- Org.nr.
- 926 402 285
- Adresse
- Sørfinnsetveien 52, 8140 Inndyr
- Hovedeier
- Tvenning Holding AS, 95,2 %
- Bransje
- Fiske og fangst i sjø
Driftsresultat504 60921,5 % margin
EBITDA681 509før av- og nedskrivninger
Årsresultat11 3690,5 % margin
Egenkapital1 002 0299,9 % av eiendelene
Fugloeybuen AS er et aksjeselskap innen fiske og fangst i sjø, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 402 285
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.09.2026
- Stiftet
- 10.11.2020
- Registrert
- 18.01.2021
- Adresse
- Sørfinnsetveien 52, 8140 Inndyr
- Kommune
- Gildeskål
- Aksjekapital
- 31 500
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Fugloeybuen AS921 257 686 · GILDESKÅL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av fiskefartøy med tilhørende virksomhet, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 349 857 | 1 754 960 | 2 695 095 | 623 151 | 1 023 319 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 114 161 | 12 260 | 57 815 |
| Sum driftsinntekter | 2 349 857 | 1 754 960 | 2 809 256 | 635 411 | 1 081 134 |
| Varekostnad | 225 741 | 279 310 | 97 559 | 5 767 | 337 293 |
| Lønnskostnad | 626 037 | 119 000 | 564 405 | 131 852 | 397 669 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 176 900 | 178 900 | 188 000 | 130 302 | 80 491 |
| Annen driftskostnad | 816 570 | 620 760 | 385 046 | 450 574 | 371 943 |
| Sum driftskostnader | 1 845 248 | 1 197 970 | 1 235 009 | 718 495 | 1 187 396 |
| Driftsresultat | 504 609 | 556 990 | 1 574 247 | −83 084 | −106 262 |
| Annen renteinntekt | 61 970 | 65 732 | 22 654 | - | 182 |
| Sum finansinntekter | 61 970 | 65 732 | 22 654 | - | 182 |
| Annen rentekostnad | 546 049 | 559 416 | 484 447 | 282 181 | 261 792 |
| Sum finanskostnader | 546 049 | 559 416 | 484 447 | 282 181 | 261 792 |
| Netto finans | −484 079 | −493 684 | −461 793 | −282 181 | −261 610 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 112 454 | −365 265 | −367 872 |
| Resultat før skattekostnad | 20 530 | 63 306 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 9 161 | 19 047 | 81 124 | −13 766 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 031 330 | −351 499 | −367 872 |
| Årsresultat | 11 369 | 44 259 | 1 031 330 | −351 499 | −367 872 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 11 369 | 44 259 | 1 031 330 | −351 499 | −367 872 |
| Totalresultat | 11 369 | 44 259 | 1 031 330 | −351 499 | −367 872 |
| Udekket tap | - | - | 116 429 | −116 429 | −367 872 |
| Avsatt til annen egenkapital | 11 369 | 44 259 | 914 901 | −235 070 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 11 369 | 44 259 | 1 031 330 | −351 499 | −367 872 |
| Konsesjoner, patenter o.l. | 6 500 000 | 6 500 000 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 6 500 000 | 6 500 000 | 6 500 000 | 6 500 000 | 6 500 000 |
| Skip og flytende installasjoner | 2 564 400 | 2 724 200 | 2 884 000 | 3 043 000 | 1 001 000 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 800 | - | 37 000 | 66 000 | 95 000 |
| Sum varige driftsmidler | 2 565 200 | 2 742 100 | 2 921 000 | 3 109 000 | 1 096 000 |
| Sum anleggsmidler | 9 065 200 | 9 242 100 | 9 421 000 | 9 609 000 | 7 596 000 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 2 726 334 |
| Kundefordringer | - | 180 877 | 188 498 | 180 877 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 52 567 | 52 567 | 50 677 | - |
| Sum fordringer | - | 233 444 | 241 065 | 231 554 | 2 726 334 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 063 381 | 586 686 | 1 395 710 | 50 866 | 642 027 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 063 381 | 586 686 | 1 395 710 | 50 866 | 642 027 |
| Sum omløpsmidler | 1 063 381 | 820 130 | 1 636 775 | 282 420 | 3 368 361 |
| Sum eiendeler | 10 128 581 | 10 062 230 | 11 057 775 | 9 891 420 | 10 964 361 |
| Konsesjoner, patenter o.1. | - | - | 6 500 000 | 6 500 000 | 6 500 000 |
| Aksjekapital | 31 500 | 31 500 | 31 500 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 31 500 | 31 500 | 31 500 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | - | 116 429 | - |
| Annen egenkapital | 970 529 | 959 160 | 914 901 | - | 235 070 |
| Sum opptjent egenkapital | 970 529 | 959 160 | 914 901 | −116 429 | 235 070 |
| Sum egenkapital | 1 002 029 | 990 660 | 946 401 | −86 429 | 265 070 |
| Utsatt skatt | 109 332 | 100 171 | 81 124 | - | 13 766 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 109 332 | 100 171 | 81 124 | - | 13 766 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 7 907 057 | 7 907 057 | 8 539 622 | 8 855 904 | 8 855 904 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 500 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 907 057 | 7 907 057 | 8 539 622 | 8 855 904 | 10 355 904 |
| Sum langsiktig gjeld | 8 016 389 | 8 007 228 | 8 620 746 | 8 855 904 | 10 369 670 |
| Leverandørgjeld | 53 184 | 53 998 | 99 713 | 485 827 | 1 516 |
| Skyldig offentlige avgifter | 27 490 | 72 141 | 371 130 | 42 730 | 156 587 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 029 488 | 938 202 | 1 019 786 | 593 387 | 171 518 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 110 162 | 1 064 341 | 1 490 628 | 1 121 944 | 329 621 |
| Sum gjeld | 9 126 552 | 9 071 570 | 10 111 374 | 9 977 848 | 10 699 291 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 128 581 | 10 062 230 | 11 057 775 | 9 891 420 | 10 964 361 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,96▲ | 0,77 | 1,10 | 0,25 | 10,22 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 9,11▼ | 9,16 | 10,68 | −115,45 | 40,36 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,6 %▼ | 5,9 % | 15,2 % | −0,8 % | −1,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 21,5 %▼ | 31,7 % | 56,0 % | −13,1 % | −9,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,5 %▼ | 2,5 % | 36,7 % | −55,3 % | −34,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 9,9 % | 9,8 % | 8,6 % | −0,9 % | 2,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Fugloeybuen AS21,5 %
2,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
Fugloeybuen AS21,5 % 2,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Nordland Havfiske AS22,9 % 1 061,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
Prestfjord AS24,4 % 954,5 mill.29 ansatte 2025
Nergård Havfiske AS28,6 % 1 020,6 mill.33 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 03.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Hege Granberg Tvenning | 1972 |
| Styremedlem | Werner Granberg Tvenning | 1972 |
| Regnskapsfører | GODE TALL AS947 615 955 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Tvenning Holding AS95,2 %Inndyr · 100 ordinære aksjer
- HEGE GRANBERG TVENNING4,76 %f. 1972 · Inndyr · 5 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Tvenning Holding AS
- Iselin AS100,0 %
- Fugloeybuen AS95,2 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.