- Org.nr.
- 893 398 252
- Telefon
- 913 02 982
- Adresse
- c/o Frank Martinsen, Messepromenaden 7, 0279 Oslo
Driftsresultat−18 250−2,0 % margin
EBITDA35 700før av- og nedskrivninger
Årsresultat642 04869,4 % margin
Egenkapital7 402 55489,0 % av eiendelene
Framar Invest AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 893 398 252
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.11.2008
- Registrert
- 08.12.2008
- Adresse
- c/o Frank Martinsen, Messepromenaden 7, 0279 Oslo
- Telefon
- 913 02 982
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 326)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Framar Invest AS919 235 314 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel, eie og forvaltning av verdipapirer, kjøp og salg samt forvaltning av fast eiendom, rådgivning og deltagelse i andre virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 925 275 | - | - | 273 750 | 877 750 |
| Sum driftsinntekter | 925 275 | 1 072 750 | 215 938 | 273 750 | 877 750 |
| Personalkostnad | - | - | - | 21 879 | 406 577 |
| Avskrivning | - | - | - | - | 61 074 |
| Avskrivninger | - | - | - | 40 720 | - |
| Lønnskostnad | 698 934 | - | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 53 950 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 190 641 | - | - | 229 417 | 149 289 |
| Sum driftskostnader | 943 525 | 728 805 | 398 797 | 292 016 | 616 940 |
| Driftsresultat | −18 250 | 343 945 | −182 859 | −18 266 | 260 810 |
| Annen renteinntekt | 40 654 | - | - | 10 104 | 7 750 |
| Annen finansinntekt | 662 519 | - | - | 800 255 | 335 998 |
| Sum finansinntekter | 703 172 | 578 550 | 1 351 223 | 810 359 | 343 748 |
| Annen rentekostnad | 11 054 | - | - | - | 0 |
| Annen finanskostnad | 30 819 | - | - | - | 226 |
| Sum finanskostnader | 41 873 | 10 935 | - | - | 226 |
| Netto finans | 661 299 | 567 615 | 1 351 223 | 810 359 | 343 522 |
| Resultat før skatt | - | 911 560 | 1 168 364 | 792 093 | 604 332 |
| Resultat før skattekostnad | 643 049 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 1 001 | - | - | 5 124 | 128 145 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 786 969 | 476 187 |
| Årsresultat | 642 048 | 853 177 | 1 168 364 | 786 969 | 476 187 |
| Ordinært utbytte | 300 000 | - | - | 400 000 | 400 000 |
| Overført til/-fra annen egenkapital | - | - | - | - | 76 187 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 386 969 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 342 048 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 642 048 | - | - | 786 969 | 476 187 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 485 550 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 485 550 | - | - | - | 203 580 |
| Andre fordringer | 1 770 233 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 770 233 | - | - | 4 071 899 | 3 370 682 |
| Sum anleggsmidler | 2 255 783 | 1 361 917 | 3 910 219 | 4 071 899 | 3 576 053 |
| Kundefordringer | 131 213 | - | - | 45 000 | 77 031 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 1 231 630 | 1 452 703 |
| Sum fordringer | 2 861 442 | - | - | 1 276 630 | 1 529 734 |
| Bankinnskudd | - | - | - | 949 346 | 1 128 125 |
| Markedsbaserte aksjer | 2 709 003 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 2 709 003 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 490 364 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 490 364 | - | - | 949 346 | 1 128 125 |
| Sum omløpsmidler | 6 060 809 | 6 221 969 | 3 129 972 | 2 225 976 | 2 657 859 |
| Sum eiendeler | 8 316 592 | 7 583 886 | 7 040 191 | 6 297 875 | 6 233 912 |
| Aksjer | - | - | - | 3 633 783 | 3 370 682 |
| Utlån | - | - | - | 438 116 | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 1 791 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 1 791 |
| Driftsmidler | - | - | - | - | 203 580 |
| Selskapskapital | 100 000 | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 7 302 554 | - | - | 5 738 965 | 5 351 996 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 302 554 | 6 960 507 | 6 507 329 | 5 738 965 | 5 351 996 |
| Sum egenkapital | 7 402 554 | 7 060 507 | 6 607 329 | 5 838 965 | 5 451 996 |
| Utsatt skatt | 1 001 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 001 | - | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 343 641 | - | - | - | 97 242 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 8 675 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 352 316 | - | - | - | 97 242 |
| Sum langsiktig gjeld | 353 317 | 0 | 0 | 0 | 97 242 |
| Leverandørgjeld | 15 224 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | −16 475 | - | - | 3 333 | 63 939 |
| Skyldig offentlig avgifter | - | - | - | - | 84 735 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 54 226 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 94 767 | - | - | - | - |
| Utbytte | 300 000 | - | - | 400 000 | 500 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 167 204 | - | - | 1 351 | 36 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 560 721 | 523 379 | 432 862 | 458 910 | 684 674 |
| Sum gjeld | 914 038 | 523 379 | 432 862 | 458 910 | 781 916 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 316 592 | - | - | 6 297 875 | 6 233 912 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 10,81▼ | 11,89 | 7,23 | 4,85 | 3,88 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,12▲ | 0,07 | 0,07 | 0,08 | 0,14 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,6 %▼ | 12,6 % | 17,5 % | 12,6 % | 9,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −2,0 %▼ | 32,1 % | −84,7 % | −6,7 % | 29,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 69,4 %▼ | 79,5 % | 541,1 % | 287,5 % | 54,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 89,0 %▼ | 93,1 % | 93,9 % | 92,7 % | 87,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Framar Invest AS−2,0 %
0,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Framar Invest AS−2,0 % 0,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Frank Tore Martinsen | 1963 |
| Varamedlem | Hilde Therese Høiby | 1970 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRANK TORE MARTINSEN100,0 %f. 1963 · Oslo · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- VENDITIO & CO AS13,0 %923 798 730 · 780 ordinære aksjer
- Afterwind AS5,22 %932 226 162 · 600 000 ordinære aksjer
- Dyrebar.no AS0,95 %926 768 158 · 30 000 ordinære aksjer
- ITERA ASA0,91 %980 250 547 · 750 000 ordinære aksjer
- Correlate AS0,35 %915 464 505 · 700 000 ordinære aksjer
- 965 920 358 · 20 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.