- Org.nr.
- 927 271 702
- Adresse
- Strandveien 50, 1366 Lysaker
- Hovedeier
- Fro-Ga-Mo Holding AS, 100 %
Driftsresultat687 58013,9 % margin
Årsresultat1 166 47023,6 % margin
Egenkapital20 010 38783,2 % av eiendelene
Fro-Ga-Mo AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 271 702
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.06.2021
- Registrert
- 15.06.2021
- Adresse
- Strandveien 50, 1366 Lysaker
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Bærum (1 652)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fro-Ga-Mo AS874 080 802 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift og bygging av bolig- og forretningseiendommer, leie og utleie, samt å delta i finansiering og annen virksomhet.
Tidligere navn
- NFH 210616 AS15.06.2021 til 03.12.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 82 070 | 99 642 | 279 997 | 539 648 | - |
| Leieinntekter | 4 856 829 | 8 238 081 | 7 872 223 | 7 063 587 | - |
| Sum driftsinntekter | 4 938 899 | 8 337 723 | 8 152 221 | 7 603 235 | - |
| Lønnskostnad | 1 987 481 | 1 830 444 | 1 693 997 | 1 777 584 | - |
| Avskrivnig på varige driftsmidler | 186 755 | 360 000 | 360 642 | 314 464 | - |
| Annen driftskostnad | 2 077 083 | 3 232 441 | 3 320 390 | 3 304 111 | - |
| Sum driftskostnader | 4 251 319 | 5 422 885 | 5 375 029 | 5 396 159 | - |
| Driftsresultat | 687 580 | 2 914 838 | 2 777 192 | 2 207 077 | - |
| Annen renteinntekt | 7 859 | 193 490 | 13 948 | 995 | - |
| Annen finansinntekt | 8 712 | 183 101 | 140 837 | 590 025 | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 635 282 | 551 410 | 390 843 | - | - |
| Sum finansinntekter | 651 853 | 928 001 | 545 628 | 591 021 | - |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 1 383 475 | - |
| Annen rentekostnad | 20 301 | 24 383 | 1 160 | 6 438 | - |
| Annen finanskostnad | 395 | - | 153 595 | 10 588 | - |
| Sum finanskostnader | 20 696 | 24 383 | 154 755 | 1 400 501 | - |
| Netto finans | 631 157 | 903 617 | 390 873 | −809 480 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 3 168 065 | 1 397 597 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 1 318 737 | 3 818 455 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 152 267 | −86 819 | 617 282 | 91 679 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 550 783 | 1 305 918 | 0 |
| Årsresultat | 1 166 470 | 3 905 274 | 2 550 783 | 1 305 918 | 0 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 166 470 | 3 905 274 | 2 550 783 | 1 305 918 | - |
| Totalresultat | 1 166 470 | 3 905 274 | 2 550 783 | 1 305 918 | - |
| Ordinært utbytte | - | 3 000 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 166 470 | 905 274 | 2 550 783 | 1 305 918 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 166 470 | 3 905 274 | 2 550 783 | 1 305 918 | - |
| Tomter og bygninger | 7 391 995 | 11 855 145 | 12 215 145 | 12 575 787 | - |
| Sum varige driftsmidler | 7 391 995 | 11 855 145 | 12 215 145 | 12 575 787 | - |
| Sum anleggsmidler | 7 391 995 | 11 855 145 | 12 215 145 | 12 575 787 | 0 |
| Kundefordringer | 44 875 | 87 791 | 554 806 | 686 485 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 59 519 | 2 156 575 | 613 744 | 942 708 | - |
| Konsernfordringer | 6 924 730 | 6 829 739 | 3 476 766 | 54 661 | 24 430 |
| Sum fordringer | 7 029 124 | 9 074 104 | 4 645 317 | 1 683 854 | 24 430 |
| Markedsbaserte aksjer | 8 632 815 | 8 047 374 | 7 196 587 | 6 682 593 | - |
| Andre verdipapirer/ investeringer | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 169 167 | - |
| Sum investeringer | 8 633 815 | 8 048 374 | 7 197 587 | 6 851 760 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 981 766 | 1 538 685 | 1 209 446 | 2 033 232 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 981 766 | 1 538 685 | 1 209 446 | 2 033 232 | - |
| Sum omløpsmidler | 16 644 705 | 18 661 163 | 13 052 350 | 10 568 846 | 24 430 |
| Sum eiendeler | 24 036 699 | 30 516 309 | 25 267 495 | 23 144 633 | 24 430 |
| Aksjekapital | 30 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | - |
| Overkurs | 20 744 141 | 20 744 141 | 20 744 141 | 20 744 141 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −763 754 | 2 457 941 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 20 010 387 | 23 262 082 | 20 804 141 | 20 804 141 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 1 632 063 | −918 720 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | 1 632 063 | −918 720 | −5 570 |
| Sum egenkapital | 20 010 387 | 23 262 082 | 22 436 204 | 19 885 421 | 24 430 |
| Utsatt skatt | 1 276 130 | 1 644 981 | 2 421 623 | 1 804 341 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 276 130 | 1 644 981 | 2 421 623 | 1 804 341 | - |
| Langsiktig gjeld | 16 875 | 16 875 | 35 625 | 35 625 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 16 875 | 16 875 | 35 625 | 35 625 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 293 005 | 1 661 856 | 2 457 248 | 1 839 966 | 0 |
| Leverandørgjeld | 64 003 | 35 427 | 55 158 | 358 310 | - |
| Betalbar skatt | 60 506 | 667 429 | - | 84 706 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 159 550 | 1 696 971 | 152 923 | −17 475 | - |
| Utbytte | - | 3 000 000 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 234 349 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 214 900 | 192 544 | 165 963 | 993 705 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 733 308 | 5 592 371 | 374 044 | 1 419 246 | - |
| Sum gjeld | 4 026 313 | 7 254 227 | 2 831 292 | 3 259 212 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 24 036 699 | 30 516 309 | 25 267 495 | 23 144 633 | 24 430 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,09▲ | 3,34 | 34,90 | 7,45 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,20▼ | 0,31 | 0,13 | 0,16 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,9 %▼ | 13,8 % | 13,7 % | 24,2 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,9 %▼ | 35,0 % | 34,1 % | 29,0 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 23,6 %▼ | 46,8 % | 31,3 % | 17,2 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 83,2 %▲ | 76,2 % | 88,8 % | 85,9 % | 100,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fro-Ga-Mo AS13,9 %
4,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Fro-Ga-Mo AS13,9 % 4,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Hartvig Pettersen | 1954 |
| Styrets leder | Rune Hartvig Pettersen | 1954 |
| Styremedlem | Nina Pettersen Skoglund | 1959 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Fro-Ga-Mo Holding AS100,0 %Lysaker · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Fro-Ga-Mo Holding AS
- Fro-Ga-Mo Næring AS100,0 %
- Fro-Ga-Mo AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 921 532 059 · 19 841 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.