- Org.nr.
- 925 075 116
- Adresse
- Lilløyveien 4, 1366 Lysaker
- Hovedeier
- SANTO AS, 100 %
Driftsresultat3 338 71672,0 % margin
Årsresultat952 95120,6 % margin
Egenkapital21 292 26659,1 % av eiendelene
Frognerveien 39 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 075 116
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.08.2026
- Stiftet
- 16.03.2020
- Registrert
- 14.05.2020
- Adresse
- Lilløyveien 4, 1366 Lysaker
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Bærum (1 652)
- Aksjekapital
- 500 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Frognerveien 39 AS925 095 745 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Byggevirksomhet, rehabilitering, nybygg, kjøp, finansiering og salg av fast eiendom, samt utleie fast eiendom og det som står i forbindelse med dette, herunder å delta i selskaper med lignende virksomhet og også investering i andre selskap og aksjer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 4 634 038 | 4 646 518 | 4 203 914 | 4 009 578 | 3 603 401 |
| Annen driftsinntekt | 1 610 | 7 924 | 23 386 | 38 234 | 6 800 |
| Sum driftsinntekter | 4 635 648 | 4 654 442 | 4 227 300 | 4 047 812 | 3 610 202 |
| Annen driftskostnad | 1 296 932 | 1 256 370 | 1 478 835 | 1 949 909 | 1 752 576 |
| Sum driftskostnader | 1 296 932 | 1 256 370 | 1 478 835 | 1 949 909 | 1 752 576 |
| Driftsresultat | 3 338 716 | 3 398 072 | 2 748 465 | 2 097 903 | 1 857 626 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | 1 503 | 9 816 | - | - |
| Annen renteinntekt | 9 599 | 4 529 | 434 | 121 | - |
| Annen finansinntekt | - | 605 | - | 210 | 330 |
| Sum finansinntekter | 9 599 | 6 637 | 10 250 | 331 | 330 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 2 126 118 | 2 390 484 | 2 370 702 | 1 411 073 | 1 021 042 |
| Annen rentekostnad | 465 | 821 | 474 | 104 | 2 098 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 35 | - |
| Sum finanskostnader | 2 126 583 | 2 391 305 | 2 371 176 | 1 411 212 | 1 023 139 |
| Netto finans | −2 116 984 | −2 384 668 | −2 360 926 | −1 410 881 | −1 022 809 |
| Resultat før skatt | - | - | 387 539 | 687 022 | 834 817 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 207 860 |
| Resultat før skattekostnad | 1 221 732 | 1 013 404 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 268 781 | 197 649 | 85 258 | 152 245 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 302 281 | 534 777 | 626 957 |
| Årsresultat | 952 951 | 815 755 | 302 281 | 534 777 | 626 957 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 952 951 | 815 755 | 302 281 | 534 777 | 626 957 |
| Totalresultat | 952 951 | 815 755 | 302 281 | 534 777 | 626 957 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 736 956 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −109 999 |
| Avgitt konsernbidrag | 952 951 | 700 754 | 302 280 | 539 777 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 115 001 | 1 | −5 000 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 952 951 | 815 755 | 302 281 | 534 777 | 626 957 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 35 851 832 | 35 851 832 | 35 851 832 | 35 851 832 | 35 851 832 |
| Sum varige driftsmidler | 35 851 832 | 35 851 832 | 35 851 832 | 35 851 832 | 35 851 832 |
| Sum anleggsmidler | 35 851 832 | 35 851 832 | 35 851 832 | 35 851 832 | 35 851 832 |
| Kundefordringer | 10 438 | 42 416 | 1 211 | 207 093 | 202 414 |
| Andre kortsiktige fordringer | 24 119 | 21 715 | 20 182 | 19 771 | 18 682 |
| Konsernfordringer | - | - | 674 816 | - | - |
| Sum fordringer | 34 557 | 64 131 | 696 209 | 226 864 | 221 096 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 144 766 | 161 731 | 245 413 | 252 918 | 295 054 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 144 766 | 161 731 | 245 413 | 252 918 | 295 054 |
| Sum omløpsmidler | 179 324 | 225 862 | 941 622 | 479 781 | 516 149 |
| Sum eiendeler | 36 031 156 | 36 077 694 | 36 793 454 | 36 331 613 | 36 367 981 |
| Aksjekapital | 500 000 | 234 902 | 234 902 | 234 902 | 234 902 |
| Overkurs | 19 850 000 | 115 098 | 115 098 | 115 098 | 115 098 |
| Sum innskutt egenkapital | 20 350 000 | 350 000 | 350 000 | - | 350 000 |
| Annen egenkapital | 942 266 | 942 266 | 827 265 | 827 264 | 832 264 |
| Sum opptjent egenkapital | 942 266 | 942 266 | 827 265 | 827 264 | 832 264 |
| Sum egenkapital | 21 292 266 | 1 292 266 | 1 177 265 | 1 177 264 | 1 182 264 |
| Langsiktig konserngjeld | 13 237 766 | 33 646 087 | 35 010 054 | 33 641 154 | 33 512 851 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 13 237 766 | - | 35 010 054 | - | 33 512 851 |
| Sum langsiktig gjeld | 13 237 766 | 33 646 087 | 35 010 054 | 33 641 154 | 33 512 851 |
| Leverandørgjeld | 99 251 | 49 091 | 15 967 | 26 034 | 27 951 |
| Skyldig offentlige avgifter | 21 603 | 21 037 | 26 118 | 16 686 | 27 986 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 221 732 | 898 403 | 387 538 | 944 751 | 1 194 816 |
| Annen kortsiktig gjeld | 158 537 | 170 810 | 176 513 | 525 724 | 422 113 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 501 123 | 1 139 341 | 606 136 | 1 513 195 | 1 672 866 |
| Sum gjeld | 14 738 889 | 34 785 428 | 35 616 189 | 35 154 349 | 35 185 717 |
| Sum egenkapital og gjeld | 36 031 156 | 36 077 694 | 36 793 454 | 36 331 613 | 36 367 981 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,12▼ | 0,20 | 1,55 | 0,32 | 0,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,69▼ | 26,92 | 30,25 | 29,86 | 29,76 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,3 %▼ | 9,3 % | 7,5 % | 5,8 % | 5,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 72,0 %▼ | 73,0 % | 65,0 % | 51,8 % | 51,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 20,6 %▲ | 17,5 % | 7,2 % | 13,2 % | 17,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 59,1 %▲ | 3,6 % | 3,2 % | 3,2 % | 3,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Frognerveien 39 AS72,0 %
4,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Frognerveien 39 AS72,0 % 4,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Caroline Borgersen | 1977 |
| Revisor | KOPSTAD OG KURE REVISJON AS922 176 647 | - |
| Regnskapsfører | ØKONOMISENTERET ASKER AS937 942 389 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SANTO AS100,0 %Lysaker · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SANTO AS
- ØVRE SEM GÅRD AS100,0 %
- TORDENSKIOLDSGATE 6B AS100,0 %
- Oscarsgate 44 AS100,0 %
- Frognerveien 39 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.