- Org.nr.
- 927 866 099
- Adresse
- Vedafjellveien 2, 4336 Sandnes
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat95 875
Årsresultat95 875
Egenkapital−18 427−52,4 % av eiendelene
Formulashop AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 866 099
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.09.2026
- Stiftet
- 12.09.2021
- Registrert
- 04.10.2021
- Adresse
- Vedafjellveien 2, 4336 Sandnes
- Kommune
- Sandnes
- Aksjekapital
- 275 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Formulashop AS927 896 214 · SANDNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av racingklær og merchandise
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 36 593 | - | - | 1 264 173 | 0 |
| Sum driftsinntekter | 36 593 | 392 994 | 1 560 824 | 1 264 173 | 0 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | - | - | 0 |
| Endring i beholdning av egentilvirkede anleggsmidler | - | - | - | - | 0 |
| Varekostnad | −100 189 | - | - | 971 476 | 0 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 2 983 | - |
| Lønnskostnad | 4 564 | - | - | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 36 343 | - | - | 225 736 | 14 657 |
| Sum driftskostnader | −59 282 | 508 074 | 1 826 818 | 1 200 195 | 14 657 |
| Driftsresultat | 95 875 | −115 080 | −265 994 | 63 978 | −14 657 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 2 299 | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 28 | 3 551 | 2 299 | 0 |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | 670 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 11 645 | 3 |
| Sum finanskostnader | 0 | 4 551 | 30 023 | 12 315 | 3 |
| Netto finans | 0 | −4 523 | −26 472 | −10 016 | −3 |
| Resultat før skatt | - | −119 603 | −292 466 | 53 962 | −14 660 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 10 959 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 43 003 | −14 660 |
| Resultat før skattekostnad | 95 875 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 95 875 | −119 603 | −292 466 | 43 003 | −14 660 |
| Udekket tap | 95 875 | - | - | 14 660 | −14 660 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | 28 341 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 95 875 | - | - | 43 001 | −14 660 |
| Varer | 27 411 | - | - | 120 407 | - |
| Sum varer | 27 411 | - | - | 120 407 | - |
| Kundefordringer | 4 455 | - | - | 14 498 | - |
| Andre fordringer | - | - | - | −4 246 | - |
| Sum fordringer | 4 455 | - | - | 10 252 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 306 | - | - | 290 132 | 303 516 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 306 | - | - | 290 132 | 303 516 |
| Sum omløpsmidler | 35 172 | 78 742 | 480 390 | 420 791 | 303 516 |
| Sum eiendeler | 35 172 | 78 742 | 495 384 | 444 774 | 303 516 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | 23 983 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 23 983 | - |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 14 994 | 23 983 | 0 |
| Selskapskapital | 275 000 | - | - | 275 000 | 275 000 |
| Annen innskutt egenkapital Stiftelse | - | - | - | - | −5 570 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | 22 766 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 269 430 | 269 430 | 269 430 | 297 766 | 269 430 |
| Udekket tap | 287 857 | - | - | - | 14 660 |
| Sum opptjent egenkapital | −287 857 | −383 732 | −264 130 | - | −14 660 |
| Sum egenkapital | −18 427 | −114 302 | 5 300 | 297 766 | 254 770 |
| Konvertible lån | - | - | - | 50 000 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 50 000 | - | - | - | 50 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 50 000 | - | - | 50 000 | 50 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Leverandørgjeld | 2 942 | - | - | 40 872 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 657 | - | - | 50 072 | −1 687 |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | - | - | 6 064 | 434 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 599 | 143 044 | 440 084 | 97 008 | −1 253 |
| Sum gjeld | 53 599 | 193 044 | 490 084 | 147 008 | 48 747 |
| Sum egenkapital og gjeld | 35 172 | - | - | 444 774 | 303 517 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 9,77▲ | 0,55 | 1,09 | 4,34 | −242,23 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,91▼ | −1,69 | 92,47 | 0,49 | 0,19 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 168,3 %▲ | −40,1 % | −55,8 % | 17,7 % | −4,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 262,0 %▲ | −29,3 % | −17,0 % | 5,1 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 262,0 %▲ | −30,4 % | −18,7 % | 3,4 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −52,4 %▲ | −145,2 % | 1,1 % | 66,9 % | 83,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Aron Broek | 1996 |
| Styrets leder | Aron Broek | 1996 |
| Styremedlem | Mario Broek | 1998 |
| Styremedlem | Stig Bergene | 1998 |
| Styremedlem | Olav Jakobsen Torvund | 1998 |
| Styremedlem | Ralph Lawrence Gallardo Doverte | 1994 |
| Styremedlem | Elise Tjetland | 1985 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BROEK INVEST AS20,0 %Sandnes · 55 000 ordinære aksjer
- Rallen AS18,2 %Sola · 50 000 ordinære aksjer
- RALPH LAWRENCE GALLARDO DOVERTE14,5 %f. 1994 · Ålgård · 40 000 ordinære aksjer
- Farfars Holding AS12,7 %Sandnes · 35 000 ordinære aksjer
- VILMA DOVERTE BJØRNSTØL7,27 %f. 1973 · Lyngdal · 20 000 ordinære aksjer
- OLAV JAKOBSEN TORVUND7,27 %f. 1998 · Bryne · 20 000 ordinære aksjer
- Kristin Hagland7,27 %f. 1974 · Sandnes · 20 000 ordinære aksjer
- STIG BERGENE5,45 %f. 1998 · Bryne · 15 000 ordinære aksjer
- GERARDUS PETRUS BROEK3,64 %f. 1967 · Sandnes · 10 000 ordinære aksjer
- MARIO BROEK1,82 %f. 1998 · Sandnes · 5 000 ordinære aksjer
- + 1 andre1,82 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.