- Org.nr.
- 917 774 420
- Adresse
- Sørliveien 4B, 1482 Nittedal
Driftsresultat−9 570ikke oppgitt
Årsresultat139 430ikke oppgitt
Egenkapital2 718 59675,1 % av eiendelene
Fountainblue AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 774 420
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 08.09.2016
- Registrert
- 23.09.2016
- Adresse
- Sørliveien 4B, 1482 Nittedal
- Kommune
- Nittedal
- Aksjekapital
- 1 230 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i aksjer samt yte aksjonærlån til selskaper innenfor hudpleie og skjønnhetsprodukter, her under delta i andre foretak som driver tilsvarende virksomhet. Kjøp, salg og utleie av fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 37 000 | 0 | 0 |
| Lønnskostnad | - | - | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 9 570 | 39 278 | 23 176 | 16 714 | 17 501 |
| Sum driftskostnader | 9 570 | 39 278 | 23 176 | 16 714 | 17 501 |
| Driftsresultat | −9 570 | −39 278 | 13 824 | −16 714 | −17 501 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 0 | 438 342 | 100 001 | 0 | - |
| Annen renteinntekt | 202 | 210 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 141 138 | 19 357 | 256 543 | - | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 44 689 | 674 812 | 31 485 | 0 | - |
| Sum finansinntekter | 186 029 | 1 132 721 | 388 028 | 0 | 1 473 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | 1 662 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 37 029 | 29 317 | 76 644 | - | - |
| Sum finanskostnader | 37 029 | 30 979 | −76 644 | 0 | - |
| Netto finans | 149 000 | 1 101 742 | 311 383 | 0 | 1 473 |
| Resultat før skatt | 139 430 | 1 062 464 | 325 207 | −16 714 | −16 028 |
| Skattekostnad | - | - | 0 | 0 | - |
| Årsresultat | 139 430 | 1 062 464 | 325 207 | −16 714 | −16 028 |
| Udekket tap | - | - | 38 504 | −16 714 | - |
| Annen egenkapital | - | - | 286 703 | 0 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 139 430 | 1 062 464 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | 139 430 | 1 062 464 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 139 430 | 1 062 464 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 139 430 | 1 062 464 | 325 207 | −16 714 | - |
| Salgsinntekt | - | - | 37 000 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 385 338 | 385 338 | 385 338 | 385 338 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 385 338 | 385 338 | 385 338 | 385 338 | - |
| Sum anleggsmidler | 385 338 | 385 338 | 385 338 | 385 338 | 871 149 |
| Sum varer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 3 188 991 | 3 041 701 | 1 791 670 | 0 | - |
| Sum investeringer | 3 188 991 | 3 041 701 | 1 791 670 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 21 819 | 807 006 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 44 504 | 21 294 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 44 504 | 21 294 | 21 819 | 807 006 | - |
| Sum omløpsmidler | 3 233 495 | 3 062 995 | 1 813 488 | 807 006 | 337 060 |
| Sum eiendeler | 3 618 833 | 3 448 333 | 2 198 826 | 1 192 344 | 1 208 209 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 1 230 000 | 1 230 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 230 000 | 1 230 000 | 1 230 000 | 1 230 000 | 1 230 000 |
| Annen egenkapital | 1 488 596 | 1 349 167 | 286 703 | 0 | - |
| Udekket tap | - | - | 0 | 38 504 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 488 596 | 1 349 167 | 286 703 | −38 504 | −21 791 |
| Sum egenkapital | 2 718 596 | 2 579 167 | 1 516 703 | 1 191 496 | 1 208 209 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 888 900 | 858 000 | 678 000 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 888 900 | 858 000 | 678 000 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 888 900 | 858 000 | 678 000 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 0 | 3 499 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 11 337 | 7 667 | 4 124 | 848 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 337 | 11 166 | 4 124 | 848 | - |
| Sum gjeld | 900 237 | 869 166 | 682 124 | 848 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 618 833 | 3 448 333 | 2 198 826 | 1 192 344 | - |
| Aksjekapital | - | - | 1 230 000 | 1 230 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 285,22▲ | 274,31 | 439,74 | 951,66 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,33▼ | 0,34 | 0,45 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,0 %▼ | 38,7 % | 23,7 % | −1,4 % | −1,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | 37,4 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | 878,9 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 75,1 %▲ | 74,8 % | 69,0 % | 99,9 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stian Løvseth | 1974 |
| Styremedlem | Kristina Anna Sofia Schagerström | 1980 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KRISTINA ANNA SOFIA SCHAGERSTRÖM50,0 %f. 1980 · Nittedal · 6 150 ordinære aksjer
- STIAN LØVSETH50,0 %f. 1974 · Nittedal · 6 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- YOUR SKIN AS50,0 %999 523 560 · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.