- Org.nr.
- 980 190 404
- Adresse
- Sørkedalsveien 307, 0754 Oslo
- Bransje
- Annen undervisning ellers
Driftsresultat1 381 33344,9 % margin
Årsresultat3 610 049
Egenkapital2 197 65318,1 % av eiendelene
Forflytningsteknikk AS er et aksjeselskap innen annen undervisning ellers, stiftet 1998.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 980 190 404
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.09.2026
- Stiftet
- 15.09.1998
- Registrert
- 13.10.1998
- Adresse
- Sørkedalsveien 307, 0754 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Forflytningsteknikk AS980 773 566 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av varer, kurs, foredrag, informasjon og rådgivning forbundet med forflytningsteknikk, og hva som hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper, samt investeringer i verdipapirer- og fond.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 069 645 | 3 266 623 | 3 533 101 | 3 152 678 | - |
| Annen driftsinntekt | 3 604 | 15 080 | 27 447 | 12 130 | - |
| Sum driftsinntekter | 3 073 249 | 3 281 703 | 3 560 548 | 3 164 807 | 2 365 911 |
| Varekostnad | 804 237 | 1 326 301 | 1 076 209 | 745 268 | 526 472 |
| Lønnskostnad | 519 791 | 524 081 | 504 819 | 554 618 | 457 903 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler (0) | - | - | - | 3 069 | 3 069 |
| Annen driftskostnad | 367 889 | 439 748 | 390 235 | 290 496 | 247 465 |
| Sum driftskostnader | 1 691 916 | 2 290 129 | 1 971 263 | 1 593 452 | 1 234 909 |
| Driftsresultat | 1 381 333 | 991 573 | 1 589 285 | 1 571 356 | 1 131 002 |
| Annen renteinntekt | 597 864 | 15 932 | 15 775 | 7 406 | - |
| Annen finansinntekt | 2 066 559 | 253 472 | 237 | 203 730 | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | −571 288 | 0 | - |
| Sum finansinntekter | 2 664 424 | 269 404 | −555 276 | 211 136 | 1 179 361 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | 0 | 622 035 | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | 281 000 | - | - |
| Annen rentekostnad | 0 | 85 | 1 146 | 272 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 35 | 9 118 | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | 7 258 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 7 343 | 282 181 | 631 425 | 69 |
| Netto finans | 2 664 424 | 262 061 | −837 457 | −420 289 | 1 179 292 |
| Resultat før skatt | 4 045 757 | 1 253 635 | 751 829 | 1 151 066 | 2 310 294 |
| Skattekostnad | 435 708 | 223 995 | 353 159 | 349 505 | 254 064 |
| Årsresultat | 3 610 049 | 1 029 640 | 398 670 | 801 561 | 2 056 230 |
| Ordinært utbytte | 9 250 000 | 0 | 0 | 700 000 | - |
| Annen egenkapital | −5 639 951 | 1 029 640 | 398 670 | 101 561 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 398 670 | 801 561 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 55 000 | 55 000 | 55 000 | 55 000 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 13 767 | 13 767 | 13 767 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 68 767 | 68 767 | 68 767 | 55 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 68 767 | 68 767 | 68 767 | 55 000 | 5 862 392 |
| Varer | 93 913 | 69 290 | 100 231 | 248 000 | - |
| Sum varer | - | - | 100 231 | 248 000 | - |
| Kundefordringer | 153 424 | 249 494 | 454 645 | 238 558 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 443 | 1 324 | 901 | 0 | - |
| Sum fordringer | 154 867 | 250 818 | 455 545 | 238 558 | - |
| Andre finansielle instrumenter | 1 720 000 | 7 450 000 | 5 747 484 | 5 785 288 | - |
| Sum investeringer | 1 720 000 | 7 450 000 | 5 747 484 | 5 785 288 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 082 415 | 437 861 | 1 030 899 | 1 375 826 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 082 415 | 437 861 | 1 030 899 | 1 375 826 | - |
| Sum omløpsmidler | 12 051 195 | 8 207 969 | 7 334 160 | 7 647 672 | 903 899 |
| Sum eiendeler | 12 119 962 | 8 276 736 | 7 402 926 | 7 702 672 | 6 766 291 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 2 097 653 | 7 737 604 | 6 707 965 | 6 309 295 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 097 653 | 7 737 604 | 6 707 965 | 6 309 295 | 6 207 734 |
| Sum egenkapital | 2 197 653 | 7 837 604 | 6 807 965 | 6 409 295 | 6 307 734 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 32 888 | 21 095 | 12 388 | 28 391 | - |
| Betalbar skatt | 435 708 | 223 995 | 353 158 | 349 505 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 120 354 | 119 567 | 151 622 | 142 311 | - |
| Utbytte | 9 250 000 | 0 | 0 | 700 000 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | - | 2 337 | 2 337 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 83 358 | 69 793 | 75 457 | 70 832 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 922 309 | 439 131 | 594 962 | 1 293 377 | 458 558 |
| Sum gjeld | 9 922 309 | 439 131 | 594 962 | 1 293 377 | 458 558 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 119 962 | 8 276 736 | 7 402 926 | 7 702 672 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,21▼ | 18,69 | 12,33 | 5,91 | 1,97 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,51▲ | 0,06 | 0,09 | 0,20 | 0,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 39,7 %▲ | 16,1 % | 13,7 % | 24,6 % | 34,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 44,9 %▲ | 30,2 % | 44,6 % | 49,7 % | 47,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 117,5 %▲ | 31,4 % | 11,2 % | 25,3 % | 86,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 18,1 %▼ | 94,7 % | 92,0 % | 83,2 % | 93,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Forflytningsteknikk AS44,9 %
3,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
Maersk Training AS10,7 % 174,2 mill.190 ansatte 2025
Trainor Elsikkerhet AS22,7 % 187,2 mill.85 ansatte 2025
Calian Europe AS25,4 % 195,6 mill.16 ansatte 2025
Forflytningsteknikk AS44,9 % 3,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.597.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Per Halvor Lunde | 1952 |
| Styrets leder | Anne Kari Ulberg | 1952 |
| Styremedlem | Per Halvor Lunde | 1952 |
| Varamedlem | Anders Ulberg Law | 1984 |
| Regnskapsfører | EXACTA AS963 740 085 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANNE KARI ULBERG20,0 %f. 1952 · Oslo · 20 A-aksjer
- NINA CATHRINE ULBERG LUNDE20,0 %f. 1987 · Nordkjosbotn · 20 B-aksjer
- ANDERS ULBERG LAW20,0 %f. 1984 · Oslo · 20 B-aksjer
- PER HALVOR LUNDE20,0 %f. 1952 · Oslo · 20 A-aksjer
- THOMAS LUNDE20,0 %f. 1980 · Moss · 20 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Movemaster AS50,0 %992 572 787 · 50 ordinære aksjer
- 992 201 681 · 20 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.