- Org.nr.
- 926 452 576
- Adresse
- c/o Mads Henrik Fischer Schie, Olav Kyrres gate 6E, 0273 Oslo
- Hovedeier
- Fugemesteren Holding AS, 100 %
Driftsresultat4 924 05516,4 % margin
EBITDA5 133 963før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 846 59812,8 % margin
Egenkapital614 6483,8 % av eiendelene
Fugemesteren AS er et aksjeselskap innen installasjon av isoleringsmateriale, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 452 576
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 13.01.2021
- Registrert
- 25.01.2021
- Adresse
- c/o Mads Henrik Fischer Schie, Olav Kyrres gate 6E, 0273 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fugemesteren AS926 488 015 · OSLO6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive innen byggebransjen med fuging dvs. legging av mykfuger og brannfuger på nye og gamle bygg.
Tidligere navn
- NEWCO FM AS25.01.2021 til 31.05.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 30 060 379 | 28 008 243 | 27 530 608 | 16 252 895 | 16 153 112 |
| Annen driftsinntekt | 15 000 | 87 522 | - | 59 040 | - |
| Sum driftsinntekter | 30 075 379 | 28 095 765 | 27 530 608 | 16 311 935 | 16 153 112 |
| Varekostnad | 6 331 763 | 6 172 152 | 6 296 682 | 3 908 820 | 4 067 265 |
| Lønnskostnad | 16 680 062 | 13 411 379 | 13 812 916 | 8 719 585 | 8 484 558 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 237 000 |
| Avskrivninger av driftsmidler | 209 908 | 250 439 | 192 476 | 213 074 | - |
| Annen driftskostnad | 1 929 591 | 1 705 368 | 1 825 373 | 1 390 521 | 1 672 986 |
| Sum driftskostnader | 25 151 324 | 21 539 338 | 22 127 446 | 14 232 000 | 14 461 810 |
| Driftsresultat | 4 924 055 | 6 556 427 | 5 403 162 | 2 079 935 | 1 691 303 |
| Annen renteinntekt | 41 554 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 41 554 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 8 412 | 48 645 | 13 938 | 11 851 | 10 612 |
| Sum finanskostnader | 8 412 | 48 645 | 13 938 | 11 851 | 10 612 |
| Netto finans | 33 142 | −48 645 | −13 938 | −11 851 | −10 612 |
| Resultat før skatt | - | - | 5 389 224 | 2 068 084 | 1 680 691 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 396 120 |
| Resultat før skattekostnad | 4 957 197 | 6 507 782 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 110 599 | 1 452 033 | 1 191 426 | 459 980 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 4 197 798 | 1 608 104 | 1 284 571 |
| Årsresultat | 3 846 598 | 5 055 749 | 4 197 798 | 1 608 104 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 846 598 | 5 055 749 | 4 197 798 | 1 608 104 | 1 284 571 |
| Totalresultat | 3 846 598 | 5 055 749 | 4 197 798 | 1 608 104 | 1 284 571 |
| Ordinært utbytte | 3 800 000 | 5 000 000 | 4 000 000 | 1 600 000 | 1 200 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 46 598 | 55 749 | 197 798 | 8 104 | 84 571 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 846 598 | 5 055 749 | 4 197 798 | 1 608 104 | 1 284 571 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 8 920 | 15 610 | 22 300 | 28 985 | - |
| Maskiner og anlegg | 566 670 | 769 888 | 211 115 | 396 906 | 729 484 |
| Sum varige driftsmidler | 575 590 | 785 498 | 233 415 | 425 891 | 729 484 |
| Lån til foretak i samme konsern | 8 705 638 | 8 930 576 | 7 294 414 | 3 703 509 | 2 257 200 |
| Andre langsiktige fordringer | 23 186 | 23 186 | 23 186 | 23 186 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 728 824 | 8 953 762 | 7 317 600 | 3 726 695 | 2 257 200 |
| Sum anleggsmidler | 9 304 414 | 9 740 565 | 7 564 874 | 4 152 586 | 2 986 684 |
| Sum varer | 100 000 | 100 000 | 80 000 | 45 790 | 45 790 |
| Kundefordringer | 2 120 168 | 2 427 175 | 3 395 420 | 1 002 726 | 477 585 |
| Andre kortsiktige fordringer | 193 543 | 299 602 | 335 721 | 409 139 | 52 952 |
| Konsernfordringer | 143 701 | 143 701 | 143 701 | 143 701 | 143 701 |
| Sum fordringer | 2 457 412 | 2 870 478 | 3 874 842 | 1 555 566 | 674 238 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 170 224 | 6 048 854 | 4 775 006 | 1 535 621 | 1 412 497 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 170 224 | 6 048 854 | 4 775 006 | 1 535 621 | 1 412 497 |
| Sum omløpsmidler | 6 727 636 | 9 019 333 | 8 729 848 | 3 136 977 | 2 132 525 |
| Sum eiendeler | 16 032 050 | 18 759 898 | 16 294 722 | 7 289 564 | 5 119 209 |
| Utsatt skattefordel | - | 1 305 | 13 859 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 1 305 | 13 859 | - | - |
| Aksjekapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Annen egenkapital | 414 648 | 368 050 | 312 301 | 114 504 | 106 400 |
| Sum opptjent egenkapital | 414 648 | 368 050 | 312 301 | 114 504 | 106 400 |
| Sum egenkapital | 614 648 | 568 050 | 512 301 | 314 504 | 306 400 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 8 203 | 15 480 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 8 203 | 15 480 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 079 | 338 857 | 140 289 | 229 537 | 309 192 |
| Langsiktig konserngjeld | 2 605 000 | 3 660 000 | 1 900 000 | 1 900 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 607 079 | - | 2 040 289 | 2 129 537 | 309 192 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 607 079 | - | 2 040 289 | 2 137 740 | 324 672 |
| Leverandørgjeld | 104 882 | 153 625 | 1 398 086 | 157 949 | 274 214 |
| Betalbar skatt | 1 109 294 | 1 439 479 | 1 213 489 | 467 257 | 380 640 |
| Skyldig offentlige avgifter | 3 100 269 | - | 5 735 276 | 1 726 101 | 1 523 145 |
| Utbytte | 3 800 000 | 5 000 000 | 4 000 000 | 1 600 000 | 1 200 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 4 695 878 | 3 375 255 | 1 395 281 | 886 013 | 1 110 137 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 810 322 | - | 13 742 132 | 4 837 320 | 4 488 137 |
| Sum gjeld | 15 417 402 | 18 191 848 | 15 782 421 | 6 975 060 | 4 812 809 |
| Sum egenkapital og gjeld | 16 032 050 | - | 16 294 722 | 7 289 564 | 5 119 209 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,53▼ | 0,64 | 0,64 | 0,65 | 0,48 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 25,08▼ | 32,03 | 30,81 | 22,18 | 15,71 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 28,5 %▼ | 37,4 % | 45,8 % | 33,5 % | 33,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 16,4 %▼ | 23,3 % | 19,6 % | 12,8 % | 10,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 12,8 %▼ | 18,0 % | 15,2 % | 9,9 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 3,8 %▲ | 3,0 % | 3,1 % | 4,3 % | 6,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 5 012 563
- Resultat per ansatt, kroner
- 820 676
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fugemesteren AS16,4 %
30,1 mill. 6 ansatte 2025
0 %5101520
Firesafe AS2,6 % 997,2 mill.731 ansatte 2025
Kaefer Construction AS5,4 % 115,9 mill.74 ansatte 2025
MIS - MOSS ISOLASJONSSERVICE AS6,0 % 84,7 mill.52 ansatte 2025
Fugemesteren AS16,4 % 30,1 mill.6 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Mads Henrik Fischer Schie | 1988 |
| Styrets leder | Mads Henrik Fischer Schie | 1988 |
| Revisor | FORVIS MAZARS AS979 605 994 | - |
| Regnskapsfører | ASKIMCONSULT AS926 474 707 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Fugemesteren Holding AS100,0 %Oslo · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Fugemesteren Holding AS
- FUGEMESTEREN DRIFT AS100,0 %
- Fugemesteren AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.