- Org.nr.
- 927 074 788
- Adresse
- Lønningsvegen 47, 5258 Blomsterdalen
Driftsresultat−852 596−3,3 % margin
EBITDA−839 823før av- og nedskrivninger
Årsresultat−16 771 933−64,0 % margin
Egenkapital132 608 11195,5 % av eiendelene
Fuella AS er et aksjeselskap innen produksjon av gjødsel og nitrogenforbindelser, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 074 788
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 14.04.2021
- Registrert
- 06.05.2021
- Adresse
- Lønningsvegen 47, 5258 Blomsterdalen
- Postadresse
- Postboks 9
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 6 316 016
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fuella AS927 231 727 · BERGEN6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og drift av eiendom og infrastruktur innen energi og industri, inkludert men ikke begrenset til produksjon av hydrogen. Kan eie, selge og utleie eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 26 209 955 | 32 538 373 | - | 867 200 | - |
| Sum driftsinntekter | 26 209 955 | 32 538 373 | 1 415 520 | 867 200 | 0 |
| Varekostnad | - | - | - | 39 850 | - |
| Lønnskostnad | 19 968 207 | 21 871 936 | 3 941 718 | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 12 773 | 12 773 | 1 064 | - | - |
| Annen driftskostnad | 7 081 571 | 23 121 296 | 4 301 332 | 2 422 113 | 528 923 |
| Sum driftskostnader | 27 062 551 | 45 006 004 | 8 244 115 | 2 461 963 | 528 923 |
| Driftsresultat | −852 596 | −12 467 632 | −6 828 595 | −1 594 763 | −528 923 |
| Annen renteinntekt | 6 339 434 | 4 360 598 | - | 1 620 | - |
| Annen finansinntekt | 1 302 360 | 4 519 364 | - | 10 143 | - |
| Sum finansinntekter | 7 641 794 | 8 879 962 | 893 798 | 11 764 | 0 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 22 788 618 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 72 688 | 74 647 | - | 558 | - |
| Annen finanskostnad | 699 825 | 4 874 919 | - | 11 834 | - |
| Sum finanskostnader | 23 561 131 | 4 949 566 | 263 934 | 12 392 | 0 |
| Netto finans | −15 919 337 | 3 930 396 | 629 864 | −628 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | −6 198 730 | −1 595 391 | −528 923 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −1 595 391 | −528 923 |
| Resultat før skattekostnad | −16 771 933 | −8 537 236 | - | - | - |
| Årsresultat | −16 771 933 | −8 537 236 | −6 198 730 | −1 595 391 | −528 923 |
| Totalresultat | −16 771 933 | −8 537 236 | - | −1 595 391 | −528 923 |
| Udekket tap | −16 771 933 | −8 537 236 | - | −1 595 391 | −528 923 |
| Sum overføringer og disponeringer | −16 771 933 | −8 537 236 | - | −1 595 391 | −528 923 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | 0 | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 11 709 | 24 482 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 11 709 | - | - | 0 | 0 |
| Investering i datterselskap | 196 200 | 1 169 800 | - | 1 199 800 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 64 783 206 | 73 865 399 | - | 400 667 | - |
| Andre fordringer | 3 285 900 | 3 123 480 | - | 87 938 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 68 265 306 | 78 158 678 | - | 1 688 405 | 20 000 |
| Sum anleggsmidler | 68 277 015 | 78 183 160 | 14 861 741 | 1 688 405 | 20 000 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 55 442 573 | 41 505 947 | - | 216 800 | - |
| Sum fordringer | 55 689 928 | 41 767 709 | - | 267 560 | 0 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 14 938 663 | 35 674 096 | - | 953 974 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 14 938 663 | 35 674 096 | - | 953 974 | 642 761 |
| Sum omløpsmidler | 70 628 591 | 77 441 805 | 45 226 788 | 1 221 535 | 642 761 |
| Sum eiendeler | 138 905 606 | 155 624 964 | 60 088 529 | 2 909 940 | 662 761 |
| Selskapskapital | 6 154 461 | 6 153 846 | - | 4 000 000 | 1 000 000 |
| Beholdning av egne aksjer | - | - | - | −600 000 | - |
| Overkurs | 156 112 721 | 27 876 155 | - | 30 001 | 30 001 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | - | 594 430 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 162 267 182 | 34 030 001 | 34 030 001 | 4 024 431 | 1 024 431 |
| Annen egenkapital | - | - | - | −2 124 314 | −528 923 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | −4 349 902 | −2 124 314 | −528 923 |
| Udekket tap 29 659 O71 | - | 12 887 138 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital -29 659 O71 | - | −12 887 138 | - | - | - |
| Sum egenkapital | 132 608 111 | 21 142 863 | 29 680 099 | 1 900 117 | 495 508 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | 0 | 0 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 3 597 578 | 131 749 523 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 597 578 | 131 749 523 | - | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 654 285 | 454 332 | - | 366 542 | 167 235 |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 063 796 | 1 404 430 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 981 836 | 873 816 | - | 643 281 | 18 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 699 917 | 2 732 578 | 27 126 466 | 1 009 823 | 167 253 |
| Sum gjeld | 6 297 495 | 134 482 101 | 30 408 430 | 1 009 823 | 167 253 |
| Sum egenkapital og gjeld | 138 905 606 | 155 624 964 | - | 2 909 940 | 662 761 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 26,16▼ | 28,34 | 1,67 | 1,21 | 3,84 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▼ | 6,36 | 1,02 | 0,53 | 0,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,6 %▲ | −3,3 % | −18,8 % | −88,6 % | −79,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,3 %▲ | −38,3 % | −482,4 % | −183,9 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −64,0 %▼ | −26,2 % | −437,9 % | −184,0 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,5 %▲ | 13,6 % | 49,4 % | 65,3 % | 74,8 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 4 368 326
- Resultat per ansatt, kroner
- −142 099
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fuella AS−3,3 %
26,2 mill. 6 ansatte 2025
−5 %0510
Fuella AS−3,3 % 26,2 mill.6 ansatte 2025
YARA INTERNATIONAL ASA−2,0 % 3 620,0 mill.536 ansatte 2025
GRØNN GJØDSEL AS0,4 % 56,1 mill.11 ansatte 2025
YARA NORGE AS9,5 % 21 298,0 mill.787 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 20.150.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Igor Emilevic Lukin | 1983 |
| Styremedlem | Cornel Russi | 1984 |
| Styremedlem | Thorsten Sebastian Helms | 1982 |
| Revisor | KPMG AS935 174 627 | - |
| Regnskapsfører | ØKONOMIHUSET AS984 540 671 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ALLIANZ LEBEN DIREKT INFRASTRUKTUR35,0 %80335, Mnchen · 2 153 846 preferanse aksjer
- Sanhed AS13,0 %Sandsli · 800 000 ordinære aksjer
- Victor Weisberg8,41 %8032, Zurich · 517 241 ordinære aksjer
- Johannes Vetsch8,41 %6300, Zug · 517 241 ordinære aksjer
- VILLE HERLIN8,41 %079717, Singapore · 517 241 ordinære aksjer
- PETER GILLER8,41 %08540, New Jersey · 517 241 ordinære aksjer
- ROLF KEHLHOFER8,41 %6354, Vitznau · 517 241 ordinære aksjer
- THORSTEN HELMS6,72 %8004, Zurich · 413 795 ordinære aksjer
- Bautship LLC3,25 %12758, New York · 200 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.