 | −205 054 | −180 453 | −43 783 |
| Sum egenkapital | 1 632 380 | 1 115 654 | −183 124 | −158 523 | −21 853 |
| Utsatt skatt | 8 922 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 8 922 | 0 | - | - | - |
| Obligasjonslån | 2 008 901 | - | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 79 679 | 168 595 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 008 901 | 79 679 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 79 679 | - | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 428 579 | 7 993 | 14 529 | 415 501 | 8 933 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 1 034 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 1 511 592 | 1 366 457 |
| Betalbar skatt | 178 844 | 325 733 | 0 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 417 747 | 201 251 | 0 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 511 117 | 759 486 | - | - | 305 354 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 536 287 | 1 294 463 | 14 529 | 1 927 093 | 1 681 778 |
| Sum gjeld | 7 554 110 | 1 374 143 | 183 124 | 1 927 093 | 1 681 778 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 186 490 | 2 489 797 | - | 1 768 570 | 1 659 925 |
| Selskapskapital | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,97▲ | 0,47 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,63▲ | 1,23 | −1,00 | −12,16 | −76,96 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 16,0 %▼ | 131,1 % | −2,4 % | −2,1 % | −1,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,9 %▼ | 27,7 % | −60,2 % | −4 261,9 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,8 %▼ | 22,1 % | −70,0 % | −16 003,5 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,8 %▼ | 44,8 % | - | −9,0 % | −1,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 438 745
- Resultat per ansatt, kroner
- 12 654
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Forces AS2,9 %
28,1 mill. 64 ansatte 2025
0 %246
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Forces AS2,9 % 28,1 mill.64 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kamil Majkowski | 1987 |
| Regnskapsfører | MTA GROUP AS919 017 805 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MAYA HOLDING AS100,0 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MAYA HOLDING AS
- PRO MALER ENTREPRENØR AS100,0 %
- Forces DC AS100,0 %
- CONNECT HUB AS100,0 %
- Forces AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.