- Org.nr.
- 926 078 534
- Telefon
- 481 49 051
- Adresse
- Vesten 15, 6729 Kalvåg
- Hovedeier
- GØRAN INVEST AS, 50,5 %
- Bransje
- Fiske og fangst i sjø
Driftsresultat−815 529
EBITDA−269 229før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 460 046
Egenkapital−3 372 646−25,5 % av eiendelene
Frøyhav AS er et aksjeselskap innen fiske og fangst i sjø, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 078 534
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 05.11.2020
- Registrert
- 02.12.2020
- Adresse
- Vesten 15, 6729 Kalvåg
- Telefon
- 481 49 051
- Postadresse
- c/o Gøran Larsen, Vesten 15
- Kommune
- Bremanger
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Frøyhav AS927 743 418 · BREMANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fiskerivirksomhet og tilknyttet virksomhet, her medregnet deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Tidligere navn
- BURA INVEST AS02.12.2020 til 01.06.2023
- BURA AS01.06.2023 til 17.06.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 410 | 1 002 910 | - | 830 486 | - |
| Sum driftsinntekter | 410 | 1 002 910 | - | 830 486 | 878 039 |
| Endring i behaldning av varer under tilverking og ferdig tilverka varer | - | - | - | −255 716 | - |
| Varekostnad | 32 834 | 52 625 | - | 1 059 850 | 7 102 039 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 546 300 | 540 800 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 236 806 | 188 189 | 159 692 | 145 783 | 172 382 |
| Sum driftskostnader | 815 939 | 781 614 | 159 692 | 949 917 | 1 001 382 |
| Driftsresultat | −815 529 | 221 296 | −159 692 | −119 431 | −123 343 |
| Anna renteinntekt | 11 934 | 491 | 98 | 18 | - |
| Annen finansinntekt | - | 7 401 | 5 396 | - | - |
| Sum finansinntekter | 11 934 | 7 892 | 5 494 | 18 | 437 |
| Annan rentekostnad | 656 451 | 699 761 | 568 958 | 321 992 | - |
| Sum finanskostnader | 656 451 | 699 761 | 568 958 | 321 992 | 170 838 |
| Netto finans | −644 517 | −691 869 | −563 464 | −321 974 | −170 401 |
| Resultat før skatt | - | - | −723 156 | −441 405 | −293 745 |
| Resultat før skattekostnad | −1 460 046 | −470 573 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | 159 094 | 5 656 | −97 109 | −64 623 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −728 812 | −344 296 | - |
| Årsresultat | −1 460 046 | −629 667 | −728 812 | −344 296 | −229 122 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 460 046 | −629 667 | −728 812 | −344 296 | - |
| Totalresultat | −1 460 046 | −629 667 | −728 812 | −344 296 | - |
| Udekt tap | −1 460 046 | −629 667 | −728 812 | −344 296 | - |
| Sum overføringar og disponeringar | −1 460 046 | −629 667 | −728 812 | −344 296 | - |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 1 186 |
| Konsesjoner, patenter o.l. | 4 150 000 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eigedelar | 4 150 000 | - | 159 094 | 164 750 | - |
| Skip og flytende installasjoner | 7 525 471 | 7 571 771 | 8 112 571 | - | - |
| Sum varige driftsmiddel | 7 525 471 | 7 571 771 | 8 112 571 | - | - |
| Sum anleggsmiddel | 11 675 471 | 7 571 771 | 8 271 665 | 164 750 | 67 641 |
| Sum varer | - | - | - | 7 877 571 | - |
| Kundefordringer | - | - | - | 13 000 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 007 270 | 15 797 | 99 644 | 32 402 | - |
| Sum krav | 1 007 270 | 15 797 | 99 644 | 45 402 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 532 310 | 567 078 | 7 838 | 31 236 | - |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 532 310 | 567 078 | 7 838 | 31 236 | - |
| Sum omløpsmiddel | 1 539 580 | 582 874 | 107 482 | 7 954 209 | 8 305 932 |
| Sum eiendeler | 13 215 051 | 8 154 645 | 8 379 147 | 8 118 959 | 8 373 573 |
| Utsett skattefordel | - | - | 159 094 | 164 750 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annan innskoten eigenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | - |
| Sum innskoten eigenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Udekt tap | 3 397 076 | 1 937 030 | 1 307 363 | 578 551 | - |
| Sum opptent eigenkapital | −3 397 076 | −1 937 030 | −1 307 363 | −578 551 | −234 255 |
| Sum egenkapital | −3 372 646 | −1 912 600 | −1 282 933 | −554 121 | −209 825 |
| Konvertible lån | - | - | 9 596 170 | 8 346 063 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjonar | 7 436 721 | 9 996 224 | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 8 120 822 | - | - | - | - |
| Sum anna langsiktig gjeld | 15 557 543 | 9 996 224 | 9 596 170 | 8 346 063 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 15 557 543 | 9 996 224 | 9 596 170 | 8 346 063 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 021 492 | 7 799 | 56 991 | 316 292 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 8 662 | 63 223 | 8 919 | 10 725 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 030 154 | 71 022 | 65 910 | 327 018 | 1 083 398 |
| Sum gjeld | 16 587 697 | 10 067 246 | 9 662 080 | 8 673 081 | 8 583 398 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 13 215 051 | 8 154 645 | 8 379 147 | 8 118 959 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,49▼ | 8,21 | 1,63 | 24,32 | 7,67 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,92▲ | −5,26 | −7,53 | −15,65 | −40,91 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −7,5 %▼ | 2,8 % | −1,9 % | −1,4 % | −1,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −198 909,5 %▼ | 22,1 % | - | −14,4 % | −14,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −356 108,8 %▼ | −62,8 % | - | −41,5 % | −26,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −25,5 %▼ | −23,5 % | −15,3 % | −6,8 % | −2,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gøran Larsen | 1995 |
| Styrets leder | Gøran Larsen | 1995 |
| Styremedlem | Ronny Larsen | 1972 |
| Regnskapsfører | SOLVENS AS925 851 965 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GØRAN INVEST AS50,5 %Kalvåg · 15 150 ordinære aksjer
- RLS Invest AS49,5 %Kalvåg · 14 850 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- GØRAN INVEST AS
- Frøyhav AS50,5 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.