- Org.nr.
- 991 246 924
- Adresse
- Molkebakken 9, 4517 Mandal
Driftsresultat578 5436,0 % margin
EBITDA636 148før av- og nedskrivninger
Årsresultat391 1774,0 % margin
Egenkapital2 460 21464,6 % av eiendelene
Framnes Trading AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 246 924
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 16.02.2007
- Registrert
- 12.05.2007
- Adresse
- Molkebakken 9, 4517 Mandal
- Postadresse
- v/ Gulbrandsen, Molkebakken 9
- Kommune
- Lindesnes
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Lindesnes (378)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Framnes Trading AS999 490 859 · LINDESNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Erverv og salg av aksjer, erverv og drift av eiendommer, kjøp og salg av båter og biler, konsulentvirksomhet samt alt hva dermed står i forbindelse, herunder gjennom aksjetegning eller på annen måte å delta i andre selskaper eller foretak.
Tidligere navn
- R.G. Holding AS12.05.2007 til 12.01.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 690 681 | 7 497 740 | 6 719 829 | 8 121 132 | 10 194 935 |
| Annen driftsinntekt | 7 388 | - | 128 373 | 120 104 | 41 478 |
| Sum driftsinntekter | 9 698 069 | 7 497 740 | 6 848 201 | 8 241 236 | 10 236 413 |
| Varekostnad | 6 737 897 | 5 192 802 | 4 221 432 | 5 389 892 | 7 316 474 |
| Lønnskostnad | 776 359 | 781 138 | 692 153 | 605 643 | 564 281 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 57 605 | 66 774 | 70 459 | 48 178 | 77 942 |
| Annen driftskostnad | 1 547 665 | 1 336 565 | 1 470 799 | 1 549 288 | 1 933 893 |
| Sum driftskostnader | 9 119 525 | 7 377 279 | 6 454 843 | 7 593 001 | 9 892 591 |
| Driftsresultat | 578 543 | 120 461 | 393 358 | 648 235 | 343 822 |
| Annen renteinntekt | 12 739 | 7 421 | - | 558 | 49 |
| Annen finansinntekt | 1 768 | - | 1 132 | - | - |
| Sum finansinntekter | 14 507 | 7 421 | 1 132 | 558 | 49 |
| Annen rentekostnad | 82 919 | 77 786 | 79 908 | 51 894 | 40 775 |
| Annen finanskostnad | - | 5 721 | 1 790 | 2 518 | 390 |
| Sum finanskostnader | 82 919 | 83 507 | 81 699 | 54 411 | 41 165 |
| Netto finans | −68 413 | −76 086 | −80 567 | −53 853 | −41 116 |
| Resultat før skatt | - | - | 312 791 | 594 382 | 302 706 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 64 166 |
| Resultat før skattekostnad | 510 131 | 44 375 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 118 954 | 9 962 | 68 944 | 121 174 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 243 847 | 473 208 | 238 540 |
| Årsresultat | 391 177 | 34 413 | 243 847 | 473 208 | 238 540 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 391 177 | 34 413 | 243 847 | 473 208 | 238 540 |
| Totalresultat | 391 177 | 34 413 | 243 847 | 473 208 | 238 540 |
| Ordinært utbytte | 120 000 | - | - | 499 986 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −26 778 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 271 177 | 34 413 | 243 847 | - | 238 540 |
| Sum overføringer og disponeringer | 391 177 | 34 413 | 243 847 | 473 208 | 238 540 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 863 994 | 921 599 | 982 808 | 1 010 756 | 980 019 |
| Maskiner og anlegg | 1 | 1 | 1 | 1 | 58 358 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 | - | 5 567 | 15 046 | 24 525 |
| Sum varige driftsmidler | 863 996 | 921 601 | 988 375 | 1 025 803 | 1 062 902 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 34 722 | 76 389 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 34 722 | 76 389 |
| Sum anleggsmidler | 863 996 | 921 601 | 988 375 | 1 060 525 | 1 139 291 |
| Sum varer | 2 191 000 | 1 979 171 | 1 827 000 | 1 814 027 | 1 766 761 |
| Kundefordringer | 137 162 | 67 791 | 106 522 | 314 653 | 554 667 |
| Andre kortsiktige fordringer | 8 009 | - | 3 331 | - | - |
| Sum fordringer | 145 171 | 67 791 | 109 853 | 314 653 | 554 667 |
| Markedsbaserte aksjer | 2 846 | 2 846 | 2 845 | 2 845 | 2 845 |
| Sum investeringer | 2 846 | 2 846 | 2 845 | 2 845 | 2 845 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 603 899 | 845 623 | 458 436 | 796 630 | 162 857 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 603 899 | 845 623 | 458 436 | 796 630 | 162 857 |
| Sum omløpsmidler | 2 942 917 | 2 895 431 | 2 398 134 | 2 928 155 | 2 487 129 |
| Sum eiendeler | 3 806 913 | 3 817 032 | 3 386 509 | 3 988 680 | 3 626 420 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 2 360 214 | 2 089 037 | 2 054 624 | 1 810 777 | 1 837 555 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 360 214 | 2 089 037 | 2 054 624 | 1 810 777 | 1 837 555 |
| Sum egenkapital | 2 460 214 | 2 189 037 | 2 154 624 | 1 910 777 | 1 937 555 |
| Utsatt skatt | - | 4 915 | 19 542 | 7 877 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 4 915 | 19 542 | 7 877 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 815 045 | 884 909 | 954 773 | 1 024 637 | 1 094 501 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 815 045 | 884 909 | 954 773 | 1 024 637 | 1 094 501 |
| Sum langsiktig gjeld | 815 045 | 889 824 | 974 315 | 1 032 514 | 1 094 501 |
| Leverandørgjeld | 189 990 | 160 795 | 97 909 | 225 007 | 258 109 |
| Betalbar skatt | 123 869 | 24 589 | 57 279 | 113 297 | 64 166 |
| Skyldig offentlige avgifter | 155 256 | 177 606 | 32 304 | 60 031 | 30 486 |
| Annen kortsiktig gjeld | 62 540 | 375 181 | 70 078 | 647 054 | 52 441 |
| Sum kortsiktig gjeld | 531 654 | 738 171 | 257 570 | 1 045 389 | 594 364 |
| Sum gjeld | 1 346 699 | 1 627 995 | 1 231 885 | 2 077 903 | 1 688 865 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 806 913 | 3 817 032 | 3 386 509 | 3 988 680 | 3 626 420 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 5,54▲ | 3,92 | 9,31 | 2,80 | 4,18 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,55▼ | 0,74 | 0,57 | 1,09 | 0,87 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,6 %▲ | 3,6 % | 10,7 % | 17,0 % | 9,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,0 %▲ | 1,6 % | 5,7 % | 7,9 % | 3,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,0 %▲ | 0,5 % | 3,6 % | 5,7 % | 2,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 64,6 %▲ | 57,3 % | 63,6 % | 47,9 % | 53,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Framnes Trading AS6,0 %
9,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Framnes Trading AS6,0 % 9,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rolf Gulbrandsen | 1962 |
| Styrets leder | Rolf Gulbrandsen | 1962 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | OPK AS920 387 470 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ROLF GULBRANDSEN100,0 %f. 1962 · Mandal · 394 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Magnora ASA0,00 %983 218 180 · 200 ordinære aksjer
- Hermana Holding ASA0,00 %932 142 457 · 28 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.