- Org.nr.
- 922 740 313
- Adresse
- Torvmyrveien 26, 4070 Randaberg
Driftsresultat−10 693ikke oppgitt
Årsresultat17 005ikke oppgitt
Egenkapital14 34622,8 % av eiendelene
Fraberg Holding AS er et aksjeselskap innen kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 740 313
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 29.04.2019
- Registrert
- 28.05.2019
- Adresse
- Torvmyrveien 26, 4070 Randaberg
- Kommune
- Randaberg
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Drive rådgivningsvirksomhet og investere i andre selskaper, herunder eie aksjer og andre finansielle instrumenter, drive handel med finansielle instrumenter og annen beslektet virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | - | - | - | 5 471 | 3 662 |
| Sum driftskostnader | 10 693 | 6 785 | 11 329 | 5 471 | 3 662 |
| Driftsresultat | −10 693 | −6 785 | −11 329 | −5 471 | −3 662 |
| Resultat før skatt | 17 005 | −2 076 | −11 329 | −5 471 | −3 662 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −5 471 | −3 662 |
| Årsresultat | 17 005 | −2 076 | −11 329 | −5 471 | −3 662 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −5 471 | −3 662 |
| Totalresultat | - | - | - | −5 471 | −3 662 |
| Udekket tap | - | - | - | −5 471 | −3 662 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −5 471 | −3 662 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Sum finansinntekter | 28 157 | 4 709 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 458 | - | - | - | - |
| Netto finans | 27 699 | 4 709 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 30 018 | 30 018 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 30 018 | 30 018 |
| Sum omløpsmidler | 62 884 | 34 727 | 30 018 | 30 018 | 30 018 |
| Sum eiendeler | 62 884 | 34 727 | 30 018 | 30 018 | 30 018 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | - | 19 255 | 13 784 |
| Sum opptjent egenkapital | −15 654 | −32 660 | −30 583 | −19 255 | −13 784 |
| Sum egenkapital | 14 346 | −2 660 | −583 | 10 745 | 16 216 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 14 052 | 13 802 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 5 221 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 48 538 | 37 387 | 30 602 | 19 273 | 13 802 |
| Sum gjeld | 48 538 | 37 387 | 30 602 | 19 273 | 13 802 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 30 018 | 30 018 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,30▲ | 0,93 | 0,98 | 1,56 | 2,17 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,38▲ | −14,06 | −52,49 | 1,79 | 0,85 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 35,8 %▲ | −6,4 % | −37,7 % | −18,2 % | −12,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 22,8 %▲ | −7,7 % | −1,9 % | 35,8 % | 54,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frank Bergsagel | 1981 |
| Styrets leder | Frank Bergsagel | 1981 |
| Varamedlem | Elise Bergsagel | 1984 |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRANK BERGSAGEL100,0 %f. 1981 · Randaberg · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.